• $7,4084
  • €9,0272
  • 441.544
  • 1542.45
31 Ağustos 2011 Çarşamba

Dinlenen kafalar

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Bayram günleri sakin. Başta İstanbul olmak üzere büyük şehirler daha huzurlu. İşe geliş-gidiş trafiği mutluluk verici. Kampusa bakıyoruz, çalışan sayısı parmakla sayılacak kadar. Sesini en çok duyduğumuz cep telefonumuz. Arayan, soran ve ille de mesajlar. Yalçın Çınar'ın vefatını da TGC'nin mesajıyla öğrendik. Babıali'nin son fotoğraf ustasını-Gazetecilik anlamında- bugün toprağa veriyoruz.
...
İznik'ten Nihat Arslan'ın iki paragraflık içdökmesi, sanki ruhumuzu okur gibi. Tabi” sonuna eklediği şu satırlar mutluluk verici: 'Size yazıyorum. Çünkü bu ülkede o kadar az kaldınız ki...' Armağan Üreten ve Frankfurt'tan Arda Ozan'ın 'Şike soruşturması' ve Fenerbahçe'nin getirildiği durumla ilgili isyanları milyonların düşünce yansıması. Celal Kurt 'Köşesini hep aradığım rahmetlinin mekanı cennettir' diye yazmakta. O da Merhum Şakir Süter'i unutmayanlardan. Brüksel'den özel ve güzel tebriklerden biri geldi. İmza yerinde Figen-Miran Akcar Ailesi var. Dedik ya, telefona düşenleri alt alta yazsak 'Devamı yarın' demeliyiz.
***
Nostalji yapılmadan Bayram mı olur? Bereket bugünler var. Hakkı Devrim'i gerçekten özledik. Karşısına aldığı, söylenmedik lafı kalmamış Genco Erkal dahi olsa, oturup izledik. Maksat, Hocamızın büyükanneli, halalı ve dayılı kalabalık İstanbul ailesi hatıralarını dinlemek. Programın adı gibi 'İyi ki varsın' Hakkı Ağabey.
...
HT Bloomberg'teki 'Zaman Kaybolmaz'ı kaçırmadık. Çünkü İlber Ortaylı oradaydı. Abbasilerden başladı. Önce Ortadoğu, sonra üç kıta turu attı. İçtenlikle itiraf ediyoruz Prof. Dr. İlber Ortaylı idolümüz. Allah ona upuzun ve aynı oranda sağlıklı ömür versin. Bize ise onun Bilgi Hazinesi'nden küçük bir 'Bayram bahşişi.'
***
WipeOut'lar Show TV'nin cankurtaran simidi. Tuhafımıza giden, yeni bölümlerin gazetelere yansıyan anonsunun olmaması. Tam tersine, tekrarların tanıtımı unutulmamıştı. Bu yapıma sadece kakara kikiri olarak bakmayın. Çok iyi ekip çalışması var. Espriler, karikatürler başarılı. Film ve şarkı eklemeleri müthiş. Orhan Ayhan'a yakıştırmamız; 'Spikerliğimizin Frank Sinatra'sı'.
...
HaberTÜRK'ün ağır topu Müslüm Gürses'ti. Baba, canlı yayında bile hangi şarkıyı okuyacağını hatırlamıyor. Unutmadığı tek şey Muhterem Nur. Eşine saygı ve sevgisini eksik etmiyor. Müslüm Baba'nın yorumuysa 'Kaside okur' gibi.
...
TRT-M, 'Zafer Yolu' ismiyle Kütahya'dan konser yayınladı. Türkü ağırlıklı organizasyon hem Kütahyalıları hem ekran başındakileri mutlu etti.
...
Burada Laf Çok'ta Çilek 'Berksan' ve Nefise Karatay dışında yeni komedi ikilisi dikkatimizi çekti. Futbol uzmanları Murat Özarı ile Fikret Engin, yaptıkları şaka ve benzetmelerle çok başarılıydılar. Onları ilk gençliğimizin 'Şen Bahriyeliler'ine benzettik. Ek iş  olarak devamda fayda ve para var.

<h3>Süper Lig'in 20. haftasında Fatih Karagümrük ve Beşiktaş karşı karşıya geldi. Maç Kara Kartal'ın

Beşiktaş-Karagümrük maç yorumu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Simpsonlar yine şoke etti! Bunu da bildiler

Türkiye'nin Arnavutluk'ta inşa edeceği hastanenin şantiyesi açıldı