• $15,9461
  • €17,0353
  • 949.746
  • 2380.9
11 Aralık 2011 Pazar

Bunlar da görevimiz

Ucundan kenarından yazdık. Gönderilenlerin ortasında boğulmak üzereyiz. En fazla e-postalara üzülüyoruz. Okuduğumuz kitapları dahi aktaramadık. Elimize alma imkanı bulamadıklarımız yığınla. Yine de birkaç tanesini değerlendirmek niyetindeyiz.
Öncelik iki ayrı medya grubunda birlikte çalıştığımız Erkan Özmen'in. 12 Eylül sonrası Yankı'nın genel yayın yönetmeniyken, Erkan yazıişleri müdürü idi. 'Kimler geldi, kimler geçti'de bizden de birkaç bölüm var. Yasaklar sırasında 'Demirel'le bunu yırtışımızın' öyküsü güzel. Sonradan başarılı bir fotomuhabiri olacak Süleyman Gültekin'in çektiği ilk fotoğraflara biz değinelim. Limon yemiş yüz ifadesi'ni kapak yaptığımız için 'Doğru dürüst fotoğraf bulamadın mı?' diyen Baba'dan esaslı fırça yemiştik. Güneş Gazetesi'nin kuruluş hikayesinden kesitler ve Haldun Simavi'nin Günaydın'ından anılar güzel. Erkan'ın kitabı Bilge Oğuz etiketli.
...
Erdoğan Tokmakçıoğlu bu kez 'İdam edilen 44 Sadrazam'ı anlatmakta. Arada, Osmanlı padişahlarını değerlendiriyor. Cem Sökmen merhum babamızın bayıldığı konuyu kitaplaştırdı; 'ESKİ İSTANBUL KAHVEHANELERİ'. Buna 'Aydınların iletişim ortamı olarak değerlendirme' demek gerekir. Sökmen de bunu yapıyor. Peyami Safa'nın dediğine katılanlardanız; 'Kıraathaneye gitmemiş bir üniversitelinin tahsilini yarım sayarım'. Yarı belgesel Ötüken Yayınları'ndan.
***
Muhteşem Yüzyıl'ın ilk 6 bölümünden derlenen kamera arkası çalışmalarını beğendik. Timur Savcı'nın iliştirdiği övgü notuna ayrıca teşekkür ediyoruz.
...
'Ama sen yoksun'da 7 şarkı var.
4 Parçanın söz ve müziği Selahattin Erhan'a ait. CD'ye ismini veren şarkıda Yeşim Salkım-Salim Dündar düeti olağanüstü. 'Bir dost bulamadım gün akşam oldu'yu dinlerken 40 yıl öncesine geri döndük.
...
Serkan Çağrı ile DJ Hüseyin Karadayı'nın ortak çalışması Endorphin güzel. Elektronik altyapıyla Türk Folk Müziği gerçekten ustaca harmanlanmış.
...
Ömür Göksel büyüğümüzün yeni albümü 'A Touch of Amore' 1968-1978 arası şarkılarından oluşmakta. Dean Martin, Elvis Presley, Nat King Cole ve ille de Frank Sinatra'dan esintiler Ömür Göksel yorumuyla olağanüstü.
***
TRT-M'deki Düet Gecesi iyice Mucize Nağmeler'e dönüştü. Tek fark biri TSM ağırlıklı. Aynı ekranın iki yayınının karbon kopya oluşunu yorumlamakta zorlanıyoruz. Son Düet Gecesi'nde Bekir Ünlüataer'in ortaya koyduğu acı gerçek ise üzücüydü. Bekir, salondakilere 'Hacı Arif Bey'i tanıyor musunuz?' diye sordu. Tek bir el dahi kalkmadı.
...
ShowMax, Alem'in Seçtikleri diyerek müzik klibi kanalına dönüştü. İki iyi konuşan bulunursa gençlerin ilgisini daha fazla çekecektir.
...
ÖZEL NOT: Her gün politika yazmamızı isteyen okurlarımız ara sıra bu tip gündemlerimize kızmasın. Bunlar da görevlerimiz arasında. Zaman zaman böyle tespitler yapmak zorundayız.

<p>Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi.

'ABD'nin teröre yapmış olduğu destek kök salmadan bir an önce yıkılmalı!'

doğanın güldüren yüzü! Onları daha önce hiç böyle görmediniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (23 Mayıs 2021)

Gıda Komitesi enflasyon için toplanıyor! Yeni teşvikler devreye giriyor