• $15,9716
  • €16,8122
  • 932.619
  • 2393.61
27 Ekim 2011 Perşembe

Demirtaş'a cevap var

İki gün üst üste Merter'deki Migros'a gittik. Geniş park alanına sahip. İlk kez güçlükle girebildik. Çünkü TIR'lara 'Van'a yardım malzemesi yükleniyordu'. Bağışçıların arasına dalıp, konuşmaları dinledik. Amacımız tekti. Hani Selahattin Demirtaş'ın söylediği 'Türkiye'nin dört bir yanından yardımları kardeşlerimiz yolluyor'a takılmıştık. Abartmadan aktarıyoruz, bu vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu Karadeniz kökenli. Ya da Rumelili. Yani 'Suyun Ütesi'nden. Tabi” ki içlerinde Güneydoğulular mevcut. Esas sevinç duyacağımız gözlemimiz, belki de ilk kez yan yana gelmelerine rağmen kolileri doldurmakta, bantlamakta 'Gerçek bir aile bireyleri' gibi dayanışma içindeydiler. Bu tablo için muhteşem yorumu az. Keşke, bu duygu sadece acılı günlerde oluşmasa.
...
Ertuğrul Berki'nin e-postasının izlenimlerimize uygun düştüğü inancındayız:
'Şu Van depremi göstermiştir ki; Kürt'ün Türk'e, Türk'ün Kürt'e ihtiyacı var. Hepimiz iç içe geçmişiz ve acılarımızı paylaşabilmekteyiz. Dolayısıyla bizi yönetenlere haykırmak isterim; 'Bu toplum bir Yaradan tarafından yaratıldığını bilen, inançlarını geleneklerini dürtmelerle değil, bildiği gibi yaşamaya inanmış toplumdur'. Kendilerini türbanlı-etekli, kadın-erkek, içen-içmeyen, senden-benden, Laz-Kürt diye değil hepsini bir gören, kibirsiz, adalete, Hakk'a gerçekten inanmış, çalmayan, herkese eşit muamele yapan yöneticilere ihtiyaçları var. Bunu yapamıyorlarsa, eğer hasbelkader seçilmişlerse bu millet kendiliğinden kenetlenir. GÖLGE ETMESİNLER YETER.'
...
Pek çok kuruluşun kampanyalarını duyuyoruz. En çok sevindiğimiz sanatçıların gösterdiği duyarlılık. Onun, bunun Fan'ları neler yaptıklarını iletiyorlar. Bunları sevinçle karşılıyoruz. Bir baba-oğul dışında isim vermeyeceğiz. Sadece Erol-Murat Evgin ikilisi hariç. Evgin Ailesi, ateşin düştüğü yerdendir. Yani Van kökenli. Onları yürekten tebrik ediyoruz. Kaldı ki, Evginler her zaman bu organizasyonlarda yer almakta. Mehmetçik Vakfı'ndan TOÇEV'e kadar.
***
Bir taraftan hayat devam ediyor. Enkaz altından sağ çıkanları gördükçe alkışlıyoruz. Diğer yandan kimi programlara göz atmayı unutmuyoruz. Örneğin Show TV'deki 'Bugün Ne Giysem'e. Pavyon şarkıcısı gibi kıyafetli yarışmacıyı ağlarken fark ettik. Üçlü jüriden fırça yiyordu. Aniden Barbaros Şansal'ın bizden söz ettiğini duyduk:
'Ayakkabıları ödünç aldık. Altlarındaki etiketleri bu yüzden çıkartmıyoruz. Aman Burhan Ayeri Abi, bu yüzden bize sakın fırça atma'.
Sevgili Barbaros'a fırça atmak ne haddimize? Onu ve birkaç ismi seviyoruz. Ayrıca sayıyoruz. Sanat dünyamızın ayküsü yükseklerinden biri Barbaros Şansal'dır. Yaptığı her işte başarısını ispatlamıştır. Caner Erdem'in de kutlanması şart. Böylesi bir program için uygun seçimleri yapıyor. Tıpkı Uğurkan Erez gibi.
...
WTA Championship'in İstanbul'a getirilmesi, Türk tenisseverlere yaradı. TTF Başkanı Ayda Uluç'un başarısını bir kez daha alkışlıyoruz. Mücadele muhteşem geçmekte. Sharapova'nın Stosur'a yenilgisini normal karşıladık. Çünkü, nişanlısıyla whasret gideriyor. Dünyanın Bir Numarası Caroline Wozniacki için de hatırlatma yapalım. Medyamızda 'Yeni Kraliçe' yakıştırmasını ilk yapanı anımsadınız mı? Övünmek gibi olmasın, bizdik. Haklı çıktık, değil mi?

<p class='MsoNormal'>Sakarya Üniversitesi, Üniversiteler içiresinde düzenlenen  'Bahar Festivali' et

Bahar Festivalinin Yeni Adı: SAÜFEST

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister