• $13,6075
  • €15,3036
  • 794.476
  • 1951.17
13 Şubat 2012 Pazartesi

CHP'yi Baykal kurtarır

Cumhuriyet Halk Partisi, kurulduğundan bu yana -Yasaklı dönemdeki çakmaları dahil- böyle genel başkan görmedi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Belediye Başkan adaylığında şişirdiği yelkenlere ne oldu? Tekneyi kürekle bile götürmek mümkün olmuyor. CHP'nin Bir Numarası, 'Gazete okuyamıyorum' diyecek kadar perişan. Benzinin yetmiyor tamam da itiraf etmek zorunda mısın? Kaldı ki, Erdoğan okuyamadıklarını, izleyemediklerini takip için özel ekip kullanıyor. Sen de uygula. Eline tutuşturulan her notu pat diye okumak zorunda mısın; 'Tansu Çiller için tutuklama kararı...' Çifte doğrulama lafı ne için söylenmiş, bilmiyor musun? Hele, konu bir eski başbakanla ilgiliyse. Yarın da, bir muzip çıkar 'Demirel içeri atıldı' notunu eline verir. Ondan sonra ayıkla pirincin taşını.
...
Süründüğü yerlerde boşuna emek sarf ediyor. Sandıktan oy çıkmayan, hiçbir zaman kazanamayacağın beldelerde ne işin var? Son anketlerde CHP'ye yüzde 21.2'yi uygun gören kamuoyu yoklamaları dahi hayal ötesi. Böyle lideri olan CHP için daha iddialı yorumda bulunacağız. % 20'yi bile yakalarsa bize göre başarı. Birileri kızmaya kalkmasın. Bu eleştirileri yapan kişi hiçbir seçimde yanılmadı. Başında Kılıçdaroğlu gibi biri bulunan Ana Muhalefet ile AK Parti en az iki seçim daha kazanır.
...
Bardağı taşıran 'Son Skandal' oldu. 'Vatana ihanet yargılaması' ile bitebilecek soruşturmada kimden yana olduklarını hala çözmüş değiliz. Polisi mi tutuyorsunuz? Yargıdan mı yanasınız? MİT'i mi savunuyorsunuz? Çözebilen birileri varsa anlatsın. Öğrenelim. Samimiyetle inandığımız tek konu var; 'Deniz Baykal yeniden liderliğe soyunmalı'. Yaşlı diyenlere, vücut ve özellikle 'Beyin yaşı'na dikkat etmelerini salık veririz. İstifaya zorlandığı konuda ise 'Rakiplerine iki avans verebileceğini' ispatladı. Tüm CHP'lilere, Baykal'ı yeniden başa getirmeleri önerisinde bulunuyoruz. Bunu ciddi olarak düşünmenin vakti geldi, geçiyor. Sonradan dövünmenin faydası olmaz. Deniz Hoca'nın bu hükümeti 'Dut gibi silkeleyeceği' konusunda hiç tereddütümüz yok.
***
Soru-Yorum'da Cüneyt Özdemir'in konuğu Zeki Demirkubuz'du. Son dönemin en önemli yönetmen ve senaristini eski siyasi şubecilerden biri anlatmıştı. Konuysa 'Futbol ve Beşiktaş'tı. Cüneyt eğer bu dala girip, sorular yöneltseydi, söyleşi sabaha kadar sürerdi. Demirkubuz'u tanıyanlar, bilgisi olanlar, Dostoyevski ruhlu olduğunu zaten biliyorlar.
...
Yetenek Sizsiniz'de müthiş bir gösteri izledik. İlk turu 'Sergen'in Hayır'ına rağmen 'Ali ve köpeği Max' geçmişti. Bu kez mucizeler yaratıldı. Böyle bir hayvanı, dünyanın hiçbir şovunda izlemediğimizi itiraf ediyoruz. Sergen Yalçın bile 'Red oyu verdiğim için utanıyorum' itirafında bulundu.
...
National Geographic Wild, Büyük Kedileri kurtarma adına herkesi 'Kükremeye' çağırıyor. Son Aslanlar bugün saat 19.00'da yayınlanacak. Yarın aynı saatte Dumanlı Pars'ın Dönüşü, çarşamba günü Amerikan Panteri gösterime sokulacak.

<p> </p>

İlçe belediyelerine tuz yerine kum mu verildi?

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!