• $16,192
  • €17,4658
  • 965.283
  • 2438.84
20 Haziran 2011 Pazartesi

Bunun adı çekememek

Okan Bayülgen'le başlayalım. Uzun zamandır, kamera arkasını takviyenin ürünlerini toplamakta. Anketler, yazışmalar renk unsuru. Disko Kralı için 'En parlak dönemi' lafı yakışacaktır. Zaten, son Altın Kelebek'in 'En İyi Talk Show Ödülü'nü alması bunun belgesi. Şeytan Masası'nın etrafına toplananlar için, organizasyonu yapan Reyhan'ı biz de kutluyoruz. Mustafa Topaloğlu her zamanki gibi ilgi alanıydı. Hayat Bilgisi dizisiyle yıldızlaşan Ümit Erdin'e haksızlık yapıldığı-izleyici tarafından-
kanısındayız. Bu çocuk gerçekten komedyen. Sin-Kaf'lı tişörtle başlayan, saat 02.00'den sonra 'Apışaralı şarkılar'la kırmızı noktalıya dönüşen gecenin finali aynı hareketlilikteydi. Kafamıza takılan, Ömür Gedik'e karalama çabasıydı. Üç bayan bu konuda başı çekti. Oysa bu hanımların sesleri değil, bacakları ön planda. Özellikle 'Kamışcıbaşı' Asuman Krause'ye laf etmek istiyoruz. Bir büyüğümüzün sorusuyla karşılık vereceğiz; 'Safiye Ayla ile akrabalık bağı var mı?'. Gelelim, sonuç bölümümüze. Ömür Gedik 'Portakal orda kal'la rüştünü ispat etmiştir. 'İnadına Beşiktaş' deyip, şarkıcılıkta ısrarcı olmalı. Tekrarlamakta yarar var; 'Ferhat Göçer'le zaman zaman yerli Romina-Albano'yu pekala yaşatabilirler'.
...
Lale Devri tam zamanında ara verdi. 'Büyük Final' anonsları arasında, eski bölümün tekrarını yayınladılar. Fox TV'nin akılcı yönetimine bu yakışmadı.
...
Tüketim Çağı'nda kutlamaların sayısı bitmek bilmiyor. Örneğin yarın 'Dünya Müzik Günü'. Tercihimiz TRT-M'e fazla zaman ayırmak şeklinde olacak.
- - -
Canan Karabel, Ortadoğu'nun bu karanlık günlerinde Lübnan'ın Trablus kentinde yaşayan Girit'li yoksul Müslümanlarla ilgileniyor. Bilindiği gibi Ramazan geliyor.
Dr. Ali Bekraki'nin orada kurduğu dernekle işbirliği içinde. İlgi gösterenler
(canankarabel@gmail.com)'dan bilgi alabilir. Biz de, olayı magazin servisimizin Annesi Girit'li assolisti Elif Aktuğ'a havale ettik.
...
12. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali 1-10 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek. Bu yılın özelliği Heykel Sempozyumu'nun Onuncu, Uluslararası Halk Dansları Yarışması'nın Onbirincisinin yapılması.
- - -
İsmail Keskin, 'Anneannenin gerçek romanını yazdı'. Hediye-Evdoksia, dokuz yaşındaki Rum kızının 12 yaşında Müslüman Hediye'ye dönüşünün öyküsü. Selanik'teki muhacir evlerinden Geyve'de haritadan silinmiş köylere kadar  yapılan çalışma. Hayykitap, bir ibretlik yaşam öyküsünü aktarıyor. Bu arada yepyeni bir ismi İsmail Keskin'i bizlere tanıtıyor.
...
Nişantaşı Exclusive 2011 yayınlandı. Sarajans'ın geleneksel hale getirdiği çalışma, İstanbul'un daha doğrusu Türkiye'nin en önemli 'Dünyaya açılan penceresi'nin tanıtımını devam ettiriyor.
- - -
ajs, Türkçe'ye en fazla uyarlanmış şarkıların yorumcusu Haris Alexiou serisine devam etmekte. İzmirli bir ailenin çocuğu olan Alexiou'nun son CD'sinin adı 'Aşk, nerede olursan ol seni bulacaktır'.
...
Şakası Yok, Seneler, Deli Kız, Rüya, Ayrılık gibi şarkılarıyla tanıdığımız Nedim Zeper bu kez 'Sözümden dönmeyeceğim'i single olarak çıkardı. Bestenin söz ve müziği Cüneyt Tek'e ait.

İstanbul'un fethinin 569. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Okçular Vakfı tarafından düzenlenen 10.

150 yıl sonra dikilen ilk menzil taşı

7 bin yıllık buğday Diyarbakır'da boy gösterdi! Çiftçiler 'Buğday sorunu kalmayacak' dedi

Lamborghini Sian FKP 37 modeli İstanbul'da! LEGO'ları kullanarak yaptılar

Azerbaycan'da TEKNOFEST heyecanı! Başkan Erdoğan festivalde konuşma yaptı