• $15,9176
  • €16,8945
  • 944.223
  • 2372.35
15 Kasım 2011 Salı

Demirel'i bırak AA'ya bak

Süleyman Demirel taklitçiliğine de soyunan Bülent Arınç'ın denetiminde bulunan Anadolu Ajansı'na değinmek istiyoruz. Dr. Hilmi Bengi'yi 'Yanlı değil' diye istifaya zorlayan Arınç'tı. TBMM Başkanı iken Basın Müşaviri olan Kemal Öztürk'ü AA'nın başına getirdi. Ajansın kısa süredeki değişimini örneklemek adına bir gün arayla yayınlanan aynı konudaki haberden söz edeceğiz.
...
İlki 11 Kasım Cuma saat 12.52'de geçildi. Van çıkışlı ve 'Kenan Gürbüz' imzalı ve görüntülü notlu:
Van'ın Erciş ilçesinde mevsimin ilk karı düştü. Türk Kızılayı tarafından 7.2 büyüklüğündeki depremin ardından kurulan çadır kentlerde yaşayan depremzede çocuklar, kar yağışını sevinçle karşıladı.
Çadırlarda kalan depremzedeler ise 'Allah devletimize zeval vermesin, çadırlarımız sıcacık. Tek isteğimiz evlerimizin kısa sürede yapılması. Kış mevsimini konteynır ve prefabrike evlerde geçirmeyi planlıyoruz' dedi.
...
Aynı haber, bu sefer elden geçirilerek ertesi gün saat 09.32'de  ikinci kez servis yapıldı. Yine Kenan Gürbüz imzalıydı. Fotoğraflı-Görüntülü notu unutulmamıştı. Torna-Tesviye'den geçmiş haberi buyurun okuyun:
Deprem bölgesi Van'da soğuk ve yağışlı hava etkisini sürdürüyor. Erciş'te kar kalınlığı 20 santime ulaştı.
Türk Kızılay'ı tarafından 7.2 büyüklüğündeki depremin ardından kurulan çadırkentlerde yaşayan depremzede çocuklar ise kar yağışını sevinçle karşıladı. Çadır kentte kartopu oynayan çocuklar, kardan adam yaptı.
Çadırlarda kalan depremzedelerden Ferit Kaya 'Allah devletimize zeval vermesin çadırlarımız sıcacık. Tek isteğimiz evlerimizin kısa sürede yapılması. Kış mevsimini konteynır ve prefabrike evlerde geçirmeyi planlıyoruz. Çadırlarda hiçbir ihtiyacımız yok. Türk Kızılayı'nın bize verdiği hane halkı kimlik kartları ile tüp, battaniye, yatak, soba, gıda, temizlik malzemesi ve su ihtiyacımızı karşılıyoruz' dedi.
İçine depremzede Ferit Kaya ismi monte edilmişti. Önemli olan Genel Müdür Kemal Öztürk'ün, Sayın Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç'ın arzuladığı gibi ajans yönetmesi. Ne diyelim; 'Tanrı, hükümetimize de zeval vermesin.
***
Mehmetçik Vakfı Genel Müdürlüğü'nden çarşaf gibi açıklama geldi. Ayrıca Genel Müdür aradı. Ne yazıldı onlar neler anlatıyor? Özetle kurban bağışını 45 bine çıkarabildik, deniyor. Gerisi bilindik şeyler. Ahmet İnci adlı okurumuzun e-postasındakileri aktarmıştık. İnci'den ikinci mesajı da aldık. O da Vatan, Millet, Asker sevgisinden söz etmekte. İstediği 'Vakıf yöneticileri çalışsın da kapasiteyi arttırsın' şeklinde. Aynen katılıyoruz. Seneye kapasiteyi iki katına çıkarsınlar.
...
Engin Balim'e, yazılarımızı (www.halkinhabercisi.com)'dan manşet verdikleri için teşekkür ediyoruz. Övgülerine minnettarız. Yosun Gazel'in aktardıkları bilgimiz dahilinde. İlgisine saygı duyuyoruz. Milli maçla ilgili epey elektronik posta geldi. Olayları ve sebep olanları kınayanların sayısı hayli fazla. Burada, suçlanan isimleri yazmak istemiyoruz.
...
Ahmet Selçuk İlkan'dan ilk defa birinci baskı kitap aldık. Ancak, 'Aşkın Tam Saati', hoş şiirlerin yanı sıra, şairin biyografisi özelliğini taşımakta. Buraya Düzeltme adlı en kısa -Üç satır- şiirini alıyoruz:
'Öldüğüm doğrudur
Ama kan kaybından değil
Sen kaybından'.

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak