• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
14 Aralık 2011 Çarşamba

Diplomalı cahiller

Sayın Yosun Gazel AK Parti döneminde getirilen 'Gizli şahitlik'i soruyor. Bu tanıkların, her türlü palavralarına rağmen 'Sanık beraat ederse, ne olacak' diye soruyor. Gerçekten önemli uyarı. Ancak, bunun cevabı yasalarımızda var. En basitinden 'Yalancı şahitlik'ten hüküm giydirme yolu açık. Aklananlar, bunu tercih edebilir. İşte o zaman 'Sözde koruma altındakiler'in balonu patlayacaktır bir gün mutlaka. Yalancılar ve bunları bulup 'Hayali senaryolara monte edenler' hesap vereceklerdir. Tabi” her şeyden önce 'Bu düzen değişmeli'. Merhum Ecevit'in dediği gibi.
...
Sekiz futbol mağdurunun serbest bırakıldığı gece, ekran uzmanlarını üzüntüyle izledik. Avukat denenler ya da futbol hukukçuları sanılanların bir kısmı tıntın. Hele haber bültenlerini oluşturanlar 'Boş fıçı'. Şu lafa bakın; 'Aziz Yıldırım başta, ötekilerin tutukluluklarına itirazı reddedildi'. 'Ey cahiller sürüsü' sizlerle sesleniyoruz. Ağır cezada yargılananların tamamı için, 'Her ay, mahkeme heyeti toplanır ve tutuksuz yargılanabilmeleri konusunda şartlar oluştu mu, değerlendirmesi yapılır'. Yani önceki gün bu gerçekleşti. Sayın Yosun Gazel lütfen bunu da bir yere kaydetsin. Çünkü, pek çok hukuk diplomalı acınacak halde.
...
'Yalancı çobanlar'a devam edelim. NTV'de erken haberleri izliyoruz. Bilecik Cezaevi'nden kaçan mahkum haberi veriliyor. 12 saat sonra yakalandığı, görüntülü olarak aktarılıp, konu noktalandı. CNN TÜRK 06.52'de aynı konuyu işliyor. Özge Uzun'un son cümlesi; 'Firari hala yakalanmış değil'. CNN TÜRK'e takılıp, kaldık. Saat 08.00'de müjdeyi verdiler; 'Ele geçirildi'. Şimdi kimi tanıdıklar kızacak ama biz yine de seslenelim; 'Uyuyor muydunuz?'
***
İçimizden geldi, AB ülkelerindeki şikeyi önleme tedbirlerini aktaracağız. İngiltere'de, müşterek bahis şikesi dışındaki, kulüpler arasındaki anlaşmalara adliye bakmaz. Çünkü, takımların tamamı şirkettir. Cezaları, bu grubun içinden oluşan kurul tayin eder. Pek çok ülkede aynı prensipler uygulanmakta.  Bu arada, içimizi yakan ve üstü örtülen bir kararı deşeceğiz. Kulüpler Birliği'mizin son toplantısında 'Aylardır açlığa mahkum edilen Ankaragücülü futbolcuların transfer edilmemesi kabul edildi'. Yani, adına köle ya da parya denilenler sınıfına sokuldular. Sene 2011 ve bu kafalar Afrika'dan Amerika'ya zenci taşıyanların döneminde yaşıyor. Futbolumuzun kürekleri kimlerin elinde görün. Vah ki vah.
***
Yok Böyle Dans'ta bu defa 'Ağlayan kurtuldu'. Almeda'nın gözyaşları SMS'leri etkiledi. Özlem Yıldız'ı son ikideki kahkahaları yaktı. Milletçe yufka yürekli olduğumuzun kanıtını bir kez daha izlemiş olduk. 'Sıfırcı Sait'in-Sait Sökmen- bayan yarışmacılara hoşgörüsü ise rahatsız etmeye başladı. Sökmen Hoca'nın, Alp Kırşan'a verdiği cevabı atlamadık; 'Alp mazbut da, dans puşt'. Jürinin diğer üyeleri şaşırdı. Kahkahalarla gürültüye getirmeye çalıştılar. Canlı yayınlarda, Mehmet Ali'nin 'Alet göstermesi'nden bu yana böylesi skandala tanık olmamıştık.
...
Anjelika Akbar, Cem Gökalp Gökay ve Ömür Göksel Büyüğümüzün e-postalarına teşekkürler.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak