• $15,9771
  • €16,8246
  • 932.189
  • 2386.98
28 Ocak 2012 Cumartesi

Doğruyu söylemek

Muharrem Akduman uyarmasa Seksenler dizisini bir süre yazmayacaktık. Önce Akduman'ınkini aktaralım; 'Aralık ayında patlıcan kızartılmış ve -Kızım git hamile komşumuza da ver kokmuştur- denmiş. Ayol, o tarihte aralık ayında patlıcan... Ancak, Nişantaşı ve Bebek'teki manavlarda bulunurdu. Kilosu asgari ücret kadardı. Ben işte bunun için yerli dizi izlemiyorum. Anlattılar, olacak şey değil'. Önce, aktaranlar fazla abartmış. İkincisi, bize özel 'Kulaktan kulağa' var. İzlediğimiz halde niye yazmadık, bunu açıklayalım. Dün Sina Koloğlu'nun dediği gibi hataları yine yapımcı firmanın
-MİNT- düzelteceğine inanıyoruz. Dost acı söyler, Seksenler kötü başladı. Bu ekipten böyle bir giriş olmamalıydı. O katı yakıt termosifonu ve 'Çaça Düğün Salonu'nu hatırlatan kurgular böyle kötü mü olmalıydı? Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Eğer Ümit Besen'in öğrenci şarkıları olmasa, 10 üstünden ancak 1 verirdik.
...
TFF'nin Olağanüstü Genel Kurulu'nun ekrana yansıyan bölümlerini kanal kanal takip ettik. Yazılı medya da görüntülüsünden farksızdı. Eski deyimle 'Herkes, meşrebine göre değerlendiriyor'. Futbolumuzun amiral gemisi felaket. Yönettiği gemilerin komuta heyeti, patates soğan soyulan yerde dövüşüyor. Yumruk atanlar, 'Sattın bizi' diye bağıranlar bir arada. Dik duruş sergileyenler ise cezaevinde. Sizce bu işte terslik yok mu? Alın size yeni dizi senaryosu. Adı da İkibinonlar.
***
AGB Nielsen kepenk indirdi. Yeni ölçümler Tele-Barometre'den. Sonuçları dikkatle izliyoruz. 'Muhteşem Yüzyıl', 12.96 rating alabiliyorsa, tuhaflık ortada. Ya önceki fazla abartılıyordu ya da devreye sokulan 'Tek yanlı'. Yeni ölçümlerden birkaçına katılıyoruz. Mesela 'Eyvah Düşüyorum' adlı yarışma. Kurgusu ve sunucusu Eser Yenenler başarılı diyebiliyoruz. Endemol, bu işi iyi kıvırmakta. Aynı şirketin diğer programları da fena gitmiyor. Mutluluklarını, dün gece Reina'da Esin Şeker'in organize ettiği yemekle kutlayacaklardı, ertelediler. Sebep kar fırtınası korkusu. Tele-Barometre'den mutlu olanların en tepesinde TRT'nin geldiği muhakkak. İlk 100'e mutlaka 8-10 programı sokuluyor.
...
Acun Ilıcalı, maddi imkanı olmayanlara katkısını arttırarak sürdürmekte. Yeni açtığı 'Anatomica Kulak Burun Boğaz Hastanesi'nde, 0-18 yaşındaki çocuk ve gençleri ücretsiz tedavi ediyor. Anatomica
İstanbul-Gayrettepe'de. Acun'u bir kez daha tebrik ediyoruz.
***
Fransız Senatosu'ndan da geçen 'İnkar Yasası'na tepkiler, lobicilik istekleriyle birlikte devam ediyor. Mesajlar farklı gibi gözükse de, hedef aynı. Bunların arasından Müfit Yavuz'u sözcü seçtik. Kurtuluş Savaşı, Kıbrıs Harekatı'ndan örnekler ve bunları günümüze uyarlayışı güzel.
...
Dijital rekorlara imza atarak şöhreti yakalayan Aslı Güngör, adını 'Aslı gibidir' koyduğu konsept albüm yayınladı. Genç besteci ve yorumcunun beş parçası da birbirinden hoş.

<p>Bu yıl bir ilki  gerçekleştiren ve 8 gün boyunca sürecek olan SAÜFEST, farklı alanlarda düzenlene

SAÜFEST: Festival Anlayışında Yenilik

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister

Korku filmlerinin sahne arkasında neler yaşandı! Onları ilk kez böyle göreceksiniz