• $7,3888
  • €8,9467
  • 437.03
  • 1463.09
11 Mayıs 2012 Cuma

Bu hale getirenler

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Yeni malzememiz, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Bekir Coşkun ve Doç. Dr. Ümit Kocasakal'a -İstanbul Barosu Başkanı- verdiği muhtıra. Bilindiği gibi bu iki ismin yazı ve söylevleri, Başbakan'ı bile sinirlendirmekte. Hatta, ordumuzun gelmiş geçmiş 'En iyi topuk vuran' Genelkurmay Başkanı'na yol gösterdi; 'Ne duruyorsun mahkemeye versene?'. Hemen peşinden 'Hık deyiciler ekibi' aynı görüşte demeç patlattılar. Konu, son zamanların en iyi 'Gündem Avcısı' Ahmet Hakan Coşkun'dan kaçmadı. Daha düne kadar Abant Platformu'nun baş organizatörü olan Faruk Mercan, Ordu düşmanı gazetenin kenarda kalmış son yazarıyla birlikte, Ümit Kocasakal'a yüklendi. Baro Başkanı da, Orhan Bursalı'yı yanına alarak, kendini ezdirmedi. Tartışmanın en hoş yanı Bekir Coşkun'un telefonla yayına katılmasıydı. Patladı ve Hürriyet'ten, iktidarın zorlamasıyla kovulduğunu itiraf etti; 'Oradan yollandık. Buradan gönderildik. Yeter artık'.
...
Gelişmelere bakıyoruz, yıllar önce 'İğdiş edilmek istenen Silahlı Kuvvetler' demiştik. Gelinen nokta arzulananın ötesine geçti. Orduya hala vurulurken, oluşturulan ve de arzulanan komuta kademesi savunmaya muhtaç hale geldi. Başbakan Erdoğan, Hüseyin Çelik ve diğerleri 'Kalkan konumu' aldılar. Arada eski bakkal defterlerini temizlemeyi ihmal etmiyorlar. Mesela, 28 Şubat Hesabı'nı.
***
Üç gençlik CD'sinden söz edeceğiz. Papyon'un çalışması altı şarkıdan oluşmakta. Sadece Zevk-i Alem, grubun eseri. Diğerleri, Selami Şahin'den Barış Manço'ya uzanıyor. Bu çocuklarda hayat var. İlk Ateş başlangıç.
...
Hakan Akay, değişik seslerden. Dokuz şarkılık stüdyo albümün avantajı Hakan'ın fiziği. 'Olması Gereken Gibi'nin ilk klibi Barış Manço cover'ı 'Alla Beni Pulla Beni' şarkısına çekildi.
...
Umut Kuzey için doğrudan Okan Bayülgen'e seslenmek istiyoruz. Albüme adını veren Sorma'yı dikkatle dinlemesini öneriyoruz. Her şeyi Umut'a ait bu şarkının sözlerine dikkat; 'Hayatımdan geçmişim çoktan, yaşadığım her anım .oktan' Disko Kralı'nın hiti olacağına bahse girebiliriz.
...
TRT-M, ünlü besteci ve icracı Melahat Pars'ı ölümünün 7. yılında özel programla anıyor. Yayın bugün saat 17.50'de başlıyor.
***
Wipeout, bugünden itibaren, özel parkuruyla Forum Alışveriş Merkezi'nde başlıyor. Bu yarışmalar 20 Mayıs'a kadar 12.00-20.00 saatleri arasında yapılacak. Parkuru en kısa sürede bitirecek yarışmacı bin liralık hediye çeki kazanacak.
...
ÖZEL NOT: Atletico Madrid'in UEFA Ligi Şampiyonluğu'nu kazanmasını arzulamıştık. Gerçekleşti. Arda Turan'ın gol pası kadar, kupa törenine Ay-Yıldızlı Bayrağımızla katılmasına bayıldık. Arda'yı alnından öpüyoruz.

<p>MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Şayet Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın müs

'Bahçeli'nin Şuşa'da yaptırmak istediği okul kardeşliğin sembolü olacak'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları