• $9,5103
  • €11,0635
  • 549.02
  • 1519.25
15 Aralık 2010 Çarşamba

Bu yasa kimi bitirir?

Öncelik arkadaşımız Soner Arıkanoğlu'nda. Antalya'daki seminere takıldı ve peş peşe 'Destansı haberler' çıkarıyor. 'Geneli kovalamazsan özeli yakalayamazsın' diyen meslek büyüklerimizi haklı çıkartmayı sürdürüyor. Yere basan tespitler, raporlar ve anketler hep Soner'in parmaklarıyla geldi. Hele 'Silahlanma Yasası' bir bomba. AKŞAM'ı gören alıntı yapmakta. Ekranlarda hep bu konunun tartışıldığını görmekteyiz. Teksas Yasası'nı destekleyen bir isme takıldık; Cuma İçten. Bu zat önce özenli 'Kirli sakalı' ile dikkatimizi çekti. Daha sonra kartvizitini sevdik:


a) İçten Av Silahları Yönetim Kurulu Başkanı.
b) Kendi şirketine ait toplam 1300 bayii bulunmakta.
c) SÜSASD'ın-Silah Üreticileri, Satıcıları ve Sevenleri Derneği- Başkanı.
d) AK Parti Siyaset Akademisi mezunu. 2007 seçimlerinde milletvekili aday adayı.
e) AK Parti Eminönü ilçesi kurucu başkan yardımcılığı ve Fatih ilçe başkan yardımcılığı yaptı.

Cuma İçten, TBMM İçişleri Komisyonu'nda 'Silahlanmayı savunurken' SÜSASD Başkanı sıfatı taşıyordu. Bu zatın 'Kuvay-i Milliye ruhu'ndan dahi söz ettiği  konuşmasını dün Çiğdem Toker'in kaleminden okuduk. 'Breh, breh', 'Vay anasını sayın seyirciler' demeyi unutmadık. Bu ne yahu?

...
Komisyon Başkanı Ziyaeddin Akbulut'un 'Aslında sınırlama getirdik. Alkollü taşıyana ceza var' şeklindeki demecine ise donduk kaldık. Söyledikleri, zaten mevcut yasada var. Durum çok net anlaşılmakta. 'Cuma İçten ve takımı' silah siparişlerini çoktan verdi. Buna yeşil ışık yakanlar hakkındaki kesin kararın ise millete bırakıldığı anlaşılmakta.

...
CNN TÜRK'te 'Kirli sakal' Cuma İçten vardı. Karşısında Psikiyatr Ayhan Akcan yer aldı. Doktorun önemli özelliği Umut Vakfı'nın yönetiminde yer alması. Bilmeyenler için hatırlatalım. Oğlunu, ruhsatsız bir silahla kaybeden Nazire Dedeman'ın kurduğu vakıf bu. Hani her 28 Eylül'de 'Bireysel Silahsızlanma Günü' düzenleyen Nazire Hanım. Adına 'Sessiz Ayakkabıların Yürüyüşü' denilen organizasyon. Hatırladınız değil mi? Dedeman matemini kırlaşmış saçlarını boyamamakla sergiliyor. 'Adam başına beş silah yasası' Meclis'ten geçerse, yapacağı tek iş var; 'TBMM'nin önünde o ak pakları yolmak'.

...
Son sözümüz Başbakan'a. Kayseri'deki yolsuzluk öyküleri bile ona ve partisine bu kadar zarar veremez. Bu rezaleti durduracak tek kişi Erdoğan'dır. Onun da dün devreye girdiğini öğrendik.

***
Ekranın çoğalan yüzleri arasında '68 Kuşağı'ndan geriye kalanlar var. Laf aramızda biz de aynı dönemdeniz. Daha önce yazdık, silahlı eylemlerle, işgallerle ilgilenmedik. Varsa yoksa futbol ve müzik. Bakıyoruz da 'Eski tüfekler'e, tam 'Hacca gitme dönemindeler'. Kalan enerjilerini, saatlerce sandalye tepesinde, uykusuz kalarak harcamalarına gerek var mı?


...
Yiğit Bulut, Burhan Kuzu'ya öyle bir gece düzenledi ki, bayıldık. Hocamıza güller atan üniversite öğrencileri izledik. Yumurta fırlatıcılarını şiddetle kınayanlar oradaydı. Kuzu, 'Mutluluk sözcükleri' saçtı. Bizse bu yılki 'Altın Yağdanlık Ödülü'nün Bulut'a verilmesini önerme kararı aldık.

<p>Eğitimlerini aldılar, küreklerini hazırladılar. Bu kez doktorlarıyla beraber hastanede değil, kay

Kansere karşı kürek çektiler

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu