• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
6 Ağustos 2011 Cumartesi

Doğrular yanlışlar

Delikanlı 'İddialıyım. Hedefim bir milyon' diyor. Daha işin başlarında Mevlana'nın Etme'sini, Necip Fazıl Kısakürek'e yazdırıp, eleniyor. Posta kodlarını 5'ten 3 rakama indiren var. Fazla yağları aldırma operasyonuna 'Liposuctions' dendiğini bilmeyenler görüyoruz. Okuma-yazması olmayanlar bile Fatih Ürek ve Kuşum Aydın sayesinde bu işi öğrendiler. Tabi” magazin programlarının katkısıyla. En dramatik olan üniversite mezunu, yüksek lisans yapan kızımızın, Aşık Veysel'in sesini tanımaması.
...
Eski göz ağrımız, büyük ödülü katlayıp adını 'Kim Milyoner Olmak İster'e dönüştürdü. Zaten bu yarışmanın orijinal ismi Milyoner. Yerini buldu. Kenan Işık, olgunluk döneminde. Soru sayısının 15'ten 12'ye indirilmesi, zamanlamaya kota getirilmesi doğru. 'Çift joker' şansı, artılardan. Arada, Dostumuz Işık'tan dizeler duyuyoruz. Tiyatro öncelikli edebiyat dersleri alıyoruz. atv bir iyi iş daha yaptı. Gönlümüzde yatanı yazmasak çatlarız. Kenan Işık'ın sunduğu bu değerli bilgi ve kültür hazinesi TRT'ye çok yakışırdı. Bir de küçük uyarıda bulunmak istiyoruz. Saat 23.30'da koldaki 16.10'u göstermemeli. Yani, kameraman bileğe zum yapmamalı. Ya da yönetmen, bunu yok etmeli.
***
Reis'in tekrarında dikkat ettik, jenerikteki isimlerin çoğu ekrana sığmadı. Ortada bir ayarsızlık mı, yoksa denetimsizlik mi var? Uyarıyoruz.
...
'Burada Laf Çok'ta 'Bütün Log'lara sahip' Nuray Sayarı fenalık getirdi. Tam dört kişilik konuştu. O kadar süreyi yıldızların hareketine ayırmak bayılttı.
...
Kafana fes, üstüne cepken kondurunca Ramazan programı mı oluyor? 'Mali ile Ramazan Eğlencesi' böyle devam ediyor. Soner diye bir genci yarım saat kıvırttırdı. Yanına şişman ve ayakkabılarını çıkarmış bir bayan eklendi. Sanırız Mehmet Ali Erbil'in canı 'Tıp oynamak' istemişti. Seyretmekle yetindi. Jale ile Ankaralı Namık'ın tebessümleri ona yetti.
***
'Huysuz'la Dans Eder misin?' ortadan kesilip mi, yayınlanıyor? Çok kısa veriliyor. Oysa 'Artiz Mektebi' 'Sahura doğru eğlencesi' gibi. Kanal-D'deki yapımda bir parodiyi beğendik. Tüp Bebek'i, Levent Tülek'in özel olarak yazdığı belirgindi. Sinan Çetin'in; 'İlk defa çalışan hemşire gördüm' deyişinin, başını ağrıtacağından eminiz. Bu zat, çenesini tutamıyor. Söylediği lafların nereye gideceğini hesaplamıyor. Nurgül Yeşilçay'ın 'Otobüs dansı'nın evrimini, uygulamalı gösterişi ilginçti. Müjde Ar, 'Yaş sınırını iyice düşürdü'. Beğendiği gençlere 'Yavrum' demeye başladı. Tülay söylediği şarkılar ve son olarak kantosu ile favoriler arasına girdi. Tam kantocu fındıkkurdu.
...
Reklamların çoğunda ayın enstrümanı, davulu sıkça görmeye başladık. Burhan Öçal'a bu işi yaptırmak iyi fikir. Bu arada hayatında telefon taşımayan Aydın Boysan'ı tanıtımlarda görünce şaşırdık. Bu kampanyada en önemli başarı, Boysan Büyüğümüzü ceple konuşurken ekrana taşımaktır.
...
Mustafa Bostancıoğlu'nun e-postasına aynen katılıyoruz. Bülent Özdemir'in Karagümrük anıları, nostaljiye devam ettirdi.

<p class='MsoNormal'>Top ustası bu sevimli köpeği mutlaka 'GÖRMELİSİN'</p>

Top ustası sevimli köpeği GÖRMELİSİN

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı

Vücudu koruyup virüsleri öldürüyor! İşte o muhteşem besin ve faydaları

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti