• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
24 Nisan 2012 Salı

Cübbeli'nin katkılarıyla

Bu yaşa geldik, böylesi maçlardan üç tane izledik. Sonuncusu pazar günü oynandı. Boks deyimiyle Cim-Bom rakibini kum torbası gibi dövdü ve sonuçta mağlup oldu. Düşünün, bir takım tek korner atmadığı maçı kazandı. İkinci yarıda, kendi sahasından iki kez çıkabildi. Necati Ateş hem kendini hem topu kalecinin arkasına geçirip, yuvarlandı. Galatasaray camiasını iyi bilen meslektaşımıza sorduk; 'Niye bu kadar çabuk havlu attı?' Cevap ilginçti; 'Onun sıfatı GÜNDÜZ'cüdür. Bu yüzden, gönderildi. Yine o günlere dönüş yaptı'. Bu arada Ümit Karan'ın aynı nedenle yollandığını vurguladı. Gelelim seyrettiğimiz diğer 'Şans, kısmet oyunları'na. İlki, bir Beşiktaş maçıydı. Şenol ve Birol, Fenerbahçe'ye transfer oldular. İnönü'de eski takımlarına karşı Sarı-Lacivertli formayla ilk kez çıktılar. Tam yedi tane top Fenerbahçe kalesi direklerinden döndü. Bir son dakika golüyle maçı Kanarya aldı. Milliyet'in manşetini bugün gibi hatırlıyoruz; 'Futbolun adaleti yok'. Unutulmayan ikinci müsabaka, Ali Sami Yen'deydi. Turan Sofuoğlu'nun çalıştırdığı Kanarya, Galatasaray onsekizine giremedi. Jonhson'un -Johnson değil- barajdan sekip gol olan frikiğiyle F.Bahçe maçı kazandı. Sonuncusu da pazar günü gerçekleşti.
...
Halı gibi silkelenen ekibin, oyundan galibiyetle çıkmasını önce kutluyoruz. Sonra, böylesi galibiyetlerin 15-20 yılda bir defa gerçekleştiğini hatırlatıyoruz. Eğer, Semih ve Ujfalusi'nin 'Nasılsa alırım' laubaliliği olmasa, en kötü olasılıkla berabere biterdi. Şimdi sıkı durun. Sarı-Lacivertlilerin elde ettiği üç puanın perde arkasındaki mimarını açıklayacağız; 'Cübbeli Ahmet Hoca'. Başkan Aziz Yıldırım'ın zorlamasıyla, bütün hafta bu işe konsantre oldu. Okudu, üfledi ve de efsunladı. Hani Fenerbahçe şampiyon olursa kimse şaşırmasın. Birileri çıkıp, bize kızmaya  da kalkmasın. Espri yapıyoruz.
...
İyi Fenerbahçeli Mehmet Demirkol devre arası NTV Spor'da şunları söylüyordu; 'Galatasaray, bu oyunuyla maçı rahat alır'. Hakemin bitiş düdüğüyle Rıdvan Dilmen'in konuşması özetle şöyleydi; 'Ben Fenerliyim. Galibiyetinden dolayı mutluyum. Ancak, Galatasaray'ı yönetiminden başlayıp, teknik heyetine, oyuncularına ve hepsinden önemlisi, taraftarına kadar yürekten kutluyorum'. Şimdi gelelim, maç sonrası Fenerbahçeli futbolcuların sahanın ortasında yaptıkları 'Kuçu kuçu şov'a. Ya tersi Saracoğlu'nda gerçekleşseydi, Sarı-Kırmızılıların böylesi gösteri yapma şansı var mıydı?
***
'EURO 2012'YE DOĞRU'nun ilan edilen saatten önce başladığını iki gün sonra öğrendik. TRT-Spor'daki tekrarında, girişi kaçırdığımızı fark ettik. Serhan Asker, İrlanda'yı işlerken Ne James Joyce'u ne Samuel Beckett'i atlamış. Gecikmeli de olsa Asker'i tebrik ediyoruz.
...
Survivor'da Ünlüler'in Mustafa Topaloğlu'nu kurtarma çabası, onlara pahalıya patlamaya başladı. Uyaralım, yine bildiklerini yapsınlar.
...
Hande Altaylı'yı ekran turlarında görünce, yeni kitap yazdığını anladık. Bu kez iki tutkusunu öğrendik. Bizim gibi gülsuyu bol 'Su Muhallebisi'ni ve langırt oynamayı seviyor. Kendisine Kadir Topbaş'ın şirketi Saray'ın muhallebisini öneriyoruz. Tabi” bugüne kadar keşfetmedi ise.
...
ÖZEL NOT: Fransa'da başkanlık için ikinci tura kalanların ilki François Hollande. Bakıyoruz Türkiye'de bayram var. Sarkozy gitsin'den başka düşünce yok. Oysa Hollande, Sarkozy'den beter. Söylemedi demeyin. Sonuç 'Geldi beteri olur'.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak