• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
10 Haziran 2012 Pazar

Demirperde yayınları

EURO 2012 Finalleri, tatsız tuzsuz bir maçla başladı. Polonya ile Yunanistan 1950'lerin futbolundan örnekler verdiler. Ev sahibi, az daha yeniliyordu. Yedek kalecilerine -Tyton- dua etsinler. Komşumuz ise 'Yaşlı ekibiyle' ve on kişi kalmasına rağmen  üç puanı koparıyordu. İspanyol hakem Carlos Velasco, tüm oyunun en fazla öne çıkan yüzü oldu. İki doğru düdükten sonra mutlaka bir yanlış çaldı. Eğer bunu üniversite sınavımızla değerlendirsek -Yanlışların doğruları götürmesi- sıfır çekerdi.
...
Rusya, Çekleri net skorla devre dışı bırakırken iyi futbol sergiledi. Beşiktaş'ın Tomas Sivok'u rakibin üstüne gitme yerine 'Geri geri' oynamayı tercih etti. Bu Milan Baros'tan ise Galatasaray'a hayır gelmez. Gelelim en önemli tespitimize. UEFA'nın tüm titizliğine rağmen canlı yayınlar kötü. HD ekranlarda bile bu fark edilmekte. Demek ki, organizasyonu 'Demirperde eskileri'ne verdiğinizde bu riski kabullenmiş oluyorsunuz.
...
Gelelim TRT'ye. Birinci Kanalı, Spor ve HD'si öncelikli tüm yayınları finallere odaklanmıştı. Yalçın Çetin-Hikmet Karaman uyumuna 'Tamam' diyoruz. Ersin Düzen-Ömer Üründül ikilisi için de 'Sıkıntı yaşatmadılar' demek mümkün. İlginç olan, merkezdekilerdi. İnanılmaz şekilde başarılıydılar.
***
'Benzemez Kimse Sana' çok iyi girdi. Taklitçi ünlüler içinde sınıfta kalanı görmedik. Bu da Endemol'un başarılı ekibinin uyumlu çalışmasının sonucu. Örneğin Çok Güzel Hareketler'in Pelin'inin -Öztekin- Sibel Can'a monte edilişi bile, zeka unsuru. Sibel'in sık sık yaşadığı kilo sorunu böylece öne çıkarılmış oldu. İlk gecenin sürprizi kesinlikle Uğur Arslan'dı. Barış Manço'yu, her anlamda yaşattı. Aldığı birincilik anasının ak sütü gibi helaldi. 10 bin liralık ödülü 'Omurilik felçlileri'ne bağışlaması diğer güzelliğiydi.
...
Sunuculuktaki sıkıntı dışında, hiçbir arıza görmedik. Romen şarkıcı Delia, Tarkan'ı Şımarık'la canlandırırken, Ayhan'ın 'Are you ready' ve 'Good luck'tan ibaret İngilizcesini öğrenmiş olduk. Kendisine önerimiz 'One minute' ve son olarak 'I love you'yu öğrenen Sayın Başbakan'la birlikte İngilizce kursuna gitmesi. Seyfi Dursunoğlu için ayrı parantez açmak şart. Nadasta kalmanın yaradığı belli. Jürideki arkadaşları Erol Evgin ile Hande Ataizi dahil, herkesi parça parça etti. Dursunoğlu'nun yarışmaya kendi adıyla katılmakla akıllı davrandığını söyleyebiliriz. 'Benzemez Kimse Sana'yı futbol yayınları etkilemez. Gösterim saatine giren dizi ve diğer yapımları ise ezip geçtiğini öğrenmekle mutlu olduk.
***
Bayan voleybolcularımızın Japonya'yı 3-0 yenişinin gürültüye gelmesi üzücü. Güney Kore'deki galibiyetin, voleybol tarihimizde ilk olduğunu hatırlatalım. Bu gururu yaşatan -Bant bile olsa- NTV Spor'u kutluyoruz.
...
TRT'nin başarılı yapımcılarından Rabia Yılmaz Bıçakçı'dan özür diliyoruz. Yoğun trafikte 'Gece Vardiyası'na zaman ayıramadık. a-Haber'den Birsu Eren'in mesajına teşekkür ediyoruz. Vedat Erzi'nin sorusu için de 'Unuttuk gitti' diyoruz.

<p>Akşam TV'den Ezgi Aşık Bakü'ye gitti ve 'Gaminetler Müzesi'ni gezdi. </p>

Azerbaycan ordusunun ele geçirdiği silah ve zırhlı araçlar bu müzede sergileniyor

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''

Sosyal medyada merak konusu oldu! Sudaki kırmızı rengin nedeni belli oldu