• $15,9719
  • €16,8183
  • 932.629
  • 2393.61
28 Ekim 2011 Cuma

Demirtaş'a cevap-2

Kanal-D'nin öncülüğünde bir araya gelen ekranlar destan yazdılar. Katkılar peş peşe geldikçe, depremzedeler kadar Demirtaş'ı hatırladık. BDP Eşbaşkanı, organizasyonu gerçekleştirenler, sunucular, katılımcılar ve bağışçıların etnik yapısını kesinlikle irdelemiştir. Köklerini mutlaka araştırmıştır. Dileğimiz, böylesi bir 'Bütünlük tablosu' Demirtaş'ın kafasına ve aynı düşüncedekilere ders olur. Bu topraklar üstünde yaşayan, sevinçte ve yasta ortak hareket eden Millet'i artık daha fazla ayrıştırmaya kalkmasınlar. 'Van İçin Tek Yürek' güzel buluş. Herkesin içinde olduğu bütünlüğün sloganı. En önemli dileğimiz, ortaya konan dayanışmanın sadece kara günlerde sergilenmemesi. Bölücü ve parçalayıcılığın simgeleri, Van'dan ders almalı. 777 bin kilometrekarelik alanın en az dörtte üçü, yıkım sahası. İşte son örnek; Yüksekova. 5.4'lük sarsıntı uyarıların sonuncusu.
...
Çok uzaklardan gelen bir e-postayı sizlere aktaracağız. Çünkü, içinde herkesi ilgilendiren önemli örnek var.
'Burhan Abi,
Ben Kanada'da Dalhousie Üniversitesi'nde (Kanada'nın en iyi teknik okullarından) endüstri mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Yazılarınızı her gün ilgiyle okuyorum. Bize üniversiteye ilk başladığımızda mühendislikte eğer etik kurallara uyulmuyorsa bu meslekten ihraç edileceğimiz söylendi. Van Depremi'nden sonra aklıma Türkiye'de böyle bir kural olup olmadığı geldi. Saygılarımla.
Çağrı E. Yamantürk.'
...
ÖZEL NOT: Cüneyt Özdemir'in mesajına hem sevindik, hem şaşırdık. 'Yazınızdan dolayı kırgınlıkları bir kenara bırakıp size teşekkür etmek istedim' diyor. Kabul ediyoruz ancak 'Kırgınlığı anlayamadık'. Bizi çoktan tanıması gerekirdi. İyi işe 'İyi' deriz. Beğenmediğimizi de, açıkça yazarız. Kaldı ki, Cüneyt'i insan olarak da seviyoruz.
***
İzleyici şikayetlerinin ilk sırasını, dizilere yerleştirilen reklamlar almakta. Seyirci bu yüzden çıldırma noktasına geliyor. Çocuklar Duymasın'ın, senaryodan oyunculuğa kadar mükemmel işlenen son bölümü bunlardandı. 'Kemal Amca'nın müstakbel eşinin yüzünü görebilmek uğruna, aralıksız on dakika sabır gösterildi. Nihayet, evin kapısı açıldı. Ama yarıya kadar. Bir başka örnek Muhteşem Yüzyıl. Kanuni'nin Kastilya Prensesi'ni öptüğünü izleyebilme uğruna, tam sekiz buçuk dakika reklam ve tanıtım arasında gidilip, gelindi. Bu listeyi çok uzatmak mümkün.
***
Hafta arası Spor Toto Süper Lig'de 5 maç fazla. Trabzonspor'un bir puanı zorlukla kurtardığına tanık olduk. Galatasaray ise evinde kaybetti. Hakem Abdullah Yılmaz ve yardımcılarının maçı taşıyamadığı kanısındayız. Ancak, Uruguaylı kaleci Fernando Muslera'nın, çuvalla para verilip, neden transfer edildiğini çözemedik. Mustafa Denizli'nin haftalar önce 'Elleri küçük' teşhisi koyduğunu anımsadık. Bizce, kafası daha da ufak. Şimdi vicdanınızı ortaya koyup, düşünün. Bu goller geçen yıl yense ne olurdu? Muslera'yı şike sanığı olarak, çoktan Metris'e yerleştirmiştik.
...
WTA Tour paylaşılamıyor. NTV Spor ile TRT Spor'un naklen yayını paylaşımı güzel. Eurosport'un aralıksız aktarımı çok daha iyi. Dünyanın tüm tenis severleri, bu işten mutlu. Sadece İstanbul'un tanıtımları yetersiz kalmakta.

<p>Sadakatsiz dizisi Doctor Foster dizisinden uyarlanmış ve özellikle ilk sezonu ile ekrana damgasın

Sadakatsiz'de finale giderken 3 muhtemel senaryo

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister