• $7,3682
  • €8,9794
  • 442.872
  • 1551.57
04 Temmuz 2012 Çarşamba

Bu karar bozulur

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Yasalardaki değişiklikler yürürlüğe girdiği an 'Sanık lehine maddeleri' ile uygulanır. Yani 'Futbol Mağdurları Davası'ndaki bazı cezalar hatalı kesildi. Üst limiti üç yıla çekilmiş yargılamada, altı seneyi aşan mahkumiyeti kimse anlatamaz. Kaldı ki, iddia makamında polis müdürlerinin oturduğu ortada. Bunu kimse inkar etmeye kalkmasın. Delil diye ortaya konanların hiçbiri 'Geçerli hukuk normlarına uygun değil'. Amacın meydanda olduğuna inananlardanız. Türkiye'yi dünya görüşlerince yönetmeye -Başladılar bile- çalışanların kurgusu belli. Hedefleri açık; Aziz Yıldırım'ı yok etmek. Ancak hesaplayamadıkları, alınlarında patladı. Fenerbahçe Camiası 'Çanakkale Geçilmez'i mükemmel uyguladı. Bunu sürdürmeye de kararlı gözüküyorlar. AK Parti yönetimine, ilk günden beri söylediğimizi tekrarlayacağız; ilk seçimde gerekli cevabı alacaklar. Tıpkı, Mesut Yılmaz'a 'Sandıkta görüşürüz' meydan okumasında olduğu gibi. Aziz Başkan'ın 'Beline ip takılarak tahliyesi' Sarı-Lacivertlileri tatmin etmemiştir. Yasal düzenlemelerin ince ayarcısı haline gelen Adalet Bakanı için 'Temiz kağıt' ayarlamak zor olmasa gerek. Bu iş daha fazla uzatılmamalı. Bizim dillendirdiklerimizi lütfen moda tanımlamayla 'Gördüğümüzü çalmak' olarak kabul etsinler. Birileri de sakın gücenmesin.
***
Beyaz TV'deki futbol komedisi, CNN TÜRK'tekinden daha ilginçti. Ahmet Çakar'ın paçalı ama fazla besili horozlar gibi meydan okuyuşuna bayıldık; 'Gördünüz mü?' Devamlı kapışma halinde olduğu partneriyle birlikte 'Sevinç çığlıkları' attılar. Bu takıma Bilgin Gökberk'in Ertem Şener'e söylediği sözleri yolluyoruz: 'Büyük takımların taraftarı, cemaatlerden daha tutkun hale geldi.' Anlayacağınız geçmişinde biraz krampon çivisi bulunan herkes konuşuyor. İçlerinden biri var ki, simültane tercüman şart; Engin Verel. Ne dediği anlaşılmıyor. Kimseye söz hakkı tanımıyor. Onca konuşması arasında, dikkat çeken tek doğrusu 'Mustafa Denizli'ye prim yüzünden baş kaldıran Milli Takım futbolcuları' idi.
***
Bazı büyüklerimizi kızdırsa da Caner Erdem'i severiz. Show TV'nin ağır topudur. 'Sabun köpüğü' diye sınıflandırılan yapımlara hayat verir. Son eseri Şeflerin Düellosu. Konu bilindik. Yüzler tanıdık. Fakat ekran başına çakılıp, kalıyorsunuz. İşte bu da Caner'in ustalığı. Show İç Yapımlar, başarılı komutanının eseri. Yarışmacı Gönül'ün parmağını kesmesi dahi sanki onun marifetiydi.
...
Çağla'nın yerine Ayşe Özyılmazel'i monte edip, Alişan'a yeni imkan sağlandı. Doğrusu Melek Baykal'ın zorlama kahkahalarından daha başarılılar. İbrahim Tatlıses'e meydan okuduğu dönemde yüklendiğimiz için Alişan'ın bize kırgınlığı sürmekte. Yine de ona bir tavsiyede bulunacağız; 'Parmaklarını orasına burasına sokup, durmasın'. Örneğin kulak deliğine. Ortaya iğrenç görüntüler çıkmakta.
...
NTV'nin kumanda masasına bir şeyler oldu. Devamlı hata fark ediyoruz. İspanya'nın şampiyonluk haberine eklenen görüntüler Portekiz maçıydı. Zaman zaman okunan metinlerle, filmler karışıyor.
...
Tüm okurlarımızın Berat Kandili'ini kutluyoruz. Sağlık ve mutluluk diliyoruz.

<p>Türkiye'de yeni bir siyasi partiye ihtiyaç var mı?</p><p>HDP tabanı hangi olaylar sonrasında part

HDP kapatılacak mı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Vitrin mankeninin içinde ne var? Fenomenler herkesi şaşırtmaya devam ediyor

Ankara'nın en yaşlı iki kadınına koronavirüs aşısı yapıldı