• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
24 Ocak 2012 Salı

Doğruları konuşmak

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Yaşar Usluer biriktirip, deşarj oluyor. Bu defa da öyle yaptı. Kısaltıp, sonra sansürden geçirip, yer açıyoruz. O kadar güzel yazıyor ki, bir kısmını değerlendirebilmek dahi 'Ülke için kazanç':
' Burhan Abi,
. Görevde kalma uğruna, A(B)D'nin dayattığı 'Türk askeri Kıbrıs'tan defol' diyenleri, Annan Planı'nı destekleyip  'Kazan/kazan', Kıbrıs uğruna hayatını adayan Denktaş'a 'Statükocu' diyenleri gördünüz. Türkiye'ye geldiğinde randevu vermeyenleri cenazesinde fark etse, hakkını helal eder miydi? Ama kendisine muhalif olanlara ve destekledikleri Talat'a '2. Denktaş' dediklerini duydu. 'Aklın yolu bir' olduğunu gördü ya, bu yüzden gözü arkada kalmadan Hakk'a yürüdü. Ruhu şad, mekanı Cennet olsun.
. Tatlısu demokratları, nedense hep kendilerine demokrattır. Keşke hiç kimse katledilmeseydi. Ne tedbiri alırsan al, yönetenleri güç durumda bırakmak için, Türkiye'nin istikrarını bozmak için, dış güçler tarafından kimi arabasında korumasıyla, kimi, uçakta, kimi helikopterde, kimi kaldırımda, kimi otobüste bu hayattan koparılmıştır. Mumcu'nun, İpekçi'nin, Aksoy'un, Kışlalı'nın, büyükelçilerimizin asıl katilleri bulunabildi mi? Bitlis'in, Kahveci'nin, iki Yazıcıoğlu'nun aramızdan ayrılışları gerçekten kaza mı? 12 Aralık 2002'de Necip Hablemitoğlu'nun katledildiğini, hala suçluların yakalanamadığını bilmiyorlar mı? Daha bir ay önce ölümünün 9. yılını hatırlayan çıktı mı? Mezarına eşi ve kızlarından başka giden oldu mu?
. Atatürk'e, 'Atatürk' soyadının verilmesini teklif eden, dil uzmanı olduğu için Atatürk tarafından TDK'na atandığını ve 'Dilaçar' soyadının verildiği Agop Martayan'ı hatırlayan var mı? Sözde 'Ermeni soykırımı' yapanlar Ermeni düşmanı olsaydı, 1895'te İstanbul'da doğan, 1915'te Robert Koleji'ni bitiren Martayan'a görev verir miydi?
. Beraber çalıştığı komutanları 'Terör örgütü lideri' diye içeri atanlar, 'Sen benim memurumsun, otur oturduğun yerde' diyenler, '28 Şubat Post Modern Darbesi'nde milletvekili değil miydi? Merhum Özal'a 'Alışamadım' diye telgraf çektiği için sivilleştirilen teğmen gibi, Başbakan Erbakan'a hakaret eden komutanı neden ihraç edemediler? Yine, sizin de dediğiniz gibi Prof. Dr. Burhan Kuzu, kusura bakmasın. 'Yassıada Savcısı Ömer Altay Egesel' en azından 'Sizi buraya tıkan kuvvet böyle istiyor' itirafında bulunmuştu. Sayın Kuzu ise, kendi hazırladığı anayasa maddelerini işine geldiği gibi yorumluyor. Sayın Akyol'un da belirttiği gibi 'Askerlerin tümü için adliye mahkemelerini yetkilendiren 145. madde genel hükümdür. Askerlerin tümünden ayrı olarak, sadece Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları için konulan ve yetkiyi Yüce Divan'a veren 148. madde ise kesinlikle özel hükümdür.' Anayasa Komisyonu Başkanı Kuzu bunu bilmez mi?
.  Sayın Arınç, 'Lamı cimi yok. Milletin oyunu alan adamı içeride tutamazsınız' diyor ama 'Şike Yasası'nda olduğu gibi, 'Genel veya ara seçimlerde tutukluyken milletvekili seçilenlerin, tutukluluk hali sona erer' şeklindeki yasa değişikliğini neden yapmıyor? Şimdi 'Terör suçu' diyenler 2007 genel seçimlerinde aynı gerekçeyle tutuklu yargılanıp, milletvekili seçilen Sebahat Tuncel'in çıktığını neden görmezden geliyorlar. SHP ile ittifak yapan HEP adayı tutukluyken serbest bırakılmıştı. Bu nasıl adalet?

<p>Peki, koronavirüste son durum ne? Aşılarla ilgili yapılan araştırmalar  bize ne söylüyor? Sürü ba

Aşı araştırmaları bize ne söylüyor?

Öğretmenlere koronavirüs aşısının yapılmaya başlandı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar A-400M hangarını ziyaret etti

Balıkçı ağlarına bin yıllık tekne parçaları ile 13 amfora takıldı