• $13,4341
  • €15,3423
  • 785.718
  • 2085.76
30 Ocak 2011 Pazar

Bu defa 3 parti

Haber TÜRK'te 'Yandaş Anketçiler' başlığıyla Gürsel Tekin'in 'Seçim akşamı ...larına teneke bağlanacak' şeklindeki sözleri tartışıldı. Telefonla ve daha önce çekilen bant görüntüyle konuk olan milletvekilleri dışında, esas katılımcılar stüdyodaydı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin'e cevap vermeye çalıştılar. Konsensüs'ün etkin ismi Murat Sarı en sert tepkiyi gösterdi. GENAR'ın İhsan Aktaş'ı fazla renk vermedi ama 'AKP yüzde 44.6'nın altına düşmez, CHP 24.3'te'yi birkaç kez tekrarlayarak, cevabını 'Aba altından sopa' ile gösterdi. SONAR'dan Hakan Bayrakçı daha ileri gidip AKP'nin % 48'i bulacağını, hatta yüzde 50'yi zorlayacağını söyledi. Ana Muhalefet Partisi'nin kan kaybettiğini daha üç ay önce dillendirdiğini de ifade etti.

...
Bizim, Bayrakçı'dan çok önce yazdıklarımızı hatırlayın; 'Kılıçdaroğlu'nun hızla şişen yelkenleri, aynı sürede iniverdi'. Sebep ise çok basit. Bugün CHP üç hatta dört başlı hale geldi. Gürsel Tekin, Kemal Kılıçdar- oğlu'nun yönlendiricisi. Diyarbakır Barosu'nun eski başkanı Sezgin Tanrıkulu ile Prof. Dr. Süheyl Batum, iki karşıt uç halinde. Biri KCK'nın öbürü Silivri'de yatanların temsilcisi. Ne acıdır ki, CHP'nin 'Kararsız Kasım' Başkanı hala yumruğunu vuramadı. Pek niyeti de yok. Ya da bu gücü bir türlü elde edemedi. Açıkça ifade ediyoruz, Cumhuriyet Halk Partisi, şu haliyle değil yüzde 40 oyu, 25'i bile zor yakalar.

...
Gelelim, 'Eridi gitti' denilen oluşuma. MHP, son gelişmeler ve akıllı politikasıyla, tahminimizin üstünde çıkış yakalayabilir. Geçen seçimlerde 'Hem Yılmaz, hem Ağar barajı geçer' dendiğini anımsatalım. O konuda tam tersini savunup, haklı çıkan olmuştuk. Seçime epey zaman var. Türkiye'de Demirel'in deyimiyle 24 saat bile önemli. Kimilerinin sözbirliği ettiği gibi bir bakarsınız son anda WikiLeaks'ten yeni malzemeler sunulur. Tunus ya da Mısır gibi değil ama 'Sandık Devrimi' gerçekleşir.

...
Durumu toparlarsak, AK Parti'nin avantajı eski deyimle 'Babacı olması'. Yani her kafadan ayrı ses çıkamaması. Erdoğan'ın 'Höööt' dedi mi, yatıştırıcı etkinliği devam etmekte. CHP, Deniz Baykal'lı son yıllarını arayacak konuma düştü. MHP, belki de ilk kez 'Akıllı Strateji' uyguluyor. İktidarın seçim sonrasına ertelediği 'Açılım Politikası'nı başarıyla kullanmayı sürdürüyor. 12 Haziran'da TBMM'de üç parti göreceğimizden eminiz. 'Bağımsızların oluşturacağı BDP'yi grup kuranlara ekler miyiz? İşte bu gerçekten zor. Geçen defa '3.5 Parti' başlığını ilk kez bu köşede okumuştunuz. Bu kez '3 Parti' ile yetiniyoruz. BDP'nin hayal kırıklığı yaşayacağı ortada. Çünkü ona omuz veren halk, yatırımların engellenmesi, iş makinelerinin yakılması ve kanlı terörden bıktı. Buna bölgede CHP'nin oy artışını ekleyebilirsiniz.

...
Son olarak, CNN TÜRK'teki Fehmi Koru'yu ele alacağız. R.Tayyip Erdoğan'a kırgınlığını göndermeleriyle anlattı. Seçimin AK Parti için o kadar rahat geçmeyeceğini ifade etti. 1991'de Demirel ve ekibinin ev ev dolaşıp 'ANAP ne verirse 5 fazlası bizden' politikasının yeniden yaşanacağı iddiasında bulundu. Burada CHP'nin hedefini okudu. Bunları da kayda geçtik.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi