• $16,192
  • €17,4658
  • 965.283
  • 2438.84
29 Ocak 2012 Pazar

Bunlar da minileri

Milli Eğitim Bakanı'nı HaberTürk'te izledik. Ömer Dinçer'in katıldığı canlı yayının adı 'Basın Kulisi'. Öğretmen atamalarındaki kısa devrelerle başlanıp, devam edildi. 17 İlde dağıtımına hazırlanılan tablet bilgisayarların test örneklerine bayıldık. Öğrencilerin birbirlerine kaç metreden fırlatacağı dahi değerlendirilmiş. Gülmeyin, bu olasılık çok fazla. Bir yerde 'Söz savunmanın' yapıtı gibi gözükse bile başka şeyi çağrıştırıyor; Ulusa Sesleniş.
...
Ahmet Davutoğlu, Eğrisi Doğrusu'nda. CNNTürk'teki söyleşide sadece Taha Akyol'un olması doğal. Geniş planlanmış ama Sarkozy Fransa'sında daha fazla kalındı. Dışişleri Bakanı'nın yüz ifadesinden moralsizliğini anlıyorsunuz. Bakanlığına milletvekilliği ekleyene kadar, gözleri hep gülerdi. 'Komşularla sıfır sorun' söylevi teker teker sonlanınca sıkıntının dışa vurduğu net olarak gözükmekte. Bereket konuk olduğu Akyol, yüklenmedi.
...
Birkaç Aydır Başbakan yardımcıları dahil kabinenin tamamını benzeşen organizasyonlarda fark ediyoruz. Ekran ekran dolaşmalarını izliyoruz. Büyük çoğunluk rahat değil. Sırf bu yüzden Başbakan'ın yöntemini takip etmekteler. Bu işlerin faydası oluyor mu? Doğru cevabı bulabilmek için biraz daha sabredeceğiz. Bir de nispeten kafası dinç olanlar var. Topu topu üç tane. Adlarını yazıp, 'Onlara hep torpil yapıyorsunuz' dedirtmeyelim. Bizim favorileri zaten ezberlediniz.
***
Aklı başında olan herkes aynı şeyi söylemekte. Futbol hukukçularının üzerinde birleştiği şaibe soruşturmalarına getirilen cezaların fazlalığı kıyameti koparttı. İçine filan futbolcunun portakal irisi göğüslü sevgilisi monte edilen tapejlere ne gerek vardı? Dinleme kayıtları soruşturmanın suyunu çıkardı. Yetmedi küfür kafirler ilave edildi. Çarpıtma delil toplamadan, farklı boyutlara taşındı. Sanki soft porno yapımlara senarist bulma sınavı. Gayet net ifade ediyoruz; 'Bu gidişin sonu Türk sinemasında '5 Atış 25' dönemi'.
...
Kemal Ulusu Federasyonun Asbaşkanı Av. Kemal Kapulluoğlu'nun konuşmalarına bayılıyoruz. Bir sürü holigan arasında yıldızı parlıyor. Federasyonun muhtemel yenilenmesinde işbaşına hangi ekip gelirse gelsin Av. Kapulluoğlu'na mutlaka görev verilmeli.
***
Oda TV Davası'nda eski tas eski hamam. Oysa Nazlı Ilıcak'ın 'Tahliye söylemleri' umut dağıtmıştı. Hatırlayın ne demiştik; 'Mahkeme Heyeti bu defa Nazlı Hanım'a inat, salıverme kararı vermeyebilir'. Ne dersiniz?
...
Son haftanın 'Siyasi Magazin'ini inceleyince kimi konuların harcandığı gerçek. Örneğin Davos. Ekonomimizin ağır topları orada. Bir tek Erdoğan yok. Bunun nedeni ise belli. 'Daha gelmem' sözünün arkasında. Önümüzdeki aylarda Davosçular bize geleceğine göre İstanbul yerine Çamlıhemşin'i teklif ediyoruz. Nasıl giderler, nerede konaklarlar ona karışmayız.
...
Ayhan Sicimoğlu'nun deyimiyle Yalan Dünya'nın 'Hastası olduk'. Göndermeleri müthiş. Pavyon şarkıcısının elbisesiyle ilgili sözleri şöyleydi:
'Bu kostümü İvana -Sert- tasarladı. Şu anda aramızda yok. Çünkü kaçak çalıştığı için gözaltına alındı.'
Arada Seda Sayan dahil pek çok ünlü de nasibini alıyor.

<p>İstanbul  Atatürk Havalimanı'nda dev bir eser hayata geçiyor. Türkiye'nin en büyük millet  bahçes

Akşam TV en büyük millet bahçesinden canlı yayında

7 bin yıllık buğday Diyarbakır'da boy gösterdi! Çiftçiler 'Buğday sorunu kalmayacak' dedi

Lamborghini Sian FKP 37 modeli İstanbul'da! LEGO'ları kullanarak yaptılar

Azerbaycan'da TEKNOFEST heyecanı! Başkan Erdoğan festivalde konuşma yaptı