• $16,0991
  • €17,3092
  • 965.835
  • 2375
1 Temmuz 2011 Cuma

Çiçek ve Akdağ

Çankaya'ya çıktığında yazmıştık; 'Erdoğan Putin, Gül Medvedev'. Cumhurbaşkanlığı için gerekli vizeyi veren isim de Devlet Bahçeli olmuştu. MHP Genel Başkanı çok gecikmeli bile olsa Sayın Gül'ün konumunu anladı. Her zaman hürmette kusur etmediği makamın son 'Davetini reddetti'. Bu da 'Zarardan dönme' kabul edilebilir. Dileriz Bahçeli bu tutumunu sürdürür. Biraz fikir jimnastiği yapanların iki yıl içindeki 'Koltuk değişimi'ni görebildiği bir ülkede, bunca zaman yanlışta ısrarı anlamak mümkün değildi. Yeni Anayasa'da nelerin yer alacağı, hangi maddelerin çıkarılacağını sezememek daha büyük felaket. BDP'ye, Cumhurbaşkanı'nın ne gibi teminatlarda bulunacağını tahmin edebiliyoruz. Bu konuda Cumhurbaşkanı-Başbakan uyumu, hükümet kurma görevinin tevcihindeki konuşmalarda kesinlikle ele alınmıştır. Gül'ün 'Açılım Projesi' için söylediği 'Her şey güzel olacak' lafını, unutanlara anımsatalım.
...
Yine Devlet Bahçeli'ye dönecek olursak, gelen mesajlardan anlıyoruz ki, 'Engin Alan'ı Meclis'e sokamazsa' durumu zorlaşacak. MHP tabanı daha şimdiden 'O zaman istifası kaçınılmaz' lafları etmeye başladı. Tam bu noktada Hüsamettin Cindoruk Büyüğümüzün TBMM Başkanı iken Dolmabahçe Sarayı'ndaki ofisinde, bize söylediklerini tekrarlamak istiyoruz. 'Seçimle gelen, seçimle gitmeli'. Bu sözler herkesin kulağına küpe olmalı. Ya seçime sokmazsınız. İzin verip, sandıktan çıkanların mazbatalarını iptal etmek ise tüm uluslararası yasalara aykırıdır.
...
ÖZEL NOT: Cemil Çiçek her türlü makama yakışır bir politikacı. Çizgisi kırıksız. Karakteri sağlam. Nabza göre şerbet verenlerden değil. Meclis Başkanlığı uygundur. Bir başka notumuz da olası kabineden. Medyaya bakıyoruz, kimi bakanlar yollandı. Bazıları yerinde. Merak ettiğimiz isim Prof. Dr. Recep Akdağ. Olumlu veya olumsuz hiçbir yoruma rastlamamamız şaşırtıcı. Sağlık Bakanı Akdağ, AK Parti'nin toplam yüzde 49.80'lik oy oranının en az beşte birinin sebebidir. Dileriz Başbakan, bu gerçeği görmezden gelmez. Ustalık Dönemi başlıyorsa, Recep Akdağ bunun en önemli ismi.
***
ALEM DERGİSİ'nin 19. Yılını kutlama sayısını taşırken bileğimiz çıkıyordu. 1158 sayfa. Özel kapak içinde. Bütün bir gece, sayfa çevirdik. Yine bitiremedik. Dizayndan, konu ve konuklara kadar mükemmel çalışma. Öncelik Berna Erten'de olmak üzere tüm emeği geçenleri kutluyoruz. Hani kalite denir ya, sanki Alem için söylenmiş.
...
CNN TÜRK'ün 'Erken yüzü' Özge Uzun'daki değişimi fark ediyoruz. Karın bölgesinde büyüme mi var, yoksa yanılıyor muyuz? Kişisel gözlemimiz, bebek beklendiği şeklinde.
...
TRT Haber'deki Hayat+, kültür sanat aktivitelerinin sunulduğu önemli yapımlardan. İsmet Yazıcı'nın yönetiminde, Elif Karahan'ın sunumundaki programı haftaiçi her gün izlemeniz mümkün.

<p>Seksenler, Doksanlar, Ertuğrul 1890, Papatyam ve Yeditepe İstanbul birçok unutulmaz projede rol a

Deniz Oral Turgut Özal rolünü anlattı! Meğer ilk düşünülen isim bambaşka biriymiş

Vahşi doğanın en acımasız canlıları! İşte korkutucu özellikleri

NASA tarih verdi! Dünya'ya doğru hızla yaklaşıyor

Sadece ormandaki malzemeleri kullanarak yaptı! Her anını kaydetti