• $15,9137
  • €16,7757
  • 924.96
  • 2394.83
22 Aralık 2011 Perşembe

Çivisi çıkarıldı

Muhabir elinde mikrofon önüne gelene soruyor; 'Kaç yıl?' 'O da ne' demeyin, günün 24 saati konu 'Cumhurbaşkanı'nın görev süresi'. Kimden hangi cevabın geleceğini tahmin edebiliyoruz. En belirginler 'Badem bıyıklılar'. Hukukçuların 'Bana göre' ile tartışmaları komik. Yahu süre, yürürlükteki Anayasa'da yazıyor; '5 Yıl'. Diğer kanunlarla bunu değiştirmek mümkün mü? Asla. Neyi tartışıyoruz ki? Daha önce de söyledik, diğer partilerle anlaşma sağlayıp, Anayasa'daki değişikliği birlikte yapacaksınız. Ötekiler vücut çalımıdır. Süleyman Baba'nın sevdiği sözlerle 'Abesle iştigal.'
...
İki zıt oluşumun temsilcileri, belki de ilk kez aynı çizgide buluştular. Teke Tek'te izlediğimiz 'Demokrat Hukukçular Derneği Başkanı' cümle aralarında güzel laflar etti. 'Balyoz ve Ergenekon'dan da olsa bu kadar tutukluluk fazla'yı patlattı. Ömer Faruk Uysal'ı kutlarken, birkaç uyarısını daha aktarmak istiyoruz:
- Kişiye özel uygulama -Farklı, farklı- yapamazsınız.
- Hukuk amaç değil, araç haline gelmişse, size de gelip çarpabilir.
- Keser döner sap döner, bir gün hesap döner. Yani suçlunun da hukuku vardır.
***
'Bay İfade' Volkan Akay, bu defa 'Kime, neyi yorumlatsam' diye sormakta:
l PKK'nın yeni savaş taktiğini (Çocuklara etek giydirip, başörtüsü taktırıp, taş attırma aksiyonu) Barbaros Şansal yorumlasın. Bu basma savaşı durumuna onun gözü, gözlüğüyle bakmakta yarar var.
l PKK'nın para kaynaklarıyla ilgili Amerikalı terör uzmanlarının yazdığı 'The PKK' kitabı Kandil'i çok kızdırmış. Öyle ki örgütün bir numarası Murat Karayılan bir PKK'lının örgüte maliyetinin 700 dolar olduğunu açıklamış. Benim de aklıma şey takıldı; SSK, BAĞKUR ya da özel sağlık sigortası primleri buna dahil mi? Bu çerçevede konuyu Ali Tezel'e havale ediyorum.
l Erkan Özerman'ın, Kıvanç Tatlıtuğ'a 'Havyarı, zeytin ezmesi sanırdı ve sair' garezlerini, Ahmet Çakar yorumlasın, başka bir ismin Özerman'ı susturmasına imkan yok zaten.
l İki yabancı manitaya İstinye Park'ta yedirir, içirir, giydirirken yakalanan ve bu anı fotoğraflayan gazetecilere 'Onlar yabancı değil, Vanlı diyen' sonra da 'Ben demedim Abim dedi' diye kıvıran Mehmet Ali Erbil'i, canlı yayında pantolonunu aşağı indirip, necip milletimizi küçük Hilmi'siyle tanıştırdığı 'Büyük Hilmi'ye havale ediyorum. Akabinde Haydar Dümen Hoca bir şeyler söylesin konuya dair.
l Bütçe görüşmeleri sırasında söz alan AK Parti'li vekillere 'Uyarılarımızı dinleyin ve akıllı olun rica ediyorum' diyen, CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan'ı, uyarısının etki gücü yüksek bir nida olması adına Lazca dersleri alması için Mustafa Topaloğlu'na yönlendiriyorum, zira 'Akıllı ol' yerine 'Akilli ol' demeyi öğrenmeli.
***
ÖZEL NOT: Sarkozy, sandıktan çıkabilme uğruna herkesi harcamaya kararlı. Sonuçta, kendisi dışında kazanacak kimse yok. Bizim sıkıntımız büyük. Çünkü, bu toprağın çocuklarının zarar görmemesini istiyoruz. Yoksa, Fransız parfümü umurumuzda değil. Üzülerek görüyoruz ki, 'Melanet yasa' mutlaka çıkacak. Ya sonrası?

<p>Earle Dickson, 1920'li yılların başında genç ve oldukça sakar bir kadınla evli olan bir şirket ça

Yara bandı nasıl icat edildi? | İcat Çıkarma #7

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama