• $7,4083
  • €9,0284
  • 441.522
  • 1542.45
08 Eylül 2011 Perşembe

Diva'ya uygun eş

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Bu ara köşelerden köşelere 'Habercilik dersi' moda. Biz de bu trene takılacağız. Ama taraf olmadan. Bülent Ersoy'un, en yeni sevgilisi bir genç kızla el ele yakalandı. Bunu ekranlarda ilk kez gündeme getiren TNT oldu. Canlı Hayat'ta konu fotoğraflarla ortaya kondu. Hani bir laf vardır; 'Kaçarı yok'. Elif Aktuğ ile Oya Germen'i öncelikle kutlayalım. Daha sonra Ersoy'a yakınlığıyla tanınanlar işin üstüne atladılar. Bir kısım yandaş medya da, 'Geriden gelenlere' övgü yağdırmaya başladı. Gerçekten tuhaf bir ülke haline geldik. Önce, Elif-Oya ikilisini tebrik edin. Sonra istediğinize yağ çekersiniz.
...
Yine TNT'deki programa dönecek olursak, Canlı Hayat'ın konuk seçimi için 'Çok başarılı' diyoruz. İzzet Çapa ve Barbaros Şansal gibi isimler ara sıra değil 'Sık sık ekrana çıkarılmalı'. Hem ayküleri yüksek, hem espri yetenekleri olağanüstü.
...
Gelelim Diva'ya. Bülent Hanım yediği kazıklardan ne zaman ders alacak, merakla bekliyoruz. Kendi ağzıyla itiraf ediyor; 'Ben ağır takılırım. Bu yüzden halvet olmayı pek sevmem'. Bunu açıkça söylüyor. Ondan sonra da, 'Zıpkın gibi, fişşek gibi'-Savaş Ay'ın kulakları çınlasın- PAF Ligi oyuncularına takılıyor. Atalarımız ne demişler; 'Davul bile, dengi dengine'. Hanımefendi hırsını başkalarından çıkartmasın. Yaşı yaşına uygun epey isim var. Hele biri var ki, kulakları çınlasın. Taze dullardan. Eşini kaybetti, boşa çıktı. Kim mi? Çalıştırın kafanızı. Hani, Bülent Ersoy'a 'Hanım kızım' demesiyle gündem yapmıştı. Bulamadınız mı? O zaman biraz daha açalım. Bayram programlarının yıldızıydı. Tamam şimdi buldunuz.
***
Penaltı atmayı bile beceremeyenler Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne zor giderler. Avusturya-Türkiye maçında daha ilginç olan, rakibin golünün iptal edilmesiydi. Anlaşılan, bu da Platini'nin kıyağı oldu. UEFA Başkanı'nın son demecinden, başta Fenerbahçe olmak üzere Türk Futbolu'nun canını yakmaya hazırlandığını anladık. Ağzımıza bir kaşık bal çaldı. Sonra, kovanları götürecek. Söylemedi demeyin.
***
Emin Demirel'le uzun yıllar birlikte çalıştık. Polis-Adliye ve İstihbarat konularında uzmanlaşınca, kendi kanatlarıyla uçmaya başladı. Ekranlarda yaptığı 'Parmak İzi' haber programı başarısının devamıydı. Bu konuda derlediklerini aynı adı taşıyan kitap haline getirdi. Tabi” 24'ü aşkın ayrı çalışmasını sayabiliriz. Demirel'in son kitabı '12 Şüphe!'. Cinayet, kaza ve intihar denilerek kapatılan 'Sis Perdesi' aralanmaya çalışılıyor. Kimler mi bunlar? Sıralayalım:
Hiram Abas, Uğur Mumcu, Eşref Bitlis, Turgut Özal, Cem Ersever, Kazım Çillioğlu, Rıdvan Özden, Özdemir Sabancı, A. Taner Kışlalı, Gaffar Okan, Üzeyir Garih ve Muhsin Yazıcıoğlu.
Bu ölümler konusunda bilgi sahibi kişilerin ilginç görüşleri '12 Şüphe!'de yer almakta. Sonuca, ancak okuyarak varacağınıza inanıyoruz. Tavsiye ederiz.

<h3>Süper Lig'in 20. haftasında Fatih Karagümrük ve Beşiktaş karşı karşıya geldi. Maç Kara Kartal'ın

Beşiktaş-Karagümrük maç yorumu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Bakanlar Gül ve Karaismailoğlu, Gaziray Projesi'nde incelemelerde bulundu

Gaziantep'te tır kazası! Yol trafiğe kapandı