• $15,9309
  • €16,8999
  • 945.145
  • 2372.35
30 Nisan 2012 Pazartesi

Bölücüye ada bile açtık!

Türkiye garip ülke. Bir aslan daha cezaevine girdi. Mehmet Ağar bize göre kahramandır. Niçin mahkum oldu, anlamamız mümkün değil. 'Kırmızı Sakallı Komser'in hayatı film şeridi gibi gözümüzün önünde. Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın Koruma Müdürü bir babanın oğlu olmak kanına işlemişti. Kaymakamlığı terk etti ve polisliği tercih etti. Uyku ve kaytarma bilmeyen temposuyla, genç yaşta emniyetin en üst kademelerine geldi. Hatta vali oldu. Siyasete atılıp, bakanlık görevlerinde bulundu.
...
Mahkumiyetine yol açan suçlamaların gerçek yüzünü aktarmak istiyoruz. Örneğin Abdullah Çatlı'ya silah ruhsatı, pasaport verdirmesi. Peki neden? Anlatalım. Diplomatlarımıza musallat olan ASALA Örgütü'nün lideri Agop Agopyan'ı tanıyan kimse yoktu. Çatlı ve arkadaşları 1.5 sene Belçika-Fransa sınırındaki bir benzinciyi üs olarak kullandılar. İz süre süre Yunanistan'a geçtiler. Pire'den İtalya'ya giden feribota binmek üzere olan Agopyan'ı kıstırıp öldürdüler. O güne kadar bu adam hakkında eldeki tek delil küçük bir vesikalık fotoğraftı. İntikam Operasyonu'ndan sonra, ortaya büyük gerçek çıktı; 'Agop Agopyan İsviçre'de yaşayan bir tarih profesörü idi'.
...
Diaspora'nın Fransa'daki baş tetikçisi Ara Toranyan yine 'Çete denilen' adamlarımız tarafından iki kez, suikasta uğradı. Hele bir keresinde, aracına yerleştirilen bombadan salise farkıyla kurtuldu. Sonunda esrarengiz şekilde hastalanıp, öldü. Geçenlerde Mesut Yılmaz'ın ağzından kaçırıp, sonra yalanlamak zorunda kaldığı 'Marmaris'tekilere misilleme olarak Atina'da ormanlar yakıldı' söylevini hatırlayın. Bu organizasyon da bir Abdullah Çatlı-Haluk Kırcı işbirliğidir. Geri plandaki destekçilerini siz tahmin edin.
...
Türkiye bir ara Güneydoğu'da ağır kan kaybına uğramıştı. Diyarbakır'dan Mardin'e helikopterle gitmek tek güvenli yoldu. Şırnak'ta Vilayet Konağı'na PKK bayrağını asmak için yapılan saldırılar ne çabuk unutuldu. Bazı il vali ve emniyet müdürleri camlarını kum torbalarıyla kapatmışlardı. Ünal Erkan, Mehmet Ağar ve Korkut Eken gibi isimlerin kahramanlıklarını nasıl inkar edersiniz?
...
Asıl kanımıza dokunan Mehmet Ağar için Yeni Pazar Cezaevi'nin elden geçirilmesine laf edenler. Devlet'in, on binlerce kişinin katili bölücü başına ada tahsis ettiğini görmezden gelenler yine bunlar. İşte bu kafalar yüzünden bir kahraman iki yıl hapis yatacak. Üzülüyoruz. Hatta kahroluyoruz. Bir yerde utanç duyuyoruz.
***
'Türkiye-Afrika Medya Forumu' 9-10 Mayıs'ta Ankara'da gerçekleşecek. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nce organize edilen etkinliğe, Afrika'dan pek çok önemli katılımcı iştirak edecek. J.W. Marriott Otel'deki çalışmaların açılışı
9 Mayıs saat 09.00'da Genel Müdür Murat Karakaya tarafından yapılacak.

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak