• $13,4341
  • €15,3423
  • 785.718
  • 2085.76
30 Mayıs 2012 Çarşamba

CHP boğuluyor

Kemal Kılıçdaroğlu, şaşıran ördek misali. Etrafına topladığı birtakım 'Sakıncalılar'ın makasına girdi. Kötü yönlendirildiği, 'Bozuk plak söylevleri'nden anlaşılmakta. Eğer bu ülkenin Ana Muhalefet'ini perde gerisinden Sezgin Tanrıkulu idare ediyorsa, vay haline. CHP Genel Başkanı'na tavsiyemiz, ona oy vermiş sade vatandaşı dinlemesi. Daha dün sabah iki kişi yolumuzu kesti ve dert yandı; 'Bu adam Uludere'den başka bir şey bilmez mi?' İçtenlikle söylüyoruz, parti üyesi bu kişilerin şikayetleri ağır hakaretler içermekteydi. Kişisel kanımız, son İstanbul İl Kongresi 'Ümidi kesmenin en önemli sinyali'ydi'. Kılıçdaroğlu'na tavsiyemiz, kamuoyuna kulak vermesi. Memuru, işçisi, çiftçisi, köylüsü, esnafı ve ille de emeklisi perişan bir ülkede Uludere'ye artık nokta koymalı. Hatta 'Bir daha ağzına almamalı'. Bu işlere devamda kararlıysa, 'BDP ile birleşme kararı versin'. Buna henüz cesareti yoksa, Sırrı Süreyya Önder'den başlayarak transfere yönelmesi. Bir kere daha uyaralım, belki bazıları uyanır; 'CHP, Uludere'de boğulmakta'.
...
ÖNEMLİ NOT: MHP, tarihinde ikinci kez en büyük tırmanış imkanını yakaladı. İddia ediyoruz vitrinini yenileyip akıllı strateji uygularsa, ilk genel seçimde CHP'yi sollayacaktır. Yani, 'Ana Muhalefet sıfatı'nı elde edecektir.
***
Aybars Hünalp kardeşimizin övgü dolu hatırlatmasına teşekkürler. Aynı şekilde Yakup Keser ve Yaykın İcka'nın e-postalarına minnettarız. Kazım Eryılmaz'ın sözünü ettiklerini yakaladığımızı belirtelim. Tamer Turan'ın hatırlatmaları güzel. Tam köşe yazısı.
...
Hüseyin Movit'in bilgilendirmesini herkesin bilmesinde yarar görüyoruz. 'Sayın Başbakanımız, 'O emri hangi hayvan verdi diyenler nekrofillerdir' demiş. 'Ölü sevici' (nekrofil) ile 'Ölü/ölüm sever'i (Ölü kültü/Alm.: Totenkult, İng.: Cult dead/Fr.: Culte morts) karıştırma sırası Sayın Başbakan'a gelmiş olacak... Ayrıca Kılıçdaroğlu'na hitaben, 'Ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın' dedi. Doğrusu 'Cirmin kadar'dır.'
...
Faruk Yurdatap'ın, 'Bir Alman dergisinde okumuştum' diyerek aktardığını sevdik: 'Fubol takımı aşkı, kadın sevmeye benzemez. Çünkü takım, taraftarından bir şey istemez. Üstelik sadece hafta sonlarına ait aşktır. Haftanın diğer günleri aşık taraftar serbesttir. Üstelik aşık olunan, maç bittiğinde 'Sevgilim, giderken, şu mutfaktaki çöpü aşağıdaki konteynere atar mısın' demez.'
***
Sony Music 16 Kadın Söylüyor'un ikincisini çıkardı. Bu kadar değişik ve ünlü ses içinde, bize farklı gelenlere rastladık. Ayşe Saran, İrem Candar gibi isimleri dikkatle dinledik. Doğrusu, beğenmekte geç kalmışız. Ötekileri zaten yeterince tanıyıp sevmiştik.
...
Asım Arslan'ı, 'Sıra dışı bürokrat' olarak tanıdık. O kadar hırpalandı ve sağa sola savruldu ki, uzun süre medyanın dikkatini çekti. Sonunda emekli oldu. Bu arada yazdığı 8 kitabıyla ilgi alanıydı. Şimdi elimizde dokuzuncu var. Adı 'Sakıncalı Kaymakam'. Türkiye'nin yaralarını deşmeyi sürdürüyor. Kitaba ilgi duyanlar, Dost Dağıtım'dan -Tel 0312 432 48 68- detaylı bilgi alabilir.
...
Van Valiliği'nin hazırladığı 'Depremden sonra 120 gün' kitapçığını beğendik. Yaraların sarılması görüntüleri ve slogan cümle iyi; 'Van'ın nüfusunu 1 milyon biliyorduk. Anladık ki 74 milyonmuş'.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi