• $16,5432
  • €17,5695
  • 971.454
  • 2529.26
31 Mart 2012 Cumartesi

Bu sefer oldu

Spora, futbola olan tutkumuzu bilmeyen yok. Canımızı sıkan, her türlü malzeme varken, ortaya yalan yanlış işler çıkması. 2012'ye imzasını atacak organizasyon var. Bunların ilki belki de en önemlisi EURO 2012 Finalleri. Olimpiyat Oyunları bile, ikinci planda kalacak. TRT, yayın hakkının kendisinde olmasının avantajını kullanmakta. 'EURO 2012'ye Doğru' programı her hafta bir ülkeyi tanıtıyor. Bu kez Polonya'daydılar. Kesinlikle ifade ediyor, ayağına üşenmeyen bir yıldızın ortaya çıktığını görüyoruz. Serhan Asker, kendisine verilen şansı iyi kullanmakta. Tabi” ki eğitimi, dil bilgisi ve sempatik tavırları katkıyı büyütmekte. Örneğin, futbolun ilahı Lato ve şimdilerin parlamenteri Galatasaraylı Kosecki -Kosa- ile sımsıcak röportajlar izledik. Kosa'nın Türkiye'den götürülen Hacı Sayid'in baklavalarına teşekkür edişini sevdik. Ne de olsa, Cim-Bom döneminde bizim tatlılara tutkunluğuyla ün yapmıştı. Serhan'ın gittiği her ülkede ünlü isimlerle görüşmesi artılarından. Polonya'daki bağımsızlık ateşini yakan Lech Walesa ile söyleşi, renk unsuruydu. Gdansk'taki tersanelerin işçi temsilcisi, komünizmi yıkıp atan isimdi. Politikaya soyundu ve sonunda Bir Numara oldu. Nobel Barış Ödülü de alan Walesa'nın şu sözünün altını çizmeliyiz; 'Futbolcular sendikalı olsun, rahat rahat oynasınlar'. Son senelerde köşesine çekilen liderle söyleşi için 'Başarı budur' diyebiliyoruz.
...
'EURO 2012'ye Doğru'daki teknik sorunların halledildiğini gördük. Zengin içerik ve başarılı montajlara tanık olduk. Kesinlikle 10 üstünden 9.5 veriyoruz. Bunda ev sahibi Akdeniz Üniversitesi -Antalya- yönetimi ile fırtına gibi öğrencilerin katkısını inkar edemeyiz. TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Kanal Koordinatörü Ersin Küçükbarak ve Serhan Asker'i tebrik ediyoruz. Yönetmen İlhan Cengiz'i de kutlarken, 'İşte bu kadar' mesajı yolluyoruz.
***
CNN TÜRK'ün 'Erken Kuşak' sunucusu Özge Uzun'un görüntü arayışı bitmiyor. Saçına yaptıkları en büyük işkence. Dün sabah da, kafasına 'Hürrem peruğu' yapıştırmıştı. Haydi buna bir şey demiyoruz. En çok yadırgadığımız, bir ara gözüne taktığı 'Menekşe-mavi' lensti. Yakışmamıştı. Sabahları ekran dolduranlar arasında tek geçtiğimiz bayan spiker NTV'de. Gözler kendinden mavi. Belgin Doruk beni var. Koç gibi.
...
Beyazıt Öztürk yüzünü aşındırmakta kararlı. Bu defa da '1 Kadın 1 Erkek'te konuk oyuncuydu. Hata yaptığı kanısındayız. Kanal-D'de cuma gecesinin tamamını kapatması yetti de arttı.
***
Avrupa Müzik-Universal işbirliğiyle piyasaya verilen Madonna CD'si güzel. Zamanlama mükemmel. İstanbul'da konser verecek olan sanatçının hayranlarına müjdeliyoruz.
...
İTÜ ve 1884 Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakıfları müşterek olarak 'Küresel Isınma'yı ele alacaklar. 5 Nisan Perşembe günü Taşkışla binası 127 nolu anfideki etkinliğin konuşmacıları Hayrettin Karaca ile Prof. Dr. Kenan Demirkol. Toplantıyı Prof. Dr. Nuran Zeren Gülersoy yönetecek.

<p>AKŞAM  TV'den Can Yıldız anlamlı organizasyona ev sahipliği yapan Beykoz Belediye  Başkanı Murat

PEDALLAR SAVAŞ MAĞDURU ÇOCUKLAR İÇİN ÇEVRİLDİ

Gökten buz kültesi düştü! Çoban 'bomba patladığını zannetti

Lise öğrencileri 40 günde yaptı! Tek şarjla 70 kilometre yol yapabiliyor

35 ton etil alkol ele geçirildi! Ankara'da sahte içki baskını