• $7,3932
  • €9,0057
  • 440.569
  • 1542.45
07 Eylül 2011 Çarşamba

Çırcırlar dışarı

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Boşluk dolduran yapımlar birer birer veda etmekte. İlginç olan, önceliğin müzik yarışmalarına verilmesi. Seçilen gençlerde
-TRT'ninkiler hariç- gelecek yoktu. Jüridekilerden medet umuldu. Eski genel yayın müdürleri gibi bir sürü isim toplandı. Sonuç ortada. İzlenme payı yerlerde süründü. Seneye bu hatalar tekrarlanır mı? Hiç şüpheniz olmasın. Birtakım insanların kaybettiği paraların, böylesine işlerle verilmeye çalışıldığı ortada.
...
KanalTÜRK'ün Neşter'inde 'Şanslı Masa' ve 'Şaka Şaka' gibi programlar masaya yatırıldı. Bizim katılmayı reddettiğimiz tartışmada 'Bay Şakacı' Çetin Çiftçioğlu da vardı. Üç yıldır ekranda yok. Çünkü, onun turistlerden oluşturduğu 'Olimpik Lion' takımındaki espriyi anlayan kalmadı. Mustafa Karadeniz'in insanın izlemekten korktuğu felaketleri baş tacı. Aile Terapisti Mehtap Kayaoğlu'nun konuşmalarını beğendik. Olay, Erem Şentürk adlı yapımcı-yönetmenin telefonla bağlanmasıyla cıvıttı. Bu zat hiç susmadı. Kimse de 'Yeter' demedi. Monologla final yapıldı. Eğer katılsaydık, sadece 'Şanslı Masa'da ne zaman cinayet işlenecek merakla bekliyoruz?' diye sorardık.
***
Banka reklamlarına değinmek istiyoruz. Vakıfbank'a hep sempatimiz vardır. Tıpkı kapanan Koçbank örneği. Kullandıkları sarı-siyah renkleri severiz. İsmi eski ama uygulamaları çağdaş. Hesabımız olmadığı halde İş Bankası'nı da severiz. Çok başarılı ilan şirketi olduğu kesin. Atatürk'lü kuşaklar güzeldi. Çocukların ön plana çıkarıldığı ve 'İş' kelimesinin ustaca tekrarlandığı son kampanya mükemmel. Bazı bankalar ise aynı slaytlarla, reklam yaptıklarını sanıyor. Yanıldıklarını bir gün mutlaka anlayacaklardır. Litvanya'daki Avrupa Basketbol Şampiyonası finallerindeki Beko'ları atlamayalım. Boyalı alanda çok şık duruyorlar. Murat Didin'in 'Yumurtaya can veren Rabbim üçlüğü, attı' esprisini ve Beko'yu oraya taşıyanı kutluyoruz.
***
Almanya'ya yerleşmemizin yarım yüzyılı belgeselleştirildi. 'Göçün 50. Yılı Kitabı' 12 Eylül'de raflara çıkacak. Çalışmanın editörü Prof. Dr. Faruk Şen.
...
19. Uluslararası 'Love is Folly Film Festivali'nde Siyah-Beyaz'a iki ödül verildi. 'Jüri Özel' ve 'Film Eleştirmenleri Birliği' ödüllerini kazanan yapımı, bilindiği gibi Ahmet Boyacıoğlu yönetmişti. Başrollerini Tuncel Kurtiz, Nejat İşler, Erkan Can ve Taner Birsel gibi isimler paylaşmıştı.
"burhanayeri.jpg"

<p>Samsun'da arazide ağzı tel ile bağlı başıboş eşek kurtarıldı. Eşeğin ağzındaki teli kırarak çıkar

Ağzına demir teli bağlayıp ölüme terk ettiler... Zavallı eşeği, baba ve kızı kurtardı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Amasya'da mamutlara ait olduğu değerlendirilen fosiller bulundu

Bülent Turan, 1915 Çanakkale Köprüsü inşaatında incelemelerde bulundu