• $15,5641
  • €16,2182
  • 896.92
  • 2416.75
31 Aralık 2011 Cumartesi

Bu da Rahmi Koç'un falı

Tarih tekerrürden ibarettir' hükmünü sürdürüyor. Her konuda. En belirgin ve etkin örneğini bu gece yarısı yaşayacağız. 'Yeni Yıl' yazıları ekrana bindiğinde büyük çoğunluk '2011'den yıldık gitti' diye söylenecek. Umutlar ve iyi dileklerin tümü 2012 için kullanılacak.
...
Falcıların, astrologların gelecek okumaları umurumuzda olmadı. İşadamı Rahmi Koç'un NTV'deki konuşmaları ise kafamıza yerleşti. Bir sürü magazinel soruyla başlandı. Düğün ve nikahta beyaz, gecelerde kırmızı karanfil takışının öyküsünü anlattı. Amerikalı bir bayanın başlattığı ve artık gelenek haline gelen uygulamanın detayını öğrendik. Bu hanımefendi, çiçeği yakaya yerleştirdikten sonra, Rahmi Bey'in dudaklarına öpücüğü kondurmuş. Bu tip anılar arasında en hoş olanını yine 'Büyükbaba Koç'un kendi ağzından dinledik. Gençliğinin ilk yıllarında üstü açık otosuyla Bebek'teki zamparalık öyküsünü anlattı. Kızı evine bırakıyor. Dört gün sonraya randevu alıyor. Aynı yerde beklerken, kafasından aşağı bir kova su boca ediliyor. Bunu yapan kızın annesi. Rahmi Bey beklediği buluşmanın biraz gecikmeyle gerçekleştiğini ilave ederken yüzünde hoş bir tebessüm belirdi.
...
Sadberk Hanım Müzesi'nin Haliç'teki yere taşınacağını açıkladı. Hep planlı, hep programlı ve hep disiplinli yaşadığını söyledi. Demek ki, başarının ana unsurları bunlar. Hiç sigara kullanmadığını, 20 yıl süreyle pipo içtiğini anlattı. 'Siyah-Lacivert çorap ve kırmızı şarap'tan vazgeçmediğini açıkladı.
...
Bizce en önemli uyarıları yeni yılla ilgiliydi. 2012'nin kaderini Avrupa'nın çizeceğini üstüne basa basa vurguladı. Koç Grubu'nun dahil olduğu Türkiye ihracatının büyük bölümünün bu kıtaya yapıldığını örnek verdi. Çin ve Hindistan büyümeyi sürdürürken, AB ülkelerinin ivme kaybettiğini çok net söyledi. Yüzde 4 olarak hedeflenen büyüme hızımızı tutturabilmeyi bile 'Büyük başarı olur' diye değerlendirdi. Herkese şu tavsiyede bulundu; 'Önümüzdeki sene, ayağımızı yorgana göre dahi uzatmayacağız. Bir metre içeri çekeceğiz. Yoksa, hüsrana uğrarız'. Rahmi Koç'un uyarısı önemli. Bu topraklarda yaşayan herkesin kulaklarına küpe olmasını diliyoruz.
***
Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta ile Pakize Suda HaberTÜRK'te program yapıyorlar. Haftanın üç günü saat 10.15'te karşımızdalar. 'İki Ses Bir Nefes' adı cuk oturuyor. Çünkü Hocamızın TSM bilgisi ve güzel ud çalışını bilenlerdeniz. Suda'nın taverna şarkıcılığını ise unutmamız mümkün değil. Bu yanlarını yansıtacaklar mı, bilmiyoruz. Korkumuz, programı hafifletmesi. Küçükusta-Suda ikilisinin ideal formatı şimdiden iyi uyguladıklarını görüyoruz.
...
Birkaç 'Kavga-Dövüş' yapımla ilgili inanılmaz sayıda şikayet alıyoruz. Okurlarımızdan ricamız, yolumuzdan gitmeleri. Başlangıçta ilgileniyoruz. Sonra, ara sıra izliyoruz. Baktık ki sinirlerimizi bozuyorlar, elimizdeki kumandaya başvuruyoruz. Seyyar Tayyar-Ona da selam olsun- gibi 'Zapladık gitti' diyoruz. Bunlardan biri CNN TÜRK'te, diğeri Beyaz TV'de.
***
Her Kurban Bayramı ve yılbaşılarda hastalanırız. Tüm ağır operasyonları da bu dönemlerde geçirdik. Hala yürüyorsak, şükürler olsun. Dualarımız, öncelikle sağlık üstüne. Başta Dostumuz Aziz Yıldırım olmak üzere, herkese umut dolu 2012 diliyoruz. Bu akşam ne yapacağımız sorusunun cevabı net; Alkolsüz, sigarasız bol antioksidanlı-Çerez- saatlere hazırlandık.

<p>T-129 ATAK ilk uçuşunu 17 Ağustos 2011 tarihinde gerçekleştirdi. Helikopterin ilk teslimat ise  2

TAARRUZ VE TAKTİK KEŞİF HELİKOPTERİ - T129 ATAK

Hayvanların şaşırtan dostluğu! Onları hiç böyle görmediniz

Akdeniz'de zehirli deniz kestanesi tehlikesi

Kupa artık sahibinin ellerinde!