• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
2 Haziran 2011 Perşembe

Cevap hakkı...

Oray Eğin'e değer veririz. Bunda etken 'Homini gırtlak' olmamız değil. Kafası çalışıyor. Bizden fazla tarafları var. Örneğin yeniliklere açık olması. 'Ben Burhan Ayeri'ye katılmıyorum' diyerek başlayan dünkü yazısının bir bölümüne muhalefet şerhi koyacağız. Okudunuzsa, konunun 'MHP'nin 12 Haziran'da ne yapacağı' olduğunu biliyorsunuzdur. Tekrarlayalım 'Bu parti, o gün yüzde 12'yi zorlanmadan geçecektir'. Sevgili Eğin'in 12 Eylül Referandumu'ndaki 'Oy parçalanması tezine aynen katılıyoruz'. Ancak, bundaki önemli etken, ülkücü camianın pek çok ferdinin darbe sonrası işkence görmesi. Sakat kalanlar ve hatta idam edilenleri unutturmak, mümkün değil. MHP, iki pazar sonra yapılacak seçimde, 'Referandum firesi' ni kapatacak. Bazı mezhep oylarının bir kısmı CHP'ye gidecektir. Bu boşluk Oray'ın dediği 'Bilinçli Seçmen' tarafından kapatılacak. Buna sadece inanmıyor, gözlemlerimizi ilave ediyoruz.

...

Biraz geçmişten örnekler vereceğiz. Gazeteciliğe başladığımız dönemden bu yana hiçbir seçimde yanılgımız olmadı. En fazla gurur veren tahminimiz 'Siyasi yasaklar'ın yüzde yarımla kalkacağını bilmemizdi. Türkiye çapında bu 'Niyet okumayı' yapan sadece iki kişi çıktı. Biri biz, diğeri Merhum Şakir Süter. Şimdi yazacaklarımızın tanığı ise Doç. Dr. Rehat Faikoğlu'dur. Kayınpederi Hakkari'den CHP adayı olunca, şu sözlerimizle uyarmıştık; 'Bu parti, barajı geçemez. Emeklerinize yazık'. Sonuçta haklı çıktık. Böylesi bir sürü örneğimiz var. 'DYP'nin barajı geçemeyeceği' şeklinde tahmin yaptık. 'Neden' diye sorulduğunda 'Tansu Hanım-Çiller- Emekliye sıfır zam çekti' karşılığını aldılar. Bilindiği gibi, o seçim DYP'nin bitişi oldu. Bedrettin Dalan'ın kaybedişi, ANAP'ın sonunun gelişini okumak yine bize nasip oldu. Hatta Şakir Süter'le bu konuda bahse girmiş, kazanmıştık.

...

Sıraladığımız ukalalıklardan epey var. Bakalım, bu kez şişecek miyiz? Ne diyelim 'Her şeyin bir ilki vardır'. Yine de sanmıyoruz. Sevgili Kardeşimiz Oray'ı gözlerinden öpüp, noktalıyoruz.

***

Meftun Dinçel'in hatırlattıklarını aynen yaşadık. Ancak bilmeyenler için tekrarlayalım:

'-12 Eylül yargılanıyor- diye göbek atan başyazar Ahmet Altan ve şurekası, 12 Eylül'de ne yapmışlardı?

CEVAP: Yalçın Küçük, Ahmet Altan gibiler için 'Küfür Romanları' diye kitap yazıp, bunları anlattı. Bu arada Hüseyin Gülerce, 12 Eylül Anayasası'na oy verdiğini açıkladı. Bugün beğenmedikleri Cumhuriyet Gazetesi, 12 Eylül Anayasası'na karşı çıktığı için kapatılmıştı.'

...

Çankırı-Ilgaz hattından mesajlar her türlü iletişim yoluyla ulaşmakta. Hepsinin şahsında İrfan Güray'a teşekkür ediyoruz.

...

İstanbul Ticaret Üniversitesi'nin 'Üretim Araştırmaları Kulübü' yine faydalı bir organizasyonu tamamladı. Mardin-Savur Lisesi ve 75. Yıl İMKB İlköğretim Okulu'nun 'Düş Kütüphaneleri' açıldı. Emeği geçenleri kutluyoruz.

...

Konu medya ve değişim olunca ilgi fazlalaşıyor. 'Milliyet'te toplantı masasına patron mu oturuyor' şeklindeki sorumuz epey yankı buldu. Medya Radar ve Süper Poligon'un alıntılarını diğerleri takip etti.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak