• $7,2584
  • €8,7622
  • 406.546
  • 1527.45
22 Ocak 2012 Pazar

Bu yol çıkmaz

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Kulüpler Birliği'ndeki tartışmaların 'Kapalı devre olacağı' konusunda teminat verdiler. Bir de baktık, bu oluşumun Başkan Yardımcısı Hasan Akıncıoğlu TFF'nun 26 Ocak'taki toplantısından çıkacak kararları birer birer sıralıyor. Bu nasıl iş? Bu ne biçim 'Fermuar?' Küme düşme kalkacak ya, hedefteki 8 kulüp recm'e uğratılacak. Birilerinin, sonradan kıvrılıp inkara kalkılan 'İnce Ayarları' bal gibi uygulanacak. Uluslararası normlara dahil olmayan iddialarla kimseye ceza veremezler. 'Bu torbalarda şike paraları var' demekle hiçbir şey ispatlayamazsınız. Ya içinde Durex ya da Amor paketleri doluysa? Tekrarlıyoruz elektronik dinlemeler delil kabul edilemez. Bunların çözülmüşleri denilen yazımları, bugünkü teknoloji ile çok rahat çarpıtmak mümkündür. Tutulan yol, çoktan trafiğe kapandı. Savunma hakkı olmayan uygulamaya yasal demek mümkün mü?
...
Tüm yetkili ve etkilileri, gelmekte olan felakete karşı uyarıyoruz. Önümüzdeki perşembe günkü TFF toplantısında, Mehmet Ali Aydınlar Yönetimi'nin önergesi biraz zor geçecektir. Gerekli 3'te 2 evet oyu alınamazsa ayrı sorun, alınırsa daha büyük kaos. Kaldı ki, küme düşmeyi engelleyecek değişikliği, tüm davalar sonuçlandıktan sonra yapabilirsiniz. Görünen köy kılavuz istemiyor. Kendilerini kurtarmak için UEFA'yı devreye sokanlar yerlebir olacak, Türk Futbolu'nun enkazı altında kalacaklardır. Avrupa kapıları kapanan sektörün ne hale geleceğini düşünebiliyor musunuz?
***
Antalya-Beşiktaş maçının hakem hatalarına girmeyeceğiz. Tribünlerin haline dikkat çekeceğiz. Geçen seneki oyunda, tam dört misli seyirci vardı. Bu görüntüleri, Saracoğlu dışında her statta izlemekteyiz. Sizce neden? Cevabı çok basit; 'Futbol kurbanları soruşturması'. Öyle bir lig sürdürülüyor ki, sonucu şimdiden belli.
8 takım, hangi basamağı yakalarsa yakalasın, şampiyonluk Play-Off'unda yer alamayacak. Küme düşme yok. Bakın Ankaragücü'ne, koyuverdiler ipin ucunu. Ellerindeki para edenleri, birer birer mezata çıkardılar. Herkes şartlanmış halde 'Nasılsa düşmeyeceğiz'. Çözüm basit; 'Sil baştan. Üç günde değil, her gün maç'. Kızmayın, dalga geçiyoruz.
***
Yalan Dünya için bip atmak kolay. 'Avrupa Yakası'nın devamı' demek, en kolayı. 'Beyaz Show'un ön programı' lafı daha basiti. Ancak, müthiş kadrosu ve komedi senaryosu başarılı. Eskilerle yenilerin harmanı mükemmel. İki roldeki Olgun Şimşek müthiş. Pavyoncudan enteline kadar, destan yazıyor. Biz, oturup kahkaha atarak izliyoruz. Tek itirazımız yayın gününe. Başta da dedik ya, cumaları için 'Beyaz Geceler' dedirtmemeli.
...
Okan Bayülgen'in tatili nihayet bitti. Medya Kralı için, 'Dinlence yaramış' demek, her şeyin özeti.
...
'Almanya Treni' adlı belgeselin gala gecesi Sirkeci Garı'nda yapılacak. 24 Ocak Salı günkü etkinlik saat 19.00'da başlıyor. Ev sahibinin Star Medya Grubu olduğunu
belirtelim.

<p>Düşüncelerimizi durdurmanın bir yolu var mı? Uzman Psikolog Derya Yalçınkaya, aşırı düşünmenin sa

Aşırı düşünmekten nasıl kurtuluruz?

Niğde'de kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Akkuyu Santrali'nde ikinci ünitenin konsol kirişinin kurulumu tamamlandı

Adıyaman'da ''Gastropod'' nesline ait hayvan fosili bulundu