• $15,9788
  • €16,9391
  • 948.775
  • 2388.27
30 Ekim 2011 Pazar

Buruk kutlama

Anıtkabir'deki törenle başlayan ağırlaştırılmış program. İtiraf etmek gerekirse, İstanbul'daki bazı ara sokakları bile kapatan trafiğin kilitlenmemesine üzülmedik. 'İçimizdeki Mefisto' bu uygulamaya sevindi. Sonrası ağır vicdan azabı başladı. Cumhuriyet'in 88'inci yıldönümü böyle mi kutlanmalıydı? Ecdadımızın kanı-canı pahasına kurduğu rejim gürültüye mi gelmeliydi? Hoş bazı köşe yazarları yine bilindik tutumu sergilediler. Yıllar yılı milli bayramları 'Tenis yazıları'yla geçiştirenler koyduğumuz yerde otlamayı sürdürdüler. Onlara, kimi dişiler eklendi. Bu grup bırakın Cumhuriyet sevgisini, şehit lafını ağızlarına almamakta. Ekranların köşesine yerleştirilen bayraklarla yetinildi. Arada 'Bayramınız kutlu olsun' slaytları görüldü. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin en önemli günü böyle mi olmalıydı? Allah ömür verirse 2012'nin 29 Ekim'inde trafik faciası yaşasak da 'En coşkulu olmaya adayız'.
***
Bugün pazar. Aynı zamanda ağır dönemden geçtik. Biraz hafif espri yapmalıyız. Öncelik Hüsnü Şenlendirici'de. Yeni çalışmasıyla ilgili görüntüsünü fark ettiniz mi? Saçı ve sakalıyla tıpkı Adnan Hoca -Oktar-. Sadece 'Hey maşallah'ı eksik. Bunu da söylerse işlem tamam. 'Klarnet Hüsnü'nün boyunun uzunluğuna ise yapacak şeyimiz yok. Otururken ya da 'Halvet olurken' nasılsa fark etmiyor. İşte o zaman güzel bayanlara 'Hey maşallah'la birlikte elenseyi de çeker.
...
Kızmamalarını dileyip, peşinen özür dileyelim. Kimlerden mi? Hande Yener ile Demet Akalın'dan. Parçalarıyla liste başı olmalarına gerçekten şaşırıyoruz. Sesleri insanı çarpmıyor. Genelde yarı çıplak çektikleri kliplerini dahi izleyemiyoruz. Neden acaba? Zevkler ve renkler deyip, tamamlayalım. Bu arada izleyemediklerimiz arasına 'Dört Bir Taraf'ı eklemeyi unutmuyoruz. CNNTürk'ün, karşısındakini konuşturmama programına tahammül edebilenleri tebrik ediyoruz.
***
Acun Ilıcalı'yı bu kez Soru-Yorum'da gördük. Ona da uyarıda bulunmak istiyoruz. Takılmış plak gibi aynı şeyleri söylüyor. Bize ait özlüsözle 'Fikir kekemeliği' yapmakta. Belki de aynı soruların yöneltilmesi bunda etken. Acun 'Sorgulanacağı programlara' çıkmamalı. Hep reddettiği bir konuda fikrimizi söyleyeceğiz; 'Bir gün mutlaka reytingi yüksek bir kanalın sahibi olacak'. Sonraki adımı Fenerbahçe Kulübüne başkanlık. Falcılığımızı bir kenara yazsın.
***
'Kansere Çözüm Var', müthiş bir ekibin hazırladığı  ortak reçete. Kendi deyimleriyle 'Kansere tüm cephelerden savaş açan ilk ve tek kitap'. 'Nelerden uzak durmalı, ne yemeli, nasıl yaşamalı'nın cevapları topluca. Prof. Dr. A. Murat Tuncer, Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, Prof. Dr. Erkan Topuz, Prof. Dr. Canan E. Karatay, Prof. Dr. M. Alp Özkan ve diğer 8 otorite 'Kanserden korkulmamasının' formüllerini sunuyor.
...
ÖZEL NOT: Barbaros Şansal bizi uçurmaya devam ediyor. Bunun sonuncusunu Saba Tümer'le konuşurken gerçekleştirdi. Teşekkürlerimize bis yapıyoruz.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister