• $15,9628
  • €16,8082
  • 931.627
  • 2393.61
18 Ekim 2011 Salı

Daha başarılı

Yok Böyle Dans'ın altına ilave edilen 'Yeni Sezon' lafı doğru. Başlangıç dönemindeki başarının katlanarak devam etmesi, kesin. Azra Akın'ı jüriye alırken, Burcu Esmersoy'u sunuculuğa çekmek iyi uygulamalardan. Adriana Lima'nın damgasını vurduğu gecede, bize şirin gelen iki isim daha vardı. Sait Sökmen yine 'Tatlı Hoca' konumunda. Cem Ceminay espri makinesi. Dileriz, ayrılacağı gün epey geç gelir. Bayan egemenliği hemen belli oldu. Ceminay'ın olağanüstü partneri muhteşem figürlerinin yanı sıra 'Çeşmi Bülbül'ü andıran hatlarıyla Lima'ya rakipti. Hele tayı andıran ayak bilekleri dikkatimizden kaçmadı. Güzeller sıralaması yapsak, son ayların lafı en çok edilen İvana Sert'ini ilk beşe dahi almayız. Tam 'Acaba başka gözlüklerle mi seyrettik' diye düşünürken, 'İzlenme payları' geldi. Yanılmamışız, herkesin bizim görüşümüzde olduğu belgelendi.
***
İstek üzerine TRT-M'de Sahne Biz'in ikinci bölümünü de seyrettik. Bu kez baştan sona. Mustafa Gürsoy'un yönetimindeki bu şirin programın kurgusu iyi. İki yayının kıyaslamasından arta kalanları kayda geçeceğiz. Zeynep Başkan'a bu kez Fuat Saka'nın 'Rapatma'sı okutuldu. Doğru olan buydu. Bir de uyarımız olacak. 'Barış Manço-Cem Karaca Koalisyonu' Oğuz Boran koltuk altlarını kapatan kıyafet giymişti. Bu genci ilk gördüğümüzde, ortaya çıkan manzara iğrençti
-Bizi affetsinler-. Buna devam etseydi, kendisine jilet gönderecektik.
...
Yine TRT-M'den iki yapıma kısaca değineceğiz. Kırkbeşlik, sunucusu Efsane Odağ'la ilgi alanımız. Atilla Dorsay'ın yorumuyla açılan yabancı müzikal filmlerinin ikincisinde Singing In The Rain'e verilen isme takıldık: 'Yağmur Altında'. Doğru mu dersiniz?
***
Koca bir günde yine futbol geniş yer tuttu. Atletizm, basketbol ve biraz F-1'le gözlemlemeyi tamamladık. Rusya'dan İspanya'ya, İngiltere'den Almanya'ya canlı yayın sağanağı oldu. Avrasya ve Amsterdam Maratonları. Hatta Moto GP Avustralya'yı atlamayalım. Bu yoğun akışa Bank Asya maçlarını ekleyin. Bütün bunları takibe, ne zaman ne can dayanır. Şikayetçi miyiz? Asla. Tercihini yap, otur ekran başına.
...
Esas karambol, futbol maçları bittikten sonra başlıyor. Ayaktopu Ulemaları işte o zaman sahne alıyor. Maraton, % 100 Futbol, Stadyum, Her Şey Futbol, Spor Vizyon, 1'e 1 Futbol, Futbol Gecesi, Futbol 7/24, Çift Kale. Bu liste uzayarak devam eder. Bu kez TRT'nin Futbol Ateşi'ne hepsinden fazla zaman ayırdık. Nedeni 'Ex Hakem' Bünyamin Gezer'in katılımıydı. Hiç kafa göz yarmadı. Demek ki testi önceden kırılmış. Hikmet Karaman'la ayakta uygulamalı pozisyon tartışmalarının fena geçmediğini belirtelim.
...
TRT Haber'de bu akşam 'Yüzyılın Manşetleri'nin 68. bölümü yayınlanacak. 1989 Yılı ele alınıyor. Konular Turgut Özal'ın Cumhurbaşkanı seçilmesi, Yıldırım Akbulut'un Başbakan olması.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister