• $9,2577
  • €10,8089
  • 531.765
  • 1432.8
9 Mart 2012 Cuma

Doğrusu budur

Futbol Mağdurları Davası'ndaki tapelerden oluşan ve 'İzmir işi tombala' -Ne olduğu belli değil- görüntülerle süslenen iddianameye ağır darbe indirildi. Hem de aynı adli mekanizma tarafından; 'İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'. Bir sürü insanın cezaevine tıkıldığı soruşturma sonucu ortaya konanlardan bir bölüm üç insanın konuşmalarıydı; 'Mahmut Özgener, Göksel Gümüşdağ ve Aladdin Yıldırım'. Bunları okuyan Hakan Şükür, 'Kendisine hakaret edildiğini' öne sürüp savcılığa başvurdu. AK Parti Milletvekili, 'Gereğinin yapılmasını' istedi. Başsavcılık, bu istemi reddetti. Gerekçe 'Bu konuşmalar özel'. Uluslararası normlar -En başta AİHM kararları- zaten bunu gerektirmekte. Bu noktada bizim de sorumuz var. Hakkındaki iddiaların tamamına yakını 'Özel telefon görüşmelerine' dayandırılan insanlar niçin tutuklandı? Kişiselleştirirsek 'Aziz Yıldırım' neden içeride? 'Başına Özel konuldu' diye bazı hakim ve savcılar uygulanması mecburi yasaları görmeme hakkına sahip olabilir mi? Hakan Şükür'e verilen 'Red cevabı içtihattır'. Metris'te tutulanların Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi yolunu şimdiden açtı. ***
Hakan Şükür'ün televizyondaki futbol yorumculuğuna tepkiler devam etmekte. Bu konuda, kişisel düşüncemizi daha ilk gün belirtmiştik. TBMM çalışmalarından vakit buldukça böylesi katılımlara destek veriyoruz. Bizce, milletvekili maaşının tamamını -Hatta fazlasını- hayır işlerine aktaran Şükür, ek gelir sağlamak zorunda. Yakın çevresine 'Nereden parlamentoya girdim' şeklinde şikayet ettiğini duymaktayız.
...
İşin bir de CHP boyutu var. 'Dünyada en başarısız muhalefet' sıralaması yapılsa ana muhalefetimiz, ilk sırayı alır. Neye karşı çıkıp, engelleme yapmaya kalksalar, sonunda rezil oluyorlar. Buldular 'Beyefendi Çocuğu', ona çullanıyorlar. Üstüne gidecek konu bulmakta zorlanıyorlarsa, onlara malzeme verelim. Örneğin emekliler. 8.7 milyon insan. Eşlerini de ilave edin 17.4 milyon kişi. Sadece 2013'e ertelenen 'İntibak Ödemeleri'ni öne çekin, 1.8 milyonun -İkiyle çarpın- gönlünü kazanırsınız. Evli ve çocuklu öğretmenlerin 'Vilayet emri İle görevlendirilmesi' kaldırıldı. CHP'liler, bunun getirdiği mağduriyetten habersiz mi? 'En önemli Cırcır Böcekleri' Muharrem İnce de mi bilmiyor? Kendileri öğretmenlikten gelme değil mi?
***
Oray Eğin'in Babası Mustafa Yücel Eğin kalp krizi sonucu vefat etti. Merhum, Levent Cami”'nde kılınan cenaze namazına müteakip, toprağa verildi. Oray Kardeşimizin şahsında tüm aileye başsağlığı, merhumun mekanının cennet olmasını diliyoruz.
...
İkinci acı haber Dr. Ömer Önder'den geldi. Türkiye'nin önemli müzisyenlerinden olan Turgay Merih'i kaybettik. Sanatçı müzik alanında yorumculuğunun yanı sıra söz yazarı ve besteci olarak pek çok esere imza atmıştı. Hatta Turgut Özakman'ın yazdığı 'Masal var, masalcık var' adlı oyunun, müziklerini yapmıştı. 'Bir gün beni ararsan' ve 'Avare' gibi epey albümü vardı. Ülke onu en çok Zerrin Özer'in söylediği 'Hekimden Sor'la tanımıştı.
***
Küçükçekmece Belediyesi, bu yıl seri atılım ve açılımlara başlıyor. İlki bugün -Bilgi Evi- hizmete giriyor. Saat 14.30'da başlayacak törene Başkan Aziz Yeniay'ın  davetlisi olarak Emine Erdoğan da katılacak.

<p>Türkiye'nin attığı önemli adımlar  dünya medyası tarafından yakından izleniyor. Birçok ünlü düşün

“Türkiye yükselen ağır sıklet”

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor