• $15,9825
  • €16,9296
  • 948.389
  • 2387.89
6 Temmuz 2011 Çarşamba

Bursaspor Şampiyon

2010-2011 futbol sezonunun puan cetveline yeniden göz attık. Görünen o ki, UEFA'da Türkiye'yi temsil edecek takımların listesi değişmek üzere. Fenerbahçe gitti. Trabzonspor 'Eksik teşebbüsten' ceza alır mı? Bu durumda çıkacak önemli sonuca dikkat; 'Bursaspor Şampiyon'. Dillendirmeyi sürdürelim. Eskişehir ve Sivas gidebilir. Karabük de kötü durumda. İstanbul Büyükşehir'in suça iştiraki, kişisel. Yani kulüp ceza almaz. Bu durumda UEFA Ligi yolu açılabilir. 'Çarşı biraz daha karışırsa', tüm dönem dökülen Galatasaray 'Üç ön elemeyle' ülkemizi temsil edebilir mi? Zayıf olasılık ama, neden olmasın? Bu durumda Adnan Polat'ı yerden yere vuranlar utanırlar mı? Şimdi bazıları çıkıp, bize çullanmaya kalkmasın. Olasılıklarımızın yarısı gırgır. Yine de öbür bölümü yabana atmayın.
...
Şike operasyonu, dalgalarla devam ederken, kimilerini şaşkınlıkla izliyoruz. Bunlara bir tek hatırlatma yapmak istiyoruz. 2005 yılındaki Meclis Araştırma Komisyonu Raporu'nda aynen şu cümle yer almıştı; 'Türkiye'de şike vardır'. Gayet yalın ve sossuz şekilde belirtilmişti. Genelde 'Kurunun yanında yaşı yakma geleneğimiz' olduğu için kalem oynatırken özenli davrandığımıza emin olun. Adamın takımı küme düşmüş, yüzü kızarmıyor. Formalite maçından bile 'Para kopartabiliyor'. Bunların ne olduğu meydanda. Tutup, kulübün kaderini onlara teslim edenlere ne demeli?
...
'Profesyonel cenaze ağlayıcıları'nın yeniden işyapar hale gelmesi, başlı başına olay. Ekran ekran dolaşıp, fezlekede yer alanların canına okuyorlar. En sonunda 'Tabi” bunlar iddia'yı eklemeyi unutmuyorlar. Neden? İleride başları derde girerse 'Savunma' diye bu bölümleri sunacaklar. Onca program ve yüzü bulan yorumcu arasında üç kişi dikkatimizi çekti. Ogün Altıparmak'ın yerinde olsak, hiçbir yere katılmazdık. Basının dava rekortmeni- Milletvekili olmasa içerdeydi- Şamil Tayyar, işi hayatta bildiği tek şeye bağladı; 'Bu da Ergenekon'un futbol ayağı'. Ordu düşmanı gazetenin 'Bavulla belge taşıyan' muhabiriyse, Aziz Yıldırım'a da savaş açtı.
'Askeri ihalelerle ilgili soruşturma derinleştirildi. Hatta, eski bir Genelkurmay başkanının adı da geçmekte. Bunlar yakında sivil savcılığa yollanacak' dedi. Belli ki, emekli askerlerle dostluğun devamı dahi karalama sebebi. 'Bu bavullu' eksik servis almış. Sözünü ettikleri NATO'yla ilgili olmasın? Onun için zaten detay önemli değil. On parmağında siyahın on ayrı tonu mevcut. Burada bir kişiyi ciddi anlamda uyarmak istiyoruz. Ahmet Hakan Coşkun, ölçüyü kaçırdı. Eski günlerini hatırladı galiba. Tahran Devrim Mahkemesi üyesi gibi. Önce asıp, sonra yargılıyor. Yakın dönemde yakaladığı saygınlığa gölge düşürüyor.
***
Cumhurbaşkanı Vekili olan Sayın Cemil Çiçek'in seçilişini izlemeyi unutmadık. TBMM'nin 25. Başkanı bu ortamda en uygun isimdi. Bir hafta önceki yazımızla ilgili aradığında kendisine söylediğimiz gibi Çiçek, politikada ender doğrulardan biridir. Kutluyoruz.
...
Orhan Ayhan Dede oldu. Gazeteci Büyüğümüze 'Erkek torun' müjdesi, Avustralya'da yaşayan büyük oğlu Serhan'dan geldi. Büyükanne Selma Ayhan'ın şahsında tüm aileyi tebrik ediyor, minik Eren'e sağlıklı uzun ömür diliyoruz.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister