• $16,7149
  • €17,4608
  • 972.763
  • 2401.96
23 Temmuz 2012 Pazartesi

Cenk Koray'lı yıllar

Kaybedeli tam oniki yıl oldu. 2000 senesi 23 Temuz'unda Hakk'a yürümüştü. Sanki 12 gün önce görüşmüş gibiyiz. Onu düşünmediğimiz an olmadığını itiraf etmeliyiz. Her biri fırından yeni çıkmış gibi fıkralarını özlüyoruz. Hukukçuluğunu hatta tenis hakemliğini üçüncü plana iten sunuculuğu hala hafızalarda, ekranlarda. Telekutu'sunu sunabilen ikinci isim çıkabildi mi? En çok da güzel bayan ziyaretçisi olduğunda 'Bugün ne yemek var' şeklindeki hava basışını özlüyoruz. Artık anımsamak istemediğimiz 'Oğula sesleniş'i. Okuyanı, dinleyeni ağlatan dizeleri bağrımızda delik açıp, kaldı. Onun da katıldığı 'Perşembe Yemekleri' yok artık. Ekip dağıldı gitti. Herkes bir tarafta. Kampuste o takımdan geriye Turgay Hoca -Renklikurt-, Ercan Arıoğlu, Sadrettin Kuşoğlu ve Biz kaldık. Ahmet Çavuşoğlu bile İstanbul'u terk etti.

"cenkkoray.jpg"
...
Cenk Koray'a en dayanılmaz özlemi hissedenlerdeniz. Daha yerimize oturduğumuz an çalan telefonumuz ve 'Ben Aysel Gürel'in sevgilisiyim' veya 'Ben Seda Sayan'ın menajeriyim lan' yoklamalarını arıyoruz. Sevgili ağabeyimizle hissi ve bazıları tuhaf karşılasa da metafizik bağlantımız hiç kesilmedi. Tıpkı Aydın Boysan Büyüğümüzle olduğu gibi. Sevgili kız kardeşi Rahşende başta olmak üzere, yakın dostları Müjdat Gezen, Neco, Hayko ve Ömür Göksel'in yaralarına tuz bastığımız için de üzgünüz. Cenk Koray'ın vefatından önce yazdığı ve sanki ölümünü hissettiği son fıkrasını tekrarlamak istiyoruz:
'Azrail, Temel'in canını almaya gelmiş. Temel, bebek taklidi yaparak, kurtulmaya çalışıyor. Başlamış sırtüstü yatıp 'Inga ınga' diye ağlamaya. Ama Azrail yutmamış; 'Hadi yavrum attaya gidiyoruz'.
...
Cenk Ağabey'in fıkra repertuvarı müthişti. Genelde belden aşağı olanları severdi. Yine de 'Terbiyesi bol' birini yayınlayarak, dualarımızı gönderiyoruz:
'Adamın biri ölüp, cennetin kapısına gelmişti. Kapıdaki görevli sordu; 'Medeni durumun ne idi?'
- Bir karım, bir de kaynanam vardı efendim.
- Açın kapıyı, bu arkadaşı içeri alın.
Arkada bekleyen umutla doldu. Görevli aynı soruyu ona yöneltti. Cevap verdi.
- Benim üç karım, üç de kaynanam oldu.
Hemen karşılık geldi: 'Bu arkadaşı cehenneme atın'.
- Aman efendim ben cenneti hak etmedim mi?
- Hayır, çünkü burada sadece cefakarlara yer var. Salaklara değil!
***
ZAYTUNG için site demek daha doğru. Ancak, diğerlerinden farklı. Kuruluş tarihleri olan 2009'dan, 2011 yılı sonuna kadar tüm haber ve makaleleri elden geçirdiler. En çarpıcı olanları, kronolojik sıralamayla yayınladılar. Hayli hoş derleme APRIL etiketli.
...
Alman Lisesi'nde Müdür Muavini Didem Veyisoğlu'nun sözleşmesinin yenilenmediğini gelen e-postalardan öğrendik. Hoca'nın görevine son verilme nedeni olarak sosyal ve kültürel faaliyetlere yakınlığı ve öğrencilerle devamlı diyalog içinde olması gösteriliyor.

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Marmaris'te ormanı yakan şüphelinin olaydan önceki son görüntüsü

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...