• $7,4191
  • €9,0034
  • 442.579
  • 1540.21
03 Eylül 2011 Cumartesi

Bunun adı deklarasyon

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Türk Silahlı Kuvvetleri'ni dövme operasyonu devam ediyor. Önce semboller ezildi. Ardından 'Geçmişe dönük' darbeler önlendi. Arkeolojik kazılarda bulunan papirüs yazıtlardaki bilgiler yeniden düzenlendi. Sonuçta zımpara, kazma, balta ve balyozlar tekrar keşfedildi. Metris dolduruldu. Emekliye sevk edilenler Silivri'ye aktarıldı. Fırıldak kalemşör ve politikacılara bakıyoruz hala hırsları egemen. Ellerinden gelse, İlker Başbuğ'u yanına Işık Koşaner'i ekleyip içeri tıkacaklar.
...
Cumhurbaşkanı isteğine ulaşmanın mutluluğuyla 'Ordu bizim en büyük güvencemizdir' günlerine dönüş yaptı. Başbakan o keskin tavrını rafa kaldırdı. Bu iki önemli örneğe rağmen bazı alt kademe yöneticiler, salvo atışlara devam etmekte. Bayram haftasına damgasını vuran isim Hüseyin Çelik oldu. TSK'ne karşı kişisel eylem planını açıkladı.

Buyurun, kaçıranlar varsa onlar da okusun:
a)
Genelkurmay, Savunma Bakanlığı'na bağlansın.
b) Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanunu'nun 35. Maddesi kalksın.
c)  Jandarma Teşkilatı'nın yapısı değişsin.
d) Ege ve 1. Ordu gözden geçirilsin -Ne demek istiyorsa?-.
e) Profesyonel orduya geçiş bir an önce gerçekleşsin.
f) Mecburi askerlik tartışmaya açılsın

-Sonra da kalksın-.
g) 
Askerde kötü muamele devri bitsin.
i)  Okullardaki Milli Güvenlik Dersi okutulmasın.
j)  Kremlin tipi askeri araçlı kutlamalar sona ersin.
k) Mustafa Muğlalı Paşa'nın adı askeri kışladan silinsin -Burası Çelik'in memleketi Van'dadır-.

Bu manifesto eski bakanlardan ve halen AK Parti Genel Başkan Yardımcı olan Çelik'e ait. İstek listesindekiler yıllardır tekrar tekrar önerildi. Hem de 'Ordu düşmanı gazete' tarafından. Ayrıca yine TSK karşıtı köşe yazarları, yorumcularca binlerce kez tekrarlandı. Politik hayatının son dönemecine giren siyasetçinin bu mesajlarla jübile yapma hazırlığı hayırlı olsun. Deklarasyonun BDP'liler tarafından imzalanacağını tahmin zor değil. İmralı'dan hatta Kandil'den alkışlar yükseleceği kesin. Eski bir banka reklamını hatırlatalım; 'Demirbank hayırlı işler diler'.
...
Biz dayanamayıp 'Şeytanın avukatlığı'nı yapacağız; 'Kediyi kapalı yerde dövmenin birtakım kuralları vardır'. Fazlası tehlikelidir. Suratınıza sıçrayabilir. Gözlerinizi kaybedebilirsiniz. Onun için bu işi dozunda bırakmalı. Böylece 'Şoka uğrama riskiniz' zayıflar. Bunlar dost uyarısı. Hüseyin Çelik ve onun gibi düşünenlere en iyi cevabı Devlet Bahçeli verdi; 'Bu değişiklikler Türk Silahlı Kuvvetleri'ni itibarsızlaştırmaktır'. Var mı itirazı olan? Sanırız AK Parti içinden en güçlü karşıt görüşü Mehdi Eker dillendirdi. Bu konu daha uzun süre gündemde kalır. Tartışma devam eder. Başbakan Erdoğan frene basıp, 'Yeter artık' der demez noktalanır.
...
ÖZEL NOT: İstanbul'daki Barış Günü gösterilerini izlediniz. Sanırız bölücüyü sempatik göstermek isteyenler de seyretmiştir. Acaba bu grubun milleti kandırma şansı kaldı mı? Tabi” geri zekalılar hariç.

<p>EGE'DE TÜRKİYE'NİN HAKLILIĞI ÇOK AÇIKTIR'</p><p>'Adına Egeler denilen, aslında bizim Adala

'Ege'de Türkiye'nin haklılığı çok açıktır'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Dünyayı şok eden iddia! ''Yolcu uçağı lazer silahıyla vurularak düşürüldü!''

Caddebostan Sahili kırmızıya bürüdü