• $15,9562
  • €16,795
  • 929.699
  • 2389.25
27 Ocak 2012 Cuma

Bu iş bal gibi olur

Gazetenin politikasını biz tayin etmiyoruz. Bu gerçek bilindiği halde, "Sevdiği deriyi daha fazla döven deri işleyicisi" gibi üstümüze fazla gelindiği inancındayız. Ricamız, eleştirilerde bu hassas çizgiyi gözden kaçırmamaları.

Türk Lobisi'ne duyulan ihtiyaç ses getirdi. Cinsi cibilliyeti bozuk iki kişi hariç, herkes destek vermekte. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızdan gelen e-postalar, telefonlar, moral motivasyon taşımakta. Sıtkı Başoğlu'nun satırlarını biraz sansürleyip aktarmak istiyoruz: "Lobicilikle ilgili yazınıza sevindim. Benim gibi yurtdışında yaşayan milyonlarca insan Fransa'nın yaptığını doğru bulmuyor.

Fakat yurtiçinde bazı yazarlar sanki Avrupa ülkelerine ve Hıristiyanlığa yaranmak için yarış içinde. Bunlara medyasında yer verenler acaba karşılığında ne alıyor? Böyleler'ınden yanı başınızda da var.

Faruk Yurdatap ın 'Fransız Olmak' başlığıyla yazdıkları ortak yorum; "Müstemleke zihniyeti ile açılan okullarda kendi dil ve kültürünü küçük yaşlardan itibaren aşılatanlar; ektiklerinin meyvesini böyle alır.
Bu arada bu tipleri beslemek ucuzdur. Bir uçak bileti, Erivan'da birkaç konferans, sonra Paris ve Brüksel seyahati, cebe konan üç-beş Euro yeter."

Mustafa Kalaycıoğlu nun e-postası şöyle: "Yıllarca savunduğum bir fikri aktarmaya karar verdim. Ben devlet olsam 18 yaşına gelen her Türk gencinin 5 yıl geçerli pasaportunu evine teslim eder yanına bir de not eklerim; yurtdışına ilk çıkışınızda gerekli harçlık verilecektir. Bırakınız, 100 bin genç çıksın. Bunların 1000'i dikiş tuttıırsa 10'u zengin veya etkili olsa alın size yıllar sonra lobi. Bizde alt tarafı kimlik kartının enternasyonal hale getirilmiş şekli olan pasaport için yok onu getir yok bunu ispatla, askerlik yaptın mı vs. elli türlü bürokratik engel.
Efendim vize varmış peki o zaman Paris'te Türk'üm diyerek her köşe başında esrar satan, yakalanınca mahkemede PKK'lı sığınmacıyım diyenler nasıl gidiyor yurtdışına.
Bırakın gençlerimizi dünyaya dağılsınlar.
Bizim gibi uyumadıkları için bugün Rum, Etmeni, Yahudi lobileri etkili. Bu sesi umarım gerekli yerlere duyurursunuz".

Kazım Eryılmaz, yeter ki, istensin 10 senede lobiciliğin en iyisi organize olur, diyenlerden: "Sayın Ayeri, Türkiye'de lobiciliği otel lobisinde avanta paylaşmak olarak (Artık güvenli hesaplara virman yapabiliyorlar) uyguladığımız için ve Batı dünyasının orta-uzun vadeli politikalarıyla güçlü ve müessir Türkiye'nin bağdaşmamasından dolayı işimiz çok zordur. Aslında milyonlarca Türk'ün yaşadığı Avrupa'yı, kızıp bağırmadan çiçek bahçesine çevirmek on yıllık iştir."

Hüseyin Türkoğlu, E. Karakurum, Ertuğrul Berki ve Volkan Akay'ın mesajlanna ise teşekkür etmeyi unutmuyoruz.

***

Usta müzisyen Can Atilla, 600 yıllık Osmanlı İmparatorluğu'nu anlattığı diskografisini "Box set" haline getirdi. 'Cariyeler ve Geceler", '1453 Sultanlar Aşkına", 'Aşk-ı Hürrem" ve 'Altın Çağ'a özel bir DVD ekleyerek 'İmparatorluk' adını verdi. Bu muhteşem çalışma, Sony Music etiketiyle raflarda. 'Electronic New Age' müzikte öncülük taşıyan imparatorluk dünyada ilk olma özelliğini taşımakta.

Ezgi Aşık soruyor, Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. <span style='font-size: 1.6rem;'>Eray Güç

isveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği…

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister

Korku filmlerinin sahne arkasında neler yaşandı! Onları ilk kez böyle göreceksiniz

Van'da 47 kaçak göçmen yakalandı! Otobüslerin gizli bölmelerinden çıktılar