• $15,5565
  • €16,2533
  • 898.859
  • 2423.36
31 Ekim 2011 Pazartesi

Canavar çeşitleri

Tüm ülke, Van Depremi'nin yaralarını sarmaya uğraşırken, bölücülerin neler yaptığına bakın. Bingöl'ün en işlek caddesine 'Canlı Bomba' yollanıyor. Hayatını kaybedip, yaralananların kökenine bakarsanız, 'Hedef seçmedikleri' ortada. Ölü sayısı artsın da, kim olursa olsun kurgusuyla programlanmışlar. Bir başka yerde, Hakkari-Van Karayolu'nda, patlayıcı yükledikleri katırı, polis noktasına yönlendiriyorlar. Tüp ve çivilerle etki alanı arttırılmış A-4'leri uzaktan kumandayla patlatma amacındalar. Hedef, güvenlik mensuplarını parça parça etmek. Nöbetçinin dikkati, bu tuzağı önlüyor. Neticede, zavallı hayvan öldürülüyor. Katliam düzeneği fünyeyle etkisiz konuma geçiriliyor. Şimdi soruyoruz; Bu işleri yapanlara insan demek mümkün mü? Daha birkaç gün önce kaza zaptı tutmaya giden ekibe pusu kurup katledenler de aynı soysuzlardan. Dedik ya, bu alçak sürüsü için amaç, kan ve gözyaşı. Bundan besleniyorlar. Hepsi gözü dönmüş canavar. Lanet olsun bunlara. Akıl hocalarına ve de destekçilerine. Tabi” KCK sponsorlarına...
- - -
Fahri Trafik Müfettişi değiliz ama bu göreve layık görülenlere gıpta ederiz. Gerçekten önemli iş yaparlar. Girilmezden girenleri, kırmızı ışıkta geçenleri yakalamaya polis sayısı yetmez. Hele burası İstanbul gibi Megakent ise. Öylesine kural tanımaz, insan hayatına kasteden şoförlere tanık oluyoruz ki, sinirlerimiz bozuluyor. Zaman zaman, bunları şikayete kalktığımız oluyor. Örneğin, bir taksi durağının faaliyet alanı ana caddedeki toplu taşıma araçlarına ayrılan park ve geçiş yeri. Bunlar, yıllardır bu alanı işgal edip, çalışıyor. Kimsenin gıkı çıkmıyor. Hani aklımıza 'Denetleyen ile işgalci arasındaki ilişki' gelmiyor değil. Bir sürü bürokratik yazışmadan geçip, şikayette bulunduk. Aynı sahneler devam etmekte.
...
Tanık olduğumuz bir başka olayı daha yazalım. Girilmezden girip, kırmızı ışığa uymayan kamyoneti uyaran adama 'Şerefsiz, ne yapacağımı sana mı soracağım' diyen şoföre bizzat tanık olduk.  Tekrar Trafik Müfettişliğine dönecek olursak, buradaki çatlamayı fark ediyoruz. Gönüllülerin yazdığı makbuzların büyük bölümünün, yani ceza zaptının ilgili vergi dairelerine iletilmediği belirtilmekte. Bunu söyleyenler de bazı trafikçiler. Teslim edilen evrakların yırtılıp, çöpe atıldığına tanık olduklarını anlattılar. Bizim vazifemiz, uyarmak. Kimdir 'Trafik canavarı' koruyucuları? Bu yanlışları denetlemek çok mu zor? Görüşümüz, yasadışılıklarla mücadelenin ancak cezayla mümkün olabileceği yönünde. Bunun ana yöntemi Fahri Trafik Müfettişleri'nin çabasını desteklemekten geçmekte.
- - -
Yeni gündemimiz 'Kentsel Dönüşüm'. Erciş Depremi, unutulan büyük sorunu hatırlattı. İstanbul'da 7.2'yi düşünmek istemiyoruz. Bırakın şehri, Türk ekonomisi batar. Ondan sonrası gerçek felakettir. Aklı başında olan herkes, dönüşümün destekçisi olmalı.
...
WTA Tour bütün dünyada, İstanbul başta, Türkiye'nin reklamı oldu. Bu arada THY'nın muhteşem tanıtımlarını atlamayalım. Barcelona-Mayorka maçındaki saha kenarı reklamlarını görünce iki kere mutlu olduk.

<p>Arabesk müziğin önemli temsilcilerinden Ümit Yaşar, meslek hayatının ilk röportajını Akşam Gazete

Ümit Yaşar'dan polemik yaratacak sözler... 'Veliaht yok, taklitler var'

NASA görüntüleri paylaştı! Mars'taki gizli geçidin sırrı ne?

Hayvanların şaşırtan dostluğu! Onları hiç böyle görmediniz

Akdeniz'de zehirli deniz kestanesi tehlikesi