• $13,4548
  • €15,2972
  • 793.143
  • 2011.16
21 Mayıs 2012 Pazartesi

Boş bardak bir gün taşar

Okurlarımızın sıcak ilgisini her zaman hissederiz. Sağ olsunlar her şeyimizle ilgilenirler. Hatta, torunumuzla ilgili devamlı bilgi isteyenler vardır. Kimileri ise öyle hesap sorar ki, gerçekten üzülürüz. Çünkü, bunlara defalarca cevap vermişizdir. Tekrarlamak istemiyoruz. Sebebi de 'Savunma konumuna geçmiş gibi' hissedilme duygusu. Yine de bazı konuları tekrarlama zorunluluğu hissediyoruz; 'Gazetenin yayın politikasını biz belirlemiyoruz. Sizin beğendiğiniz, hatta bize de güzel görünen yazımızı birinci sayfaya taşıma yetkimiz yok'. Görevimiz, Misak-ı Milli yakıştırması yaptığımız köşemizle sınırlı. İnanın allanıp-pullanmak önemli değil. Canımızı sıkan, sizden gelen yakınmalar. Şuna samimiyetle inanın ki, alıştık artık bu tip işlere. Dileriz, bir daha böylesi açıklama yapmak zorunda kalmayız. Bunun yolu sizlerin hoşgörüsünden geçmekte. Meslek hayatı doğruluk, dürüstlük ve ille de tok gözlülükle geçmiş insanız. Biraz daha köşeye sıkıştırıp, hesap sormayı sürdürürseniz kaçınılmaz sona neden olursunuz. Yıllar yılı odamızın duvarında asılı duran, sonra kimileri tarafından yok edilen biri Göktürk Yazıtı iki özlü sözle konuyu noktalıyoruz:
'Geçme namerd
Köprüsünden
Ko apartsın
Su seni'
...
'Mahkeme
Kadıya
Mülk değildir'
***
Bazı e-postalara cevap vererek devam edeceğiz. Rıdvan Dilmen'e 'Sen Fenerbahçe-Galatasaray maçını yorumlama' deyişimize takanlar var. Daha doğrusu, 'Rıdvan'ın sağlık sorunu nedeniyle ekrana çıkmadığı doğru mu?' diye sormaktalar. Kendisine bir kez daha acil şifalar diliyoruz. En kısa zamanda ekranlara dönmesi içten dileğimiz.
...
Yıldırım Demirören'in TFF Başkanlığı'na hoşgörüyle bakan tek kişi yok. Hele Nihat Özdemir'le yaptığı ve medyaya yansıyan telefon konuşması bardağı çabuk taşırdı. UEFA'nın kesin kararıyla birlikte Futbol Federasyonu'nda yeni değişime hazırlıklı olun. Fenerbahçe'deki durum farklı. Safları sıklaştırıp, güçlerini arttırdılar.
***
Yakup Keser'in, Süleyman Demirel'in hizmetleriyle ilgili dökümü güzel. 'Öbür tarafta babalar gibi satanlar' benzetmesi hoş. Ertuğrul Berki 'Otuz yıldır muhalefette olan CHP'ye, - Gel de akademide muhalefeti anlat-' şeklindeki öneriye takılanlardan. Vedat Erzi ilk kez yanıldı. Survivor'a, Cevher değil Mustafa Topaloğlu veda etti.
...
'Babıali'de 50. Altın Yıl' ve 'Medya Işıkları' 31 Mayıs'ta Kadıköy Evlendirme Dairesi'nde organize edilecek. İstanbul Gazeteciler Derneği ve Kadıköy Belediyesi'nin işbirliğindeki etkinlik saat 19.30'da başlayacak.
...
ÖNEMLİ NOT: Milli Bayramlara getirilen kısıtlamalar, ters tepti. Sade vatandaşın 19 Mayıs'a sahip çıkışı, geçmiş yıllardan daha coşkulu oldu. Bu bilince kurban oluruz. Kimileri de artık 'Etki Tepki' konusunu yeniden değerlendirmeli.

<p> </p>

'Galatasaray küme düşebilir'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2022)

Almadan önce etiketteki detaya dikkat! Peynir sahtecilik nasıl yapılıyor

Bear Grylls herkesi böyle kandırdı! Kamera arkası görüntüleri ortaya çıktı