• $15,9501
  • €16,8774
  • 947.049
  • 2372.35
8 Aralık 2011 Perşembe

Bu blöfü yemezler

Hani bir laf vardır; 'Neresinden başlayalım'. En iyisi Şamil Tayyar'ın hapisten kurtuluş macerasıyla girelim. Hedef gösterip, senaryo kitaplar yazarak Silivri'ye yolladıklarını kimse unutamaz. Hakkında açılan 'Yalan haber davaları'ndan kesinleşen hapis cezaları 4 yılı geçmişken ve devam etmekte olanlarla birlikte sürenin 104 seneyi bulacağını anladı. Tayyar için bundan kurtulmanın tek yolu vardı; 'Dokunulmazlık zırhı'. Başbakan Erdoğan'ı Meclis'te buldu. 'İki gözüm iki çeşme' nakaratı eşliğinde 'Kurtar Baba' yakarmalarında bulundu. Erdoğan sonunda evet demek zorunda kaldı. İlginç olan, eğer Şamil'in son cezası paraya çevrilmemiş olsa, içeri tıkılmıştı. 'Trene kapılar kapanırken bindi'.
...
Bu yazarın sürmekte olan davaları buzdolabına kalktı. Parlamenterliği sona erdiği an, 'Nerede kalmıştık' denecek. Peki nasıl oluyor 'Şike Yasası referandumdan Evet çıksın, o gün milletvekilliğinden istifa edeceğim' diyebiliyor. Buna 'Poker blöfü' yakıştırması en uygunu. Oyunu bilmeyenler için bilgi verelim; 'Elinde kazandıracak kart olmadığı halde, arttırmalarla karşısındakini kaçırmaya -Yersen de
diyebiliriz- blöf denir'. Yani, bu kof taktikle, kimleri uyutabilir, takdiri sizlere bırakıyoruz. Çok iyi biliyor ki, sırtındaki parlamenter titri kalktığı an, uzun sürecek cezaevi süreci bekliyor. Özetle cevap verirsek; 'Palavraya karnımız tok'. Yüreği varsa denesin, sonucuna katlansın. En iyisi ona Selahattin Pınar'ın Kürdilihicazkar şarkısını önermek 'Yalancıdır hep aynalar. Gir kalbime gör kendini'.
...
AK Parti'deki parazitlenmeye de bir-iki laf edelim. Mehmet Metiner'in 'Celal Bayar, bizim için önemli isim değil' çıkışıyla ilk tepkiyi aldı. Erdoğan, onu kürsüden fırçaladı. Bülent Arınç'ın 'Bursa'nın Eniştesi' olarak takımını koruyup-kollama çabaları dikkatten kaçmıyor. Hatta, 'Veto edilen yasayı artık kimse Meclise'e getiremez' lafından dönüşü 24 saati bulmadı. AK Parti Grup Başkanvekilleri, 'Başbakan talimatlı fırçayı' atınca, Sayın Başbakan Yardımcısı, sevmediği askeri komutu kendine uyguladı; 'Geriye dön, marş marş'. Arınç'ın yerinde olsak Bursaspor'un saha kapatma, Gökçek Wederson'un oynamama cezalarını yok etmekle yetinirdik. Yoksa, 'İki yıl başbakanlık yapma hayali'ne mendil sallar. Erdoğan bir an önce iyileşmeli. Daha iki hafta olmadan, AK Parti Yeniçeri Ocağı'na döndü.
***
O kadar mesaj, kitap ve CD birikti ki ne yapacağımızı şaşırdık. Ancak birkaç notu yazacağız. İlki 'Show TV'nin Kraliçesi' Esin Şeker'in Endemol'a 'Kurumsal İletişim Direktörü' olması. Endemol'un Genel Müdürü Ansı Elagöz, en yakın çalışma arkadaşı Tamer İpek öncelikli tüm kurmayları böylesi transfer için kutluyoruz. Bu müthiş ekibin 'Canlı Para', Wipe Out' gibi pek çok başarılı programını ekranlardan hatırlıyorsunuz. Endemol, dünyada yıllık 40 bin saatlik TV yapımlarıyla en önde gelen kuruluşlardan.
...
ÖZEL NOT: Aydınlık ve Yeniçağ'ın alıntılarına, Oda TV'nin bize karşı objektif tutumuna teşekkür ediyoruz. Üstad Ercan Çitlioğlu'nun mesajıyla mutlu olduk. Hep yanımızda olan okurlarımıza ise 'Başımızın tacısınız'la karşılık veriyoruz.

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak