• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
02 Eylül 2011 Cuma

Bülent Abi'ye acık mektup

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Abi'sine mektup yazma kararı aldık. Kamu yayıncısı tüm kuruluşlardan sorumlu Başbakan Yardımcımız her nedense TRT-Spor'un tesciline bir türlü izin vermiyor. Hani Meclis TV, arada aynı yerden yayınlanıyor demek, mazeret olamaz. Zaten TBMM Televizyonunun durumu kızağa alındı. Sayın Bülent Arınç'ın niyetini çözmek mümkün değil. Kaldı ki, TRT'nin HD'ye dönüşmesi spor ekranı üstünden gerçekleştirildi. Hatta '3 Boyutlu hazırlıkları' da buradan. Teknolojik çalışmalar tamam. Genel Müdür İbrahim Şahin adına planlama ve kadrolaşmayı Ersin Küçükbarak çoktan tamamladı. O zaman, HD TRT Spor'u daha fazla engellemenin sebebi nedir? Kaldı ki, Recep Tayyip Erdoğan'ın lakabı 'Sporcu Başbakan'dır. Eline makası verdiğinizde en keyifli açılışını yapacaktır. Bank Asya'dan canlı, Spor Toto Süper Lig'den geniş özet hakları elde. Alman Ligi, İspanya'dan Basketbol, Formula-1, Hentbol, Boks, Güreş ve aklınıza ne geliyorsa portföyde. Bülent Abi'den acil talebimiz, açılışı daha fazla sürüncemede bırakmaması.
***
Televizyonların yeni sezon hazırlıkları, futbol takımlarımız gibi. Bolca nutuk ve
vaat içeriyorlar. İtalya'dan ya da Portekiz'den transferler var. Tıpkı 'En ünlü artizler bizde' diyenler tarzında. Bazılarının izlenme payının yüksek olacağını  seziyoruz. Örneğin son bomba Kanal-D'de patlayacak. Neyse bunu şimdilik bu kadarla duyuralım. Çünkü merak ettiğimiz yapım Show TV'de. Yeni ağır topları Sensiz Olmaz'ın direksiyonunda Nurgül Yeşilçay var. Dileriz biraz soyarlar. Yoksa korktuğumuz başlarına gelir. 12 Eylül'ü merakla bekliyoruz.
...
Gelelim Saba Tümer'e. O da yeniden Show TV'de. Bu kez, değişik formatla. Anlaşılan 'Gülme efekti' ağırlıklı olmayacak. Şimdi yazacaklarımıza kızmaca yok. Saba'nın tanıtımlarında fark ettiğimiz bir resmi didikleyeceğiz. Hani şu 'Altın günü'ne gider gibi giyinmiş pozuna takıldık. O elbiseyle bir zamanların 'Çağlayan Saz assolisti'ne benziyor. 'Bir gram et, bin ayıp örter' sözünü hatırlatıyor. Fonda 'Ayva da göbek şalvarı yırtar' türküsü eksik. Böyle bir tanıtım için son yorumumuz 'Bol alaturalar
-Yapıştır bahşişi-' olacak.

<p>Nijerya açıklarında Türk gemisine yönelik bir saldırı gerçekleşti. Saldırıda bir denizci hayatını

Türk gemisine saldırının arkasında Fransa mı var?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

MİLGEM Projesi'nin 5'inci gemisi denize indi

Soğuk havaların etkisini arttırdığı Erzincan'da, Girlevik Şelalesi dondu