• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
08 Ocak 2012 Pazar

Bu konuda tarafız

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Israrlı sorulara cevap vermekle başlayacağız. Bu sözlerimizi görüş isteyen iki ayrı ekranda da dillendirdik. Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un tutuklanmasına üzüldük. Bağlantı için arayan kanallara aynen şunları söyledik:
'Bu konuda konuşmak istemiyoruz. Bu değerli subayı, Kuleli Askeri Lisesi'nden beri tanıyoruz. Ağabeyimizin sınıf, hatta sıra arkadaşıydı. Kara Harb Okulu'ndan birlikte mezun oldular. Gerçekten üzgünüz.'
Dikkatli okurlarımız 2008'de yazdıklarımızı hatırlar; 'Pazar günleri Ataninemizin Fatih-Fener'deki evini ziyaret edenler arasındaydı'. Önceki gün gazetelerde bu yıllarla ilgili balon haberi okuyunca şaşırdık. 'Başbuğ'un Kuleli'deki lakabı Mareşal'dı'. Askeri okulların geleneklerinden biri herkese takma isim vermektir. Ancak onunki edebiyat dersindeki 'Tezat sanatı' işlenirken konmuştu. Bu da Serçe idi. İlker Başbuğ büyüğümüze bunca yamyamın saldırdığı dönemde sabır diliyoruz. Her zamanki sevgi ve saygımızı yolluyoruz. Küçük bir de not düşmek istiyoruz; kişisel kanımıza göre, Türkiye'de darbeyi düşünecek en son isimdir.
...
Em. Org. Başbuğ'un nerede yargılanacağı konusu tartışması epey sürecek. En çok şaşırdığımız isim Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu. İkinci dönem milletvekilliğinde sergilediği tutum Yassıada Savcısı Ömer Altay Egesel'i hatırlatmaya başladı. Bu benzetmeyi yaptığımız için Hoca'mız kusura bakmasın. Arena'da baş parmağı hep aşağıyı gösteren bir takım beslemelerin, yazdıkları-söyledikleri ise umurumuzda değil.
***
Uludere ve peşinden gelen önemli tutuklama, yanıbaşımızdaki tehlikeyi dikkatten kaçırmamalı. Körfez'de -Gulf-  sular ısınıyor. Bir tarafta ABD ve İsrail'in tutumu ortada. Ben Gurion'dan kalkacak uçaklarla İran'ın nükleer tesislerinin vurulması olasılığı masada. Tahran'ın karşı tehdidi meydanda; 'Körfez'i kapatırız'. Çin, Hindistan ve hatta Güney Kore'ye petrol sevkinin durduğu an dünya ekonomisindeki çöküşü düşünebiliyor musunuz? Öte yandan İncirlik yetmiyor gibi 'Malatya'ya füze kalkanı' Türkiye'yi İsrail'den sonraki hedef haline getirdi. Böylesi ortamda  Ankara'dakiler, kıyak emeklilikle meşgul.
***
Star'ın yeni dizisi 'Kalbim 4 Mevsim' iyi başladı. Senaryo ve kurgu güzel. Buna başarılı oyuncular eklenince 'İşlem tamam' diyoruz. Diziseverlerin durumu zorlaştı. Hangi birini seyredecekler?
...
Uğur Çınar, Nerelerdesiniz'de Gündoğdu Duran'ın ismini iki kez söyleyip iki defa da ekrana yazıldığını bildirdi. Herhalde bunlar programın ilk 5 dakikasına sığdırıldı!
...
Turizm uzmanı ve eğitimci Şaban Ali Yaşaroğlu eski dostumuz. Önemli özelliği insan yetiştirmek. Yöneticiliğe devam ediyor. Yaşaroğlu, bunu 'İTÜ Vakfı'nda 20 Yılım' adıyla kitap haline getirdi.
...
İKSV -İstanbul Kültür Sanat Vakfı- bu yıl 40. yaşını kutlayacak. Konuyla ilgili olarak Vakıf Başkanı Bülent Eczacıbaşı'nın yapacağı basın toplantısı 17 Ocak Salı günü gerçekleşecek.

<p>Samsun'da eski eşi E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde öldüresiye döven İbrahim

Samsun'daki caninin ifadesi ortaya çıktı: Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirdim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı