• $7,3899
  • €8,9818
  • 440.774
  • 1546.71
22 Mayıs 2011 Pazar

Bu tezgah geri teper

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

MHP üstüne kurgulanan kaset pompalanması tamamlandı gibi. Burada tuzağa düşenleri savunmak niyetinde değiliz. Eline, diline ve beline sahip olamayanların istifaları yerinde. TBMM çatısı altından 'Afişe edilenlerin sayısı'nın bu kadar az olmadığını herkes biliyor. Hatta muhtelif partilerdeki 'Günahkarlar'ın toplamının 90 ila 100 arasında olduğu konuşuluyor. Hem de isim isim. Pek çoğunun ilişkide olduklarının listesi ellerde geziyor. Peki bunlar ne olacak? Hangileri ortaya çıkıp mertçe 'Ben de istifa ediyorum' diyebilecek.
...
Ancak, 12 Haziran günü sandık başına gideceklere hatırlatmada bulunmak istiyoruz. MHP seçmeni oylarını, şahıslara değil Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünü koruyan ideolojiye verecektir. Çok iyi biliyor ve iddia ediyoruz  ki sahnelenen tezgah geri tepecek. Anket kuruluşlarına bugünden itibaren yeni kamuoyu yoklaması yapmalarını öneriyoruz. Ortaya çıkacak tablo kesinlikle bizi doğrulayacaktır.
***
Şöyle bir gündem taraması yaptık. Aklımıza ilk gelen 'Hücre farkı' oldu. Apo'nunki küçüldü 18 metrekareye düşürüldü, diyenlerin ortalığı yakıp yıkmalarını hatırladık. 
D. Strauss-Kahn'ın kısa süreli de olsa kaldığı yerin 12 metrekare olduğunu bilsinler. Zaten fazla sürmedi bu uygulama. Neco-Nükhet Duru ikilisinin kulağını çınlatarak 'Azgın teke', yargılama bitene kadar 5.6 milyon dolarlık malikanede yaşayacak. Üstelik escort service'ten sipariş serbest. Seçim sonrası, Bölücübaşı'nın ise Ufuk Uras'ın yazlığına geçmesi olası. Siirt'ten, Van'dan bu mesajları aldık. Hatta bazı medya kuruluşları düğmeye basılmış gibi aynı anda Cemil Çiçek'e saldırmaya başladı. Amaçları ortada. Kabinenin en sağlam duruşlu ismini itiraz edemez hale getirmeye çalışıyorlar. Anayasa'da yapılacak değişiklikler sonrası bir genel affı ihtimaller arasına kaydedin. Aysel Tuğluk'un 'İmralı, Devlet'le anlaştı' çıkışını da yabana atmayın.
...
Türkiye'yi bekleyen en büyük tehlikelerden biri Güney Komşumuz. Ortadoğu'da domino taşlarının yıkılması devam etmekte. Obama, Beşşar Esad'ı dartın ortasına yerleştirdi. Erdoğan'a da neler söylediğini tahmin edebiliyoruz. Önce Suriye, sonra Lübnan derken sıranın bize geleceği belli. Günü geldiğinde bir ültimatom da Ankara'ya verirler; 'İlan et federasyonu'. Sonrasını hesap edin.
***
Biraz hafifletelim. Saba Tümer'den itiraflar serisi devam etmekte. Bu kez yaşlılık kompleksi yaşadığını söyledi. '35 Yaşıma girdiğim gün bunalıma kapıldım' dedi. Hatta bu yüzden Show TV'deki işini bıraktığını itiraf etti. 'Kırkladığına göre' şoku atlattığını anlıyoruz. Formülü bulmuş 'İki kahkaha üç botoks yerine geçiyor'.  Saba'yı dikkatle inceledik ve beğendiğimiz Kayseri özlüsözünü hatırladık; 'İşi bilen yükü götürür'. Demek ki henüz üzülme dönemine gelmedi.
...
Yaş konusuyla devam edelim. Christine Haydar'ı nam-ı diğer Haydarpaşa'nın Gelini'ni Beyaz Show'da gördük. Kadın hala kesmekaya. Amma zamanın, çıkıntıları fazlaca aşındırdığı ortada. Yaşı uygun olanlar bilir. Döneminin pek çok genci onun resimlerini yatak odalarına poster yapmıştı. Rahmetli Şükrü Tunar'ın bestesindeki gibiyiz; 'Bir zamanlar maziye bak, ne kadar şendik'.

<p>Çin'den sipariş edilen koronavirüs aşısının ikinci partisini taşıyan uçak, İstanbul'a geldi.</p>

6,5 milyon doz aşı Türkiye'de

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Koronavirüs aşılarının 2. partisi Türkiye'ye geldi

Dünyanın en saçma yasakları! Bunları ilk kez duyacaksınız