• $13,4453
  • €15,2776
  • 793.956
  • 2011.16
25 Ağustos 2011 Perşembe

Bunun adı karalama

Yazıya otururken, odamıza İstihbarat Servisi'mizin canavarlarından Devrim Tosunoğlu girdi. Elinde Oda TV'den bir çıkış. Uzattı ve gitti. Baktık güzel bir ekran eleştirisi. Mantık dokusu sağlam. Güven İslamoğlu ile Fatih Türkmenoğlu'nun CNNTURK'te yaptıkları gezi  programlarının kıyaslaması. Sonunda bize mesaj var. Türkmenoğlu'nu övmemize gönderme çakmışlar. Haklılar. Ancak, dikkatlerinden kaçan nokta var. Fatih, Bob Hope yüzlü. Giyimi kuşamı ve hatta şapkasıyla ünlü oyuncuya benziyor. Hep gülümsüyor. Dört bir yandan moral bozan haber ve suratların fışkırdığı ortamda, gerçekten Türkmenoğlu gibilere ihtiyaç var. Sponsorunun GSM operatörü olması çok doğal. Artık ana haber bültenleri dahi finansöre sahip. Gelelim, Güven İslamoğlu'nun programına. Doğa yanlısı, Başbakan'ı bile kızdıracak kadar çevreci bir yapım. Ekrana sürülen 'Fırtına Vadisi', 'Ayder Yaylası' ve benzerlerini görme şansımız oldu. Bitki ve canlı olarak yeryüzünde zor bulunan yöreler. Güven Kardeşimize karşı cimri davrandığımızı kabul ediyoruz. Yoksa, soyadına hakaret ettiğimiz iddiası gerçekdışı. Yazmaktan sıkıldık ama tekrarlayalım; 'İnançlı Atatürk'çüyüz'.
***
Devam edelim. Şike Soruşturması'nda hedef saptırmalar başladı. Medyanın önemli isimleri, suçluyu buldular; DIGITURK. KanalTÜRK bu konuda lider televizyon. Yorumcuları tanıdık isimler. Yazılı medyanın köşelileri de aynı ekibe dahil. Süper Lig'i DIGITURK mü yönetiyor, ithamları çoğaldı. Hatta Futbol Federasyonu Başkanı olarak, yayıncı kuruluşun Genel Müdürü Ertan Özerdem'i gösterenler mevcut. Play Off'un, Özerdem tarafından önerildiği suçlamalar arasında.
...
Şimdi mümkün olduğu kadar kısa geçmiş taraması yapacağız. Biliyoruz ki, işaret ettiğimiz ekip, yine bildiğini okuyacak. Amacımız, sade vatandaşa gerçekleri anlatmak.
DIGITURK, iki ağır ekonomik krize rağmen taahhütlerini yerine getirdi. Yunanistan'da yayıncı kuruluş batarken, Türk Futbolu'nu ayakta tuttu. İspanya'da, Almanya'da, İngiltere'de hatta İtalya'da paralar alınamazken, DIGITURK ödemelerini aksatmadı. Hem de iki bankasını feda etme pahasına. Yine de 'Özel kur uygulandı' karalamalarından kurtulamadı. Son ihalede de, bir GSM kuruluşunun, atletizmdeki gibi 'Tavşan olarak kullanılması' bugünkü akıl almaz rakamı buldurdu. Kulüplere para akmakta. Soruşturma krizi, liglerin ertelenmesine kadar uzadı. Kimse çıkıp 'Gölge Federasyon Başkanı' dedikleri Ertan Özerdem'e 'Ne haldesin?',  'Para mı basıyorsun' diye sormuyor. Hala kimi gruplar, DIGITURK protföyünden müşteri çalma kumpasında. Bütün bu tezgahları kuranları ve onlara destek verenleri insafa davet ediyoruz. Yerlerinde olsak 'DIGITURK'ü pamuklara sarıp, koruruz'. Biraz sağduyulu olurlarsa, sonrasını iyi görürler.
...
Bu bölüm için kimse aramadı. Talimat alanlardan değiliz. Hatta, Aziz Yıldırım'a en ağır dört satırı yazan gazeteciye 'Yağ çekip' olası saldırısını engelleyeceğini sananlardan da değiliz. Kaldı ki, 'Usta Yorumcu' övgülerine ihtiyacımız yok. 'Biz zaten ustalar üstüyüz'. Bir başka tutarlılığımız, babamızın oğlu da yapsa, hatayı yüze vurmaktır. Bu da böyle biline.

<p>Çok şanslı biri olduğunu söyleyen Bülent  Serttaş, 'sahnelerden çok para kazanıyor ve kazandırıyo

Gayrimenkul zengini Bülent Serttaş'ın duası: Rabbim çok para verme!

İstanbul'da bordo-mavi fırtına!

Beyaz örtü her yeri sardı! İşte Türkiye'den kar manzaraları

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı