• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
8 Nisan 2012 Pazar

Dizilerde S.O.S.

Yalan Dünya, müthiş kadroyla başladı. İyi takıma uygun senaryo yazılınca, Seyyar Tayyar'ın deyimiyle 'Patladı gitti'. Bir, iki derken üçüncü bölümle düşüş başladı. Yahşi Cazibe'deki kısır döngü'ye girildi. Aynı şeylerin ısıtılması seyircinin canını sıkmakta. Gelen mesajlar bir yana, izleyici olarak biz de bu rahatsızlığı anlamaktayız. Telefonumuzu bilenlerin anında arayışları ile öfkenin muhatabı olmamız ayrı üzüntü. Boş geçilen haftadan sonra, iyi dönüş bekledik. Ancak olmadı. Aksine klasik bindirmemizle 'Doldur, boşalt, bağ yap' seyrettik. Aralara serpiştirilen reklamlar arasında Orçun ve Nurhayat'ın başrolde oynadıklarını fark edince, arıza sebeplerinin biri daha ortaya çıktı. Hani bir laf vardır; 'Cin olmadan adam çarpmak'. Beyazıt Öztürk'ü de artık bilmeyen yok. Nerede yağmur varsa, oraya koşup küpünü dolduruyor.
...
Gülse Birsel'in, kendi burnunu Cyrano de Bergerac'la kıyaslayıp, kompleksiz halini seviyoruz. Ancak, konu bulmakta zorlandığı gerçek. Mutlaka, sıkı yardımcılara ihtiyacı var. Örnek vermek gerekirse, MİNT'in yaptığı takviyeler onun için rehber olmalı. Kaldı ki, devamlı pompalamaya rağmen Çocuklar Duymasın ve Seksenler'in de sıkıntı yaşadığı gerçek. Birol Güven'in yaratıcılığı ile yanlışlardan hemen kurtulması tüm dizi yapımcılarına ders niteliğinde. Dikkat edin, iflah olmazlardan söz etmiyoruz. Amaç rating ise, Hocamız Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay'ın 'Halk Efkarı Psikolojisi' dersinde öğrettiği bölümü tavsiye ederiz; 'Seksüel ızdırarlar'. Buna hemen örnek sıralayalım; 'İffet, Adını Feriha Koydum, Fatmagül'ün Suçu Ne ve diğerleri'.
***
Beyaz Show, banka reklamları için Maldiv'e gidildiğinden banta dönüştü. Emre Aydın'ın yeni albümü, olayın müzik yönünü kapattı. Bu çocuğun sevilmesi, hem ona hem programa yaradı. Bir Kadın Bir Erkek'in oyuncuları Demet Evgar ile Emre Karayel'den aynı şeyleri dinlemek sıkıntı verdi. Gökçe, anatomi dersinde 'Doğuma ve başka işlere uygun' altyapısı ile ortalarda gezmeyi sürdürüyor. Neyse, Hande Yener'den güzel.
...
Okan Bayülgen, her zaman önceliklerimizden. Medya Kralı'nda ekibi iyi kurmuştu. Asena titremeyi ilerletti. Fettah Can 'Boş Bardak'la çıkışını sürdürmekte. Yunanlı Eurovision'cu Eleftheria bu kez Okan'ın konuğuydu. Latif Doğan'ın 'Mini Etek'i iş yapacak.
***
Tolga Futacı'yı 'Akademi Türkiye'de tanıdık. İlk albümü Cennet Bahçesi'ni 2007'de çıkardı. Beş yıl aradan sonra Aşk Olsun'la yeniden müzik marketlere girdi. İlk video klip, çalışmaya ismini veren parçaya çekildi. Toplam 10 şarkının -Biri farklı uyarlama- 6'sı Tolga'ya ait.
...
Ramadan'ın ikinci CD'si piyasada. Diskotek iyi beste. Kliplerin bunla başlaması doğal. Ramadan'ın sesi bize Zafer Peker'i hatırlatıyor.
...
Mustafa Ceceli'yi severiz. Beğenerek dinleriz. Es! başarılı. Ceceli'yi gözlerinizi kapatsanız, fark ediyorsunuz. Eskilerin deyimiyle özel gevrek ses'e sahip. Anlayamadığımız konu, bir türlü kendi kanatlarıyla uçamaması. İlle de birilerine bağlılık sunacak. Dileriz, bu saplantıdan kurtulur.
...
Ayaklı Gazete'nin 'TV Yıldızları Ödülleri' 17 Nisan gecesi dağıtılacak. Suada-Kuruçeşme'deki etkinlik saat 19.00'daki kokteylle açılacak.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak