• $7,4167
  • €8,9818
  • 437.826
  • 1467
23 Mayıs 2011 Pazartesi

Boşver seçimi kıyamet kapıda

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Her inanışın yobazı vardır. Örneğin, Amerika'nın kuzeyinde yaşayanların bir bölümü El Kaide'ye rahmet okutur. İnançlarına göre aklınıza hangi rahatlatıcı konu geliyorsa, yasaktır. Erkekler egemendir. Yakınlık, kanbağı hikayedir. Horozun, tavuklara davrandığı gibi yaparlar. Bu çerçevedekilerin bir bölümü ise, üreme konusunda 'Tek eşlidir'. Ancak, zaman zaman kısa devre görülür. Bunlara göre '21 Mayıs'tan itibaren kıyamet başladı'. Doğal afetler birbirini izleyecek. 21 Ekim günü de Dünya'nın içinde olduğu 'Güneş sistemi, yok olacak'. En traji komik olan, ABD'lilerin yüzde 40'ı buna inanıyor. Anketlerden çıkan sonuç böyle. Bu moron kafalıların dedikleri doğruysa, niye birbirimizi yiyoruz? Niçin komplolar hazırlayıp, oyunlar düzenliyoruz? Bırakalım Anayasa, Babayasa hesaplarını. Seçimi iptal edip, son aylarımızı gönlümüzce yaşayalım. İnananlar kendilerini ibadete versin. Bu konuyla ilgilenmeyenler 'Vur patlasın, çal oynasın'a başlasınlar.
21 Ekim'i atlattık diyelim, 2012'de çarpacak Marduk'u nasıl geçiştireceğiz? Bizim ise hangi grupta yer aldığımızı sormayın. Tüm hesaplarımız 'Yeni sezonda nasıl şampiyon olabiliriz' üstüne.
***
Beyaz Show'da izlediğimiz Ömür Gedik'in sesini beğendik. Kesinlikle Demet Akalın ve Hande Yener'den daha iyi. Bu satırları hem Beşiktaş'lı, hem hayvansever diye yazmıyoruz. Torpil yapmadan söylüyoruz; 'Geleceği parlak'. Bir bakarsınız Ferhat Göçer'le, -Romina-Albano' olayının Türkiye versiyonunu izleriz.
...
Mesut Yar, ikinci kez 'Ağır kilo kaybına uğradı'. Bakmayın siz, 'Samandağ biberi' palavralarına. İlki 50, sonuncusu 44 kilo fireyle biten olayın gerçek yüzünü açıklayacağız. 'Feriköy'lü Arkeolog Mesut-Aslı Erzurum'lu- hayatında en ağır şokları Beşiktaş'la birlikte yaşadı. Ne zaman, şampiyonluk hayalleri yükselip, sonuç hüsran olursa, bu kardeşimiz yemeden-içmeden kesilir. Asıl gerçek dedikleri bu.
***
Survivor'daki 'Muş'lu Ağa' Nihat Doğan'a rakip çıktı; 'Kıbrıs'lı Ağa' Taner. Aslında bir de Hanımağa var. Güçlü ve kuvvetli Taçmin. Diğer kızlar onun yanında. 'Ağlama Duvarı müritleri'.
...
'Sunay Akın'la Hayat Deyince'yi kaçırmıyoruz. Bu hafta Erenköy ve Ceddebostan'a zaman yolculuğu yaptırdı. Şeker Ahmet Paşa'nın 'Erenköy' isimli tablosundan yola
çıkılıp, Zeki Müren'in 'Manolyam' şarkısını bestelediği yere kadar uzanıldı.
***
'İstanbul İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı' bugün Tekstil Kent'te başlıyor. Açılışı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer yapacak.
...
Sultanbeyli Belediyesi'nin düzenlediği 'Düşünce Günleri' de bugün başlayacak. Üç gün sürecek etkinlik çarşamba günü sona erecek.
...
Burak Kılıçaslan'ı, 'DEVLET BEY 'Bir Lider'in Portresi' ile tanıdık. Yazılı ve görsel basından belgelerin kullanıldığı kitapta epey tarihi resim bulacaksınız.
...
A. Zeki Atun'un, eski bir yazarımızla ilgili notuna bayıldık. TRT'nin spor yönetmenlerinden Nesim Tuğuşlu'nun isteğini yerine getirdik.
O bölüm çıkarıldı. Statü gereği, bu işlemin yürürlüğe girmesinin 30 günü bulacağı ifade edildi.

<p><span>MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. HDP E

PKK'nın bir kolu gibi çalışan HDP kapatılacak mı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yıldırım çarpmasının vücutta bıraktığı ilginç izler

Aizanoi Antik Kenti'nde ''Roma'nın sikke koleksiyonu'' bulundu