• $8,2664
  • €10,08
  • 487.691
  • 1460.9
29 Mart 2011 Salı

Bunları unuttuk mu?

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Yaşar Uygurtaş'ın upuzun iç dökmesini okuduk. Bizim gibi düşünmekte.
Şakir Süter'le ilgili anısı ise hüzün unsuru oldu. Yaşar Usluer'in her vatansever gibi tespitleri aklı başında. Ancak, karamsarlığına katılmak istemiyoruz. e-postasından bir bölümü yayınlamanın şart olduğu inancındayız:
Sayın Ayeri,
. Biliyorsunuz 'Rüzgar eken, fırtına biçer'.  Komisere tokat atan, polisleri taşlayan terör yandaşı iki milletvekiline TBMM Başkanı Şahin 'Genel hükümler çerçevesinde işlem görecek yakışıksız davranışlar olarak değerlendiriyorum' diyor. Daha önce bu terör yandaşı bazı milletvekillerine ifade vermeleri için Meclis'e fezleke gönderen savcılığa 'Ben kimseye milletvekili vermem' diyen bu Meclis'in başkanı Şahin değil miydi?
. Baydemir, polis panzerinin üzerine çıkmış, şov yapacak. Uyarı üzerine 'Bu panzer benimdir. Vergilerimle alınıyor. İnmiyorum' diyor. Şimdi biz de kendisine hatırlatıp, 'Makam araban bizim vergilerimizle alındı. İçine binip, inmiyoruz' desek ne olur? İstanbul'da yolcu dolu otobüsü yaktıkları gibi makam arabası ile birlikte bizi de yakmazlar mı?
. Daha altı ay önce 12 Eylül'de anayasanın bazı maddelerinin değiştirilmesiyle ilgili yapılan referandumda rengini belli etmediği için, Başbakan'dan 'Taraf olmayan, bertaraf olur' diye fırça yiyen bu TÜSİAD ve Başkanı Ümit Boyner değil miydi? Ne oldu da şimdi 180 derece dönüp Başbakan'ın bile söylemeye cesaret edemeyeceği, 'Değiştirilmesi teklif dahi edilemez' denilen maddeler için anayasa taslağı hazırlatmaya kalktı? Başbakan nedense sessiz kaldı. Yoksa 1979 yılında Ecevit hükümetine tam sayfa ilanlar verip eleştirdikleri gibi, yine Okyanus ötesinin talimatıyla bunları söyleme cesareti mi buldular?
. 1995 seçimlerinden önce YDH'yi kuran, 'Eğer % 45'ten aşağı rey alırsam istifa ederim' diyen, % 0.48 (Yüzde yarım bile değil) oranıyla 133.889 oyla silinip giden bu Cem Boyner değil miydi?

***
MESS'in Harvard Business Review'den Türkçeleştirdiği son yayın Fiyatlandırma. İçinde konunun uzmanlarından önemli uyarılar var. Sekiz bölüm arasında en çarpıcı geleni Elliot B. Ross'un 'Proaktif fiyatlandırmayla para kazanmak' oldu.
...
Atiye'yi ilk dinlediğimizde 'Yeni Eurovision yüzümüz olur' diye yazmıştık. Zaman haklı çıkaracak, bu yıl kılpayı kaçırdı. Seneye tamamdır. Atiye, Pasaj'dan çıkan çalışması 'Budur' ile yine gündemde. Bu defa ikisi albüme ismini veren parça olmak üzere, toplam 10 çalışması var.
...
Atilla Yılmaz'ın ikinci CD'si Uyan adını taşıyor. Türkü ve sevda parçalarından oluşan albümün önemli özelliği canlı çalınıp, kaydedilmesi. Yani, bilgisayar üçkağıtçılığı yok.

***
Red Bull BC One'ın Türkiye seçmelerinde İstanbul'dan G. Hat birinci oldu. Grup, St. Petersburg'da yapılacak Avrupa elemelerini geçerse, ülkemiz ilk kez Dünya Şampiyonası'nda temsil edilecek.
...
Türkiye'nin ilk ifade eğitmeni Volkan Akay'ın on parmağında on marifet. Kendisine 'Bay ifade' lakabı takılan Akay'ın etkinlikleri arasında, konuşma, hitabet, ikna, empati ve algıyla ilgili konferans ve dersler vermek var. Akay son olarak KKTC'de olağanüstü ilgi gördü.
...
Gülcihan Tüller'in dileğini nihayet ilgili kurumun en tepedeki ismine ilettik.
Şikayetin mayısta giderileceği sözünü aldık.

<h3>Piyasalar haftaya nasıl başladı? <br></h3><h3>Demir fiyatları neden yükselişe geçti? </h3><h3>Se

Haftanın Ekonomi Başlıkları... Demir Fiyatları Neden Yükselişte?

Süper Lig'in yeni takımı GZT Giresunspor, coşkuyla karşılandı

Galatasaray, Yukatel Denizlispor maçı için şehre geldi

Deniz salyasından gübre, tarım ilacı ve temizlik malzemesi yapacaklar