• $16,192
  • €17,4658
  • 965.283
  • 2438.84
7 Haziran 2011 Salı

Bu nasıl vergi barışı?

Tanıdığımız bir şoföre 25 milyar vergi cezası çıkarıldığını duyunca, şaşırdık. 'Herhalde yanlışlık var' diye düşündük. Adamcağız bu işle uğraşırken eskiden  bakkal olan bir büyüğümüze aynı rakamı içeren tebligat geldi. Ankara'dan gelen mektup, bizim öğrendiklerimizin sayısını 3'e çıkardı. Bu defaki daha  dramatik. Adamcağız yıllar yıllı Hacettepe Üniversitesi Yurtları yakınında dükkan çalıştırıyor. Bu tip yerler artınca kapatıyor. Borç harç bırakmayıp, evine çekiliyor. Sonuç yıllar sonra 'Ceza tebligatı'. İlginç olan aynı rakam; 25 milyar-25 Bin lira-. Gerekçe; bazı beyannamelere damga pulu yapıştırmamak. Sonuçta taksitlere bağlatıp, yok canıyla, ödemeye başladı. Şöyle bir 'Kaba tarama yaptık'. Böylesi örnekler binlerce. Sayın yetkili-etkili bakanlarımıza ve onlara bağlı üst düzey bürokratlara soruyoruz; bu nasıl Vergi Barışı? Kimi bitikanlılar kurtarılırken, garibanların mahvedildiği görülmüyor mu? Kalan üç tel tüyleri de yolunmaya çalışılıyor. İnsaf ki insaf!
***
Ayça Tanyaş, Eser Anlıatamer, Ali Karaabalı ve H. Hüseyin'in övgü dolu mesajlarına teşekkürler. İnanın yazılanlar gözlerimizi yaşartmakta. Yaykın İcka'nın birkaç cümlesini aktarmak istiyoruz:
'Sevgili Burhan Ayeri Üstadımız; AKŞAM'ın nazar boncuğu ve bir numarası. O kadar ham çökelek medya mensubunun arasında bir 'Dik duruş abidesi'. Vatanına, milletine ihanet etmeyen, biz okuyuculara 'Böyle yazar da varmış' dedirten büyük insan'.
İcka bu övgülerden sonra, Meral Akşener'in ziyareti sırasındaki kıyafetimizi eleştiriyor. Bu konuda yalnız değil. Epey, protesto aldık. Ancak Sayın Akşener'in gelişinden gerçekten haberimiz yoktu. Sabah 06.00'da başlayan yoğun bir trafikten çıkmıştık. Yine de özür diliyoruz.
...
Funda Yamanel, Türkiye'deki siyasi mücadeleyi İngiliz tarzıyla eleştirmekte.
Londra'dan aktardığı son gözlemleri, bir akademisyene uygun. Takıldığı ana konu 'Yandaşlar kullanılıyor'. Son örnekleri TRT'de gördük. Sanırız Yamanel, bu rezaleti kaçırmış.
***
ÇGHB, 32. Gün'ün kurbanı. Başbakan'ın M. Ali Birand'ın konuğu olacağı 'Az sonra'larla anons edildi. Bu az sonralar tam iki saat sürdü. Bereket, BKM Mutfak'ın parodileri uzun tutulmuştu. Canlı yayın başlayınca kesildi. İlginç olan Erdoğan'ın alışılmadık sakin görüntüsüydü. Bunda 'Birand'ın yumuşak tarzı'nın etkili olduğunu söyleyebiliriz.
...
Ankara Kulisi'ndeki bir kişiyi kutlama gereği hissediyoruz; Mustafa Ünal. Zaman Gazetesi'nin Başkent Temsilcisi, mutlaka yanlı. Ayrıca çalıştığı kuruluşun çizgisi belli. Fakat, kullandığı her cümle, yere bastı. MHP için 'Üniter yapıyı koruma ülküsü peşinde' dedi. '12 Haziran'da, Kılıçdaroğlu'nun liderliği de oylanacak' lafını ise listebaşı yaptık.
***
Duman Grubu, özel albüm çıkardı. Çalışma iki CD ve 32 şarkıdan oluşmakta. En güzel yanı, konserden canlı kayıt yapılması. Bu yüzden ismi de 'CANLI'. Pasaj Müzik'e 'Tebrikler'.
...
Buket Şahin'in fotoğraf sergisi 'Güneş Kadınları' bugün açılıyor. 7 Eylül'e kadar devam edecek etkinliğin merkezi ArkeoPera.

<p class='MsoNormal'>Arkadaşımız Ahmet  Arı İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'ndeki son haz

85 MİLYONUN BAHÇESİNDE HAZIRLIKLAR TAMAM

7 bin yıllık buğday Diyarbakır'da boy gösterdi! Çiftçiler 'Buğday sorunu kalmayacak' dedi

Lamborghini Sian FKP 37 modeli İstanbul'da! LEGO'ları kullanarak yaptılar

Azerbaycan'da TEKNOFEST heyecanı! Başkan Erdoğan festivalde konuşma yaptı