• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
20 Ocak 2012 Cuma

Değişin artık

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Mithat Perin Hocamız, 'Tercümeyi yapan, yabancı dilden önce Türkçe'yi iyi bilmeli' derdi. Tanrı uzun ömür versin Bedi” Faik üstadımıza 'Bu millet ne okumayı ne dinlemeyi sever. Bu yüzden, vermek istediklerinizi hap gibi sunacaksınız'ı kafamıza çakardı. Daha eskilerden örnek verirsek Ahmet Mithat Efendi bu işi tarifeye bağlayan isimdir; 'Uzun yazı bir akçe, kısa yazı iki akçe'. Böylesi girişten sonra, mevsimin en önemli konusuna değineceğiz. Hiç kimse kusura bakmasın ama hedefimizde öncelik Gökhan Abur'un. Doğuş Grubu ekranlarının -Star da dahil oldu- hava durumu sunucusu, anlaşılmamak için elinden gelen her türlü karmaşayı sergiliyor. Gençliğimizin orkestra solisti, ne dediğinin anlaşılmaması için özel çaba gösteriyor. Oraya bakıyor, yukarıyı işaret ediyor. Sonuç; 'Çözebilene aşkolsun'. Abur yıllardır böyle. Üst yönetimden bir kişi bu zırvalamanın farkına varamadı mı? Önerimiz, izobarlardan vazgeçilmesi. Evinde oturan, trafiğe çıkacak olan vatandaşa 3 veya 5 günlük hava durumunun 'Hap gibi sunulması'. Bunu da beceremiyorsa, dayayın 'En yüksek, en düşük tablosu'nu herkes rahat etsin. Bunu da başaramazsanız, bir sonraki önerimiz hazır. Ne mi? 'Çekersiniz ipi, olay biter'.
...
Cüneyt Toraman, pek çok okurumuz gibi, İstanbul başta karla mücadeledeki başarısızlığın sebeplerini sorgulamakta. Dileriz, bu ülkeyi ve kentleri yönetenler bazı hava durumu sunucularını kopya çekmekten vazgeçer. Başarılı organizasyon herkes için şart.
***
İki dizi aldı başını gidiyor. Muhteşem Yüzyıl'ın senaristleri en üst noktayı yakaladı. Kadınların iktidar savaşı gerilim noktasında. Pargalı'nın başına gelenler, izleyiciyi ekrana çivileyen  diğer unsur. Kanuni, aşktan gözleri kör olmuş halde, dizeler yazıp Muhibbi mahlasını kullanmaya başladı. Valide Sultan, arayı bozma işinde geç kaldı gibi. Hürrem'in zaferini ilan etmesi kaçınılmaz.
...
Çocuklar Duymasın, iyi giden yapımlardan. Güldürme unsurunun yanı sıra eğitime yer verilmesi ihmal edilmiyor. İS-MEK'in 'Finansal okur-yazarlık kursu' anlatılıyor, AB'nin yeni trafik işaretleri tanıtılıyor, 'Beşiktaşlı Birol' ve ekibi başarılı.
...
Yetenek Sizsiniz, Lale Devri'ne dönüştü. Toplam yayının yarısı eskilerin tekrarı. Kalan kısma ise, elemelerden ne kalmışsa ilave edilmekte. Zaten yarışmacılar değil, jüri ve izleyici ilgili alanı.
***
Göksel 8. solo albümü 'Bende Bi Aşk Var'la müzik marketlerde. Şarkıların sözü ve müziği Göksel'e ait. Esas şaşırdığımız nokta, kızın görüntüsü. Sanki yüzü eritilmiş gibi. Yani, incelmiş.
...
Dj Burak Yeter, '50 Cent G-Unit'ten Hot Rod'la işbirilği gerçekleştirdi. Mr. International adı verilen CD, Türkiye ve ABD'de aynı anda piyasaya çıktı. Tam gençler için. Acun Ilıcalı da atlamamalı.
...
Gökhan Keser, 2 remix ve 8 şarkıdan oluşan albümünü Sony Music etiketiyle yayınladı. Hadi Ordan, hit adayı.
...
ÖZEL NOT: 'Hırçın'ın Ölümü' adlı yazımız, tahminlerimizin üstünde ilgi topladı. Halkın Habercisi adlı site ve M. Akduman başta herkese teşekkür ediyoruz.

<p>Samsun'da eski eşi E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde öldüresiye döven İbrahim

Samsun'daki caninin ifadesi ortaya çıktı: Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirdim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı