• $13,411
  • €15,2115
  • 793.26
  • 2014.21
25 Ocak 2011 Salı

Çekirge Defne

Haftalardır Defne Joy Foster'ın 'Sıçrayışlarını izliyoruz'. Hep 'Son ikide'. Ancak, jüriden ne kadar az puan alırsa alsın, 'Halkın desteğiyle' kefeni yırtıyor. Yok Böyle Dans'ta gelenek bozulmadı. Derya Büyükuncu ile büyük puan farkını SMS'lerle kapattı. Hani özlüsözümüzdeki 'Çekirge üç kez sıçrar' göndermesi bile hikaye oldu. Defne 'Son dörtte'. Pazar akşamı Eda Taşpınar'ı da gönderirse şaşırmayın. 'Kasabanın Delisi'ni bu kadar güzel oynayan biri için, 'Yola devam' normal. Aslında, yarışmanın ilk bölümünden sonra yazdığımız gibi 'Yayının komedi unsuru Defne'. Bu 'Çikolata Cadı', son ikiye kalır mı? İşte orası  zor. Pascal Nouma'ya Beşiktaş taraftarının desteği beklendiği gibi yoğunlaştı. Buna partneri Valeria'nın olağanüstü yeteneğini eklerseniz, Som altın kupa'yı kucaklama ihtimali yüzde 70'lere ulaştı. Azra Akın'ın böylesi avantajı yok.

...
'Eurovision Gecesi'ni kim akıl ettiyse, kutluyoruz. Herkes hissesine düşenin hakkını verdi. Araya yerleştirilen film yarışması, güzeldi. Lilia ile eşi Darren'in 12. evlilik yıldönümlerini İstanbul'daki canlı yayında kutlanmasını sevdik. Metin Arolat'ın iki hoş dansçıyla 'Yukarıda Allah var'ı, söylemesini de 'Ara sıcak' olarak kabul ettik. Yok Böyle Dans, son yaklaştıkça tadına doyulmaz hale geldi.

***
Yakın Plan'da 'Her sebze meyve organik mi?' sorusuna cevap arandı. Duyumlarımız aynen NTV'nin ekrana yansıttıklarının bire bir doğrulanması. Liseden başlayarak yedek subay eğitimini birlikte tamamladığımız bir arkadaşımız, daha iki yıl önce 'Halde bayram var' demişti. Neden diye sorunca söyledikleri şunlardı:

'Eskiden çürük çarıklar ve de yamuk yumuklar çöpe atılırdı. Şimdi bunlar en çok parayı getirmekte. Üstlerine kocaman 'Organik' yazılıyor. Gerisini hesaplayın'.
Buna ilavemiz, Ahmet Çavuşoğlu Büyüğümüzü, arkalarındaki 'Sera sandıklarını' görünce domates, marul ve havuç almaktan vazgeçtiği Yedikule satıcıları olacak!

***
Gecikmeli de olsa bazı e-postalara cevap vermek istiyoruz. Öncelik Tarihçi-Yazar Yavuz Bahadıroğlu'nun. Mesajına teşekkürler. Programlarını, hatta konuk olduğu yayınları zevkle izlediğimizi belirtelim.

...
Mustafa Coşkun'un itirafına katılıyoruz. Fakat başta Amerika olmak üzere, pek çok ülkede polisiye senaryolarda nedense hedefte hep 'Güvenlik görevlileri' var. Şuna inansın ki, bu meslek grubunun en dürüstleri Türkiye'de. Behzat Ç.'deki soğuk espriye biz de gülemedik.

...
Ali Murat'ın şikayetlerine katılanlardanız. Sayısal başta tüm Devlet oyunlarına yapılan 'Haksız zam'mı savunamayız. Örneğin bizim gider 32.50'den 36.60'a çıktı.

...
Ankara-Yenimahalle'den Ahmet C. Ertan'ın yeni mektubuyla mutlu olduk. Zarf ve kağıt dışında postaya da 90 kuruş vermesi, biçtiği değerin ederi. Sevgi ve saygılarımızı yolluyoruz.

***
Sibel Mangıt'ın 'Muhteşem Yüzyıl fan kulübüne yüzlerce katılım olduğunu bildirelim. Özellikleri RTÜK'e 'Bu dizi devam etmeli' mesajı atmaları.

...
Umut Mete Soydan'ın TRT Haber'deki 'Sosyal Medya'ya katkısı hemen belli oldu. Soydan, bu işlerin uzmanı. Bilgi birikimi, artı ses tonu harika.

...
Türkiye'deki İtalyan kuruluşları bu yılın etkinliklerini 31 Ocak günü saat 10.30'da açıklayacak. Büyükelçi Gianpaolo Scarante'nin katılacağı toplantı Venedik Sarayı-İstanbul'da.

<p>Elon Musk liderliğindeki uzay taşımacılığı şirketi SpaceX tarafından geliştirilen Starship roketl

SpaceX roketleri, Katy Perry'nin klibinde oynadı | TeknoZone #15

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında