• $7,4374
  • €9,0196
  • 421.707
  • 1473.49
08 Haziran 2012 Cuma

CHP, baraj altına doğru

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

CHP'nin son çıkışını hayretle izliyoruz. 'Ne idüğü belirsiz' on maddeyi, AK Parti'li muhatapları da anlamadı. Ortada somut tek şey 'Uludere'ye birlikte gitmek'. Parlamentodaki ikinci parti konumunda olan siyasi oluşumun sonunu Titanik'e benzetiyoruz. Ya da Politik Harakiri'ye. Öbür taraftan, 'BDP'ye kur yapmaya başladılar'. Atatürk'ün partisinin hızla baraj altına gittiğini sadece Kemal Kılıçdaroğlu görmüyor. Yeni CHP'nin yeni akıl hocalarını listeye dahil etmek mümkün. En çok, eski Washington DC. Temsilcimiz Faruk Loğoğlu'na takılıp, kaldık. ABD'den bir hayli görev fazlasıyla döndüğünü anlıyoruz. Sezgin Tanrıkulu için lafımız olamaz; 'Açık kart oynuyor'.
...
AK Parti'li yıllarda, en kritik anlarda hatalı kararlar veren MHP Lideri bu kez, hazırlanan tuzağa düşmedi. Kıvırmadan, 'Yetkili kurullarda görüşelim palavrası sıkmadan'. Devlet Bahçeli'nin bu duruşu, iki hamle sonra 'İktidar Yürüyüşü' ile noktalanacaktır. Açıklamasındaki nokta, 'Tek Millet, Tek Ulus, Tek Bayrak, Tek Vatan' diyenlerin yüreğini serinletti. Beklenti, geri adım atılmaması. Küçük bir hatırlatmayla konuyu noktalıyoruz; 'Erdoğan-Kılıçdaroğlu konuşurken, Mehmetçiğe yiyecek götüren araç havaya uçuruluyordu'.
***
Vedat Kemer'in Demirel'le ilgili karikatürü ve üstüne bindirilen sözcükler epey tepki aldı. İtiraf etmek gerekirse, daha gazeteyi gördüğümüz an canımız sıkıldı. Okurlarımızın şikayetine aynen katılıyoruz. Dileğimiz Kemer'in, Süleyman Baba'nın sohbetlerinden birine katılması. Tanrı herkese o yaşta böyle zeka ve hafıza versin.
...
Yaşar Usluer'in son e-postasından bir bölümü buraya monte edeceğiz:
'Başbakan'ı eleştirenin işinden olduğu dönemde birilerinin gerçekleri söylemesi gerekiyordu. 'Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz' marşını ezberlediğimiz için, tehditler bize sinek vızıltısı gelir. Demirel'e yapılanlar, Erdoğan'a yapılsa mahkemeler Erdoğan'ın davalarıyla meşgul olmaktan başka konulara bakamayacak demek ki. Kendisi de 'Neden teröristler hiç mayına basmıyor, harita kimde?' diyor ama yetkilerin elinde olduğunu unutuyor. Araziye döşenmiş mayınlardan Kurmay Binbaşı ve Uzman Çavuşumuz şehit oldu. Yiyecek aracı havaya uçuruldu. Bu kadar terörist sağ yakalanıp sorgulanıyor. Artı itirafçılar var. Mayınları kimin döşediğini, haritanın kimde olduğunu Erdoğan bilmez mi? Yazık ki iktidar hırsı gerçekleri görmesini engelliyor. Bana göre mayınları A(B)D ve İsrail ajanları döşüyor, haritayı teröristlere veriyor'.
***
'Benzemez Kimse Sana' bu akşam saat 20.00'de Star'da başlıyor. Ünlülerin taklidinin ilgi toplayacağından şüphemiz yok. En çok merak ettiğimiz diyalogları şimdiden yazalım; 'Seyfi Dursunoğlu-Hande Ataizi'. Huysuz Virjin'in bu kızı parça parça edeceğinden eminiz. Kendi adımıza, merakla beklediğimizi duyuralım.
...
Aydınlık, Ankara'da ikinci matbaa projesini hayata geçirdi. Yeni hedefleri 100 bin okura ulaşmak. 22 Haziran Cuma akşamı Beşiktaş'tan kalkacak İncisu Yatı ile müzikli kutlama yapılacak. Gazetenin yazarı da olan Levent Kırca'nın etkinliğe katılacağı bildirildi.

<p>ABD Başkanı Joe Biden'ın talimatı ile Suriye'deki İran destekli gruplara hava saldırısı düzenlend

ABD'den Suriye'ye hava saldırısı: Suriye'deki İran destekli gruplar vuruldu

Taksim'deki Atatürk Kültür Merkezi'nde son durum havadan görüntülendi

Dünyanın en büyük tam panoramik müzesi 1 milyon ziyaretçi ağırladı

Mavi vatan nöbetinde geçen yıl 12 bin 655 hayat kurtarıldı