• $13,5949
  • €15,3069
  • 794.174
  • 1951.17
12 Şubat 2012 Pazar

Çakma döğme mi?

Yazılı medya öncelik aldı. Ünlü denilen -Biz ilk defa tanıştık- mankenin ayak bileğindeki ay-yıldız döğme fotoğraflarını gördük. Neresine bakacağımızı şaşırdık. Adının Ana Beatriz Barros olduğunu böylece öğrendik. Bir konuya kesinlikle inanıyoruz. Bu güzel hatunun, epey tepki alan döğmesinin tarihi oldukça yeni. İki ya da üç hafta önceye dayanmakta. Moda Haftası'nın tanıtımcıları bu fikri iyi bulmuş. Barros fıstığını kolaylıkla ikna etmişlerdir. Defilede iki sallanıp, üç kıvırarak parayı kaptı gitti. Bundan sonra ne yaptığını yazalım. Örneğin İsviçre'deki benzer organizasyondan teklif geldiği an ay-yıldızın yerine bu ülkenin ıstavrozunu oturtur. İnanmayan varsa Victoria's Secret Meleği'nin rotası izlensin. Öncelik Atıl Kutoğlu'nun -Kendisini sevdiğimizi belirtelim-.
...
Ayak tabanına yakın ay-yıldız için kınamada bulunanlardan bir dostumuz şu çıkışta bulundu; 'Ezan susmaz, bayrak inmez'. Biz espri yaptıkça sinirlendi. Sonunda 'Göğüste olsaydı karşı çıkmazdım' lafını ettirdik. Eski bir konuyu hatırlattı; 'Hülya Avşar'ın ay-yıldızlı balonlara tekme attığı için yargılandığını unuttunuz mu?'. En iyisi Ana Beatriz Barros'un fezlekesini şimdiden hazırlamak. Kazara Türkiye'ye yeniden gelirse işleme sokarız.
***
Önder Güney, kafasındaki çalışmanın ikinci ürünü Türkiye'nin Ünlüleri'ni yayınladı. Yazarın 'Türkiye'nin İlkleri' de geçen yıl basılmıştı. Ata Demirer'in adı sanı duyulmadığı dönemde kimin albümünde gazel okuduğunu ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le Gazeteci Fehmi Koru'nun akrabalık derecesini merak ediyor musunuz? Cevabınız evet ise Güney'in araştırması Türkiye'nin Ünlüleri'ni mutlaka okumalısınız.
...
Uğur Çınar'ın 'Tangodan Valse' adını verdiği konserin yeri değişti. Etkinlik 18 Şubat Cumartesi akşamı 20.00'de Bakırköy- Cem Karaca Kültür Merkezi'nde.
***
AJS Sevgililer Günü'ne özel albüm çıkaranlardan. Bu defa 'L'amour en Paris' piyasada. Aşıkların Şehri'nden derlemelerde artık hayatta olmayan Marc Aryan, Dalida, Edith Piaf, Jacques Brel ve Jves Montand'dan seçmeler var. İkinci baharlarını yaşayan George Moustaki Chiristian Delegrance, John François Michelle gibi isimler de unutulmamış.
...
Hüseyin Turan'ın 8. solo albümü Dolu Esen Müzik etiketi taşıyor. İçinde Devran Baba'dan Neşet Ertaş'a kadar önemli esintiler mevcut. Beğendik.
...
İstanbul'un 'Avrupa Spor Başkenti' olması süreciyle ilgili çalışmalar başladı. Esma Sultan Yalısı'nda yarın saat 11.00'de başlayacak toplantıyı Göksel Gümüşdağ ile Alpaslan Ertekin yönetecek. Anlayacağınız Spor A.Ş. kar kış demeden çalışıyor. Kutluyoruz.
***
ÖZEL NOT: MİT Müsteşarı'na yeniden dokunulmazlık sağlayan yasal düzenleme görülmemiş hızla işleme alındı. Hükümet, daha yeni yaptığı değişikliği iptal yolunda. İyi, güzel 'Kendilerine kadar uzanacak yargılamanın önünü kesme telaşındalar' diyelim. Peki yıllar yılı uğradıkları haksızlığın giderilmesini bekleyen 2000 öncesi emeklileri ne olacak? Başlangıç tarihi 2013'e kadar ertelenen 'Maaş farkları' dahi çok görüldü. Bu kez jet hızıyla 'Umutlar alt komisyona iade edildi'. Sadece 'Yazıklar olsun' diyebiliyoruz.

<p> </p>

İBB karla mücadelede neden sınıfta kaldı?

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!